Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrego piwa


cold fire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

od 23 marca "tydzień belgijski" w Lidlu

Same maluchy ;-) 330 ml :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewizna! Złotówkę taniej, a piwo ma tylko markową etykietę. Kilka razy się naciąłem i jak do tej pory w Lidlu nie kupiłem jeszcze dobrego piwa. Woda, proszek, żółć, ładna butelka i atrakcyjna promocja.

 

To samo z winem, ale win to tam już kupowałem mnóstwo i muszę zwrócić uwagę na pewien ewenement. Nigdy nie trafiłem tam "dobrej okazji" we winach. Wszystko wyliczone co do centa i dodane 7zł do ceny. Mianowicie wino za 30zł, to tam takie przeciętne wino za 23zł. Podobnie wino za 19,99 to wino takie za 13zł (czasem znośne, ale rozrobione z wodą). Systematyka, pełna powtarzalność, żadnych wyjątków, jedynie ładne etykiety.

 

Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewizna! Złotówkę taniej, a piwo ma tylko markową etykietę. Kilka razy się naciąłem i jak do tej pory w Lidlu nie kupiłem jeszcze dobrego piwa. Woda, proszek, żółć, ładna butelka i atrakcyjna promocja.

 

Dziękuję.

 

a które z tych piw piłeś wcześniej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a które z tych piw piłeś wcześniej?

 

Które z których piw? Nie kupuję już piwa w Lidlu, prawie w ogóle nie kupuję piwa sprzedawanego tu w Polsce, ponieważ jest dostosowane jakością do poziomu wyrafinowania smaku odbiorcy. Na szczęście wielu z tych wątpliwych "rarytasów" nie miałem okazji pić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewizna! Złotówkę taniej, a piwo ma tylko markową etykietę. Kilka razy się naciąłem i jak do tej pory w Lidlu nie kupiłem jeszcze dobrego piwa. Woda, proszek, żółć, ładna butelka i atrakcyjna promocja.

 

To samo z winem, ale win to tam już kupowałem mnóstwo i muszę zwrócić uwagę na pewien ewenement. Nigdy nie trafiłem tam "dobrej okazji" we winach. Wszystko wyliczone co do centa i dodane 7zł do ceny. Mianowicie wino za 30zł, to tam takie przeciętne wino za 23zł. Podobnie wino za 19,99 to wino takie za 13zł (czasem znośne, ale rozrobione z wodą). Systematyka, pełna powtarzalność, żadnych wyjątków, jedynie ładne etykiety.

 

Oj, Piotrze, Piotrze!!

Nie do końca masz rację - standard Lidla jest taki jak piszesz, ale pojawiają się dobre wina i dobre piwa, niejednokrotnie korzystałem z tej ich "browarnii", a to co ma być teraz to niezłe piwa w baaardzo dobrych cenach!!!

Może spróbuj??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Piotrze, Piotrze!!

Nie do końca masz rację - standard Lidla jest taki jak piszesz, ale pojawiają się dobre wina i dobre piwa, niejednokrotnie korzystałem z tej ich "browarnii", a to co ma być teraz to niezłe piwa w baaardzo dobrych cenach!!!

Może spróbuj??

 

Jestem tam często i o produktach, cenach wiele złego nie powiem, natomiast o alkoholach tak. Zdania już nie zmienię, bo jeżeli pewien schemat powtaża się w 100,00% przypadków, to nie ma mowy o pomyłce. Piw wszystkich nie piłem, natomiast pamiętam promocje Budweisera, Staropramena, Koźlaka, jakichś tam polskich browarów, to były wszystko specjalne serie nie mające nic wspólnego z oryginalnymi recepturami. Natomiast win tam kupowałem mnóstwo i jestem pewien tego co napisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie w ogóle nie kupuję piwa sprzedawanego tu w Polsce, ponieważ jest dostosowane jakością do poziomu wyrafinowania smaku odbiorcy

Polecam Ci E.Leclerca w twoim mieście - świetny wybór, zwłaszcza polskich produktów....

wczoraj piłem te dwa Doktorki - świetne!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Piw wszystkich nie piłem, natomiast pamiętam promocje Budweisera, Staropramena, Koźlaka, jakichś tam polskich browarów, to były wszystko specjalne serie nie mające nic wspólnego z oryginalnymi recepturami. Natomiast win tam kupowałem mnóstwo i jestem pewien tego co napisałem.

Raczej chodzi o piwa z tej oferty "browarnia".... było wiele dobrych, a zapowiedzi na przyszły tydzień są b. dobre!!

Wina to trzeba wiedzieć - uwierz mi trafiają się świetne, tylko musisz wiedzieć które kupić (to z reguły jest tylko jeden lub dwa rodzaje)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie trafiłem tam okazji na winach! Wszystko jest wyliczone co do centa i dodana pewna kwota! To w Biedrze, Netto można kupić dobre wino taniej, a nie w Lidlu.

Poza tym ogarnijcie się i nie smakujcie etykiet, tylko to co jest faktycznie w butelce. Dla mnie już nie istnieje żadna norma na piwa w tym kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę coś wiedział ( o winach, bo to nie moje klimaty) napiszę Ci SMS-ka, a piwa, zwłaszcza krajowe bywają świetne - popróbuj, zobaczysz, a raczej poczujesz;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bywało dobre Zamkowe Jasne, to pijałem, ostatnio jest coraz gorsze (typowe). Tatra niepasteryzowana, nowość, było dobre, hit, teraz już oczywiście nie było takie dobre jak ostatnio. Rezygnuję z tych trunków na dobre, ponieważ połowa ląduje w zlewie niezależnie od ceny. Nie lubię być nabijany w butelkę. Nie ba bardziej przewalonej branży w tym kraju jak branża używek. Na tym się oszukuje najbardziej. To jest MAFIA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatra niepasteryzowana

A to przepraszam, nie myślałem, że upadliśmy do tego poziomu;-(

Spróbuj Doctora Brew, Pinty, Ale Browaru, Pivovarii, Kingpina itd. -są różne gatunki, ale można z czymś trafić, mi smakuje większość, poza Grodziskim Pinty - to akurat można wylać;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, nie myślałem, że upadliśmy do tego poziomu;-(

Spróbuj Doctora Brew, Pinty, Ale Browaru, Pivovarii, Kingpina itd. -są różne gatunki, ale można z czymś trafić, mi smakuje większość, poza Grodziskim Pinty - to akurat można wylać;-)

 

Ok spróbuję, ale bym nie myślał tak stereotypowo o Tatrze niepasteryzowanej. Pierwsze pilotażowe serie to było prawdziwe piwo.

 

Niestety jak coś się złapie na rynku i zaczyna sprzedawać, to potem zaczyna się już walenie płynu z trutką, dotyczy to też tych zagranicznych marek!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj.

A co do kwestii jakości - większość produktów koncernowych jest do bani i nie wyobrażam sobie żeby Tatra czy inne zagraniczne masówki były dobre...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam siebie za konesera piwa i dobrze mi z tym. Natomiast wiem że bywają przechowywane w różnych temperaturach czasem.

 

Podelektujemy się razem przy okazji jakichś odsłuchów to będzie wiadomo o czym mówimy. Ja kupię niby to samo, a w butelkach będziemy mieli co innego. Nie nie. Tak łatwo mnie nie przekonasz że to dobre hobby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatra niepasteryzowana ale mikrofiltrowana co jest podobnym procesem co pasteryzacja ale już można napisać niepasteryzowane .....

Nie zaczynaj tematu z mitem bydlęcej żółci ......:) temat przerobiony na forum kilkanaście stron wcześniej

 

Prawda jest smutna, ale im lepsze będzie piwo, tym będzie się szybciej psuło na ciepłej sklepowej półce.

Takie prawdy objawione ......... w towarzystwie mogą zadziałać ale nie tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dejf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podelektujemy się razem przy okazji jakichś odsłuchów to będzie wiadomo o czym mówimy. Ja kupię niby to samo, a w butelkach będziemy mieli co innego. Nie nie. Tak łatwo mnie nie przekonasz że to dobre hobby.

Ok, jest szansa w kwietniu u mnie - zobaczymy co powiesz, a teraz już EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji - belgijskie piwa, o których się tak fachowo wypowiadasz, dojrzewają w butelce, a nie psują się. Im bliżej końca daty przydatności, tym lepsze. To efekt sposobu warzenia. Te piwa warzą prawdziwi ludzie w małych regionalnych browarach, a nie maszyny jak u nas w koncernach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji - belgijskie piwa, o których się tak fachowo wypowiadasz, dojrzewają w butelce, a nie psują się. Im bliżej końca daty przydatności, tym lepsze. To efekt sposobu warzenia. Te piwa warzą prawdziwi ludzie w małych regionalnych browarach, a nie maszyny jak u nas w koncernach.

Dokładnie, ponowna refermentacja ... i tyle w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaaaa.... Smakuje Ci. Super definicja. A co to jest według Ciebie dobry samochód? Że Ci się dobrze siedzi???

 

Nie do końca. Zgaduj dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja kurna jestem? Ja umiem zdefiniować dobre piwo i uważam za dobre także niektóre, które mi nie smakują. Wyobrażasz to sobie??

 

Bynajmniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.