Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  279 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich siedzie teraz na urlopie i naszla mnie mysl na zmiane kolumn ze stajni Dali.Obecnie mam końcowke onkyo m5000r i do tego modowane klipsch rp260 graja bardzo dobrze ale chce czegos lepszego.Slucham glownie metalu rocka widomo jakie realizacje sa tej muzyki ale tez duzo filmow i gier kino 4.0.

Mysle nad dali grand diva, dali mentor 6-8 lub helicon 400 ktore beda najbardziej uniwersalne bez meczacej wysokiej srednicy i gory tak zeby te slabe nagrania byly upiekszone nie szukam neutralnosci kolumny jak najbardziej moga miec swoj charakter.

Basu tez lubie wiecej niz powinno byc.

Ostatnio mialem ma silver 500 w kine domowym ok bas gorszy od klipsch gora podobnie ale wysoka srednica 4-6khz jazgot okropnie klipsch zostaje pewnie 2tys co poszlo na zwrotnice zrobilo robote....

Przez moment bylem napalony na rubicon 6 ale podobno gorzej graja od grand i nawet mentor wiec za te 10tys mozna miec helicon 400... ktos cos doradzi....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, don111 napisał:

Mentor nie pasują pod te kryteria, zbyt jasne, to są fajne kolumny do dobrze zrealizowanych nagrań. Jak ma być bas i potęga jak w Klipsch + lepsza reszta, ale jednak nie męcząco, to albo Opticon 8 albo coś z dużo starszych, wysokich Dali 

O opticonie 8 tez myslalem duze glosniki 20cm pytanie czy nie beda sie gubic przy podwojnej stopie.Na zagranicznych forach czytalem ze opticon 8 ma slabszy i mniej rozciagniety bas niz rubicon 6 mimo mniejszych glosnikow.Moze grand diva tylko troche boje sie tak leciwych kolumn i nie wiem czy one wogole sie nadaja do takiej muzyki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgłaszam do Klubu jako zadowolony użytkownik Opticon 8 MK II

Niewiele jest testów i recenzji tego modelu (albo zwyczajnie nie trafiłem na nie) , kupiłem z rekomendacji sklepu po odsłuchu u siebie (w sklepach sprzętu nie słucham bo warunki zupełnie inne niż u mnie).

Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć więcej o 8 MK II , jak się sprawują i czy są grzeczne - chętnie odpowiem na pytania.

Pozdrawiam wszystkich muzycznie i filmowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam prawie kupiłem dali helicon 400.Znajomy nakrecil mi fajna pare w idealnym stanie mk1.No i pojechaliśmy na miesjcu okazalo sie ze jeden basowiec uszkodzony mechanicznie oraz zwyczajnie martwy ;/ podobno stalo sie to przed naszym przyjazdem..... I teraz naszla mnie taka myśl co jak kupie takie nawet idealne a padnie ktorys głosnik ? Czesci zamiennych brak a dobranie takiego nie ma szans..... Co myślicie? Bo mam jechac jeszcze sprawdzic mentory 8 i grand diva ale to wszystko juz leciwe kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Ufo27 napisał:

Witam prawie kupiłem dali helicon 400.Znajomy nakrecil mi fajna pare w idealnym stanie mk1.No i pojechaliśmy na miesjcu okazalo sie ze jeden basowiec uszkodzony mechanicznie oraz zwyczajnie martwy ;/ podobno stalo sie to przed naszym przyjazdem..... I teraz naszla mnie taka myśl co jak kupie takie nawet idealne a padnie ktorys głosnik ? Czesci zamiennych brak a dobranie takiego nie ma szans..... Co myślicie? Bo mam jechac jeszcze sprawdzic mentory 8 i grand diva ale to wszystko juz leciwe kolumny.

Cześć,

szczerze wątpię, żeby głośnik średnio-niskotonowy tak sam z siebie przed Waszym przyjazdem mógł "paść". Głośniki przepalają się na skutek dużego obciążenia lub w skutek uszkodzenia mechanicznego i wówczas podczas grania np. cewka ociera o ścianki szczeliny. Z reguły palą się wysokotonowe przy głośnym słuchaniu ze względu na przesterowanie i impuls ze zwrotnicy. Dlatego tutaj przy niskotonowym obstawiałbym najpierw uszkodzenie mechaniczne, a potem spalenie.

Jak głośniki grały bez "pałowania" to będą dalej grały, dlatego producenci kolumn dają długą gwarancję na kolumny, ponieważ wiedzą, że z reguły jak palą się głośniki to jest to wina użytkownika, a nie wady sprzętowej. 

Ja osobiście nie boję się używanych głośników. Jak nic nie charczy podczas odsłuchu nawet przy większych poziomach głośności to powinno być ok. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gajmac napisał:

Cześć,

szczerze wątpię, żeby głośnik średnio-niskotonowy tak sam z siebie przed Waszym przyjazdem mógł "paść". Głośniki przepalają się na skutek dużego obciążenia lub w skutek uszkodzenia mechanicznego i wówczas podczas grania np. cewka ociera o ścianki szczeliny. Z reguły palą się wysokotonowe przy głośnym słuchaniu ze względu na przesterowanie i impuls ze zwrotnicy. Dlatego tutaj przy niskotonowym obstawiałbym najpierw uszkodzenie mechaniczne, a potem spalenie.

Jak głośniki grały bez "pałowania" to będą dalej grały, dlatego producenci kolumn dają długą gwarancję na kolumny, ponieważ wiedzą, że z reguły jak palą się głośniki to jest to wina użytkownika, a nie wady sprzętowej. 

Ja osobiście nie boję się używanych głośników. Jak nic nie charczy podczas odsłuchu nawet przy większych poziomach głośności to powinno być ok. 

pozdrawiam

Tak masz racje oczywiscie sa ta sytuacje ekstremalnie rzadko spotykane ale wydajac 10tys na kolumny akurat mnie to spotyka i co wtedy? Chodzi mi tylko ze nie kupie do nich np wysokotonowki.....itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Ufo27 napisał:

Tak masz racje oczywiscie sa ta sytuacje ekstremalnie rzadko spotykane ale wydajac 10tys na kolumny akurat mnie to spotyka i co wtedy? Chodzi mi tylko ze nie kupie do nich np wysokotonowki.....itp

Oczywiście, zawsze jest ryzyko. Tak samo jak kupno używanego samochodu za 100, 200 czy nawet 300 tyś. nigdy do końca nie wiadomo co może się stać. Jednak mimo wszystko kolumny głośnikowe są mniej skomplikowane i to ryzyko nie jest tak duże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze pytanko do osob znajacych h400 a dokładniej roznice mk1 i mk2.Podobno mk2 ma bardziej uspokojony wyzszy bas gdzie w mk1 troche sie wybijal ale podobno mk1 byly gładsze w wysokich.Na zagranicznym forum pisali ze wola mk1 cieplejsze granie ale mk2 sa bardziej ustawne w mniejszych salonach...

Kolega tu z forum pisal mi ze mam brac mk2 ale zaciekawilo mnie to bo roznica w cenie to nawet 3-4tys i czy warto tyle placic za to ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mk2 to zdecydowanie lepsze paki. 

Mk2 mają akrylowy panel na froncie który tłumi rezonanse obudowy które powodowały w pierwszej wersji rozlany bas. Dodatkowo z tego co pamiętam mają lepsze terminale głośnikowe i dodatkowe ozebrowanie w środku. 

Miałem w domu jedne i drugie i mk2 są naprawdę świetne. Przy zachowaniu gładkości i pięknej przestrzeni, wszystko jest podane subtelnie i "oblane miodem" przy zachowaniu pełnej szybkości na basie. Co więcej. Testy były prowadzone właśnie na m5000r od Onkyo🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
16 godzin temu, Marek333 napisał:

Witam Panowie i Panie w klubie Dali

Mam takie pytanie. Jaka różnica w brzmieniu, jeśli ktoś miał okazję może porównać, będzie między DALI Opticon 8  MkII a Audiovectorami QR5 ?

Z góry dziękuję jeśli ktoś mógłby przybliżyć

ja słuchałem dokładnie tych dwóch modeli. Dziś szczerze mówiąc pamiętam tylko urywki więc proszę o wyrozumiałość, to było ponad rok temu. Dla mnie MKII dawały więcej dźwięku, więcej przestrzeni ale QR był na krótkiej liście zakupów. Nie była to jakaś drastyczna różnica. Potem MKII zabrałem na odsłuchy do domu i tak już zostały.

Przepraszam jeśli zbyt wiele nie pomogłem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogłeś sporo, dziękuję bardzo. A z jakim wzmacniaczem i streamerem gra u Ciebie jeśli można…
I jak odbierasz vocale i średnicę z Dali i mkII .  Ciepłe i nasycone są te zakresy?   I czy dynamika bardzo dobra czy doskonała!, … jakbyś jednym słowem określił ?

Pozdrawiam serdecznie. Marek.

Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2024 o 20:44, Marek333 napisał:

Pomogłeś sporo, dziękuję bardzo. A z jakim wzmacniaczem i streamerem gra u Ciebie jeśli można…
I jak odbierasz vocale i średnicę z Dali i mkII .  Ciepłe i nasycone są te zakresy?   I czy dynamika bardzo dobra czy doskonała!, … jakbyś jednym słowem określił ?

Pozdrawiam serdecznie. Marek.

jednym słowem - to chyba jako doskonale (w swojej grupie cenowej) , nie miałem dużo okazji posłuchać droższych systemów  więc trudno mi powiedzieć jak MKII wypada w takim porównaniu. Dla mnie są super - przestrzeń, siła dźwięku, szczegóły. Chyba można ten dźwięk nazwać ciepłym ale dużo zależy od jakości płyt, słucham CD , nie mam streamera.

Jestem na etapie poszukiwania preampu, korzystam z Emotiva XMC-2 i końcówki DR2, CD to stary Marantz SA7003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2024 o 20:44, Marek333 napisał:

Pomogłeś sporo, dziękuję bardzo. A z jakim wzmacniaczem i streamerem gra u Ciebie jeśli można…
I jak odbierasz vocale i średnicę z Dali i mkII .  Ciepłe i nasycone są te zakresy?   I czy dynamika bardzo dobra czy doskonała!, … jakbyś jednym słowem określił ?

Pozdrawiam serdecznie. Marek.

Słuchałem Opticon 6 i 8 w wersji mk1, więc może nie do końca być tak samo w wersji mk2, ale do rzeczy. Jeśli chodzi o mk1 to zdecydowanie nie uważam aby były to ciepło grające kolumny, jak np niższe Zensory czy w mniejszym stopniu też Dali Ikon 6 mk2 (słuchałem razem), choć Opticon to też nie chłodne granie jak Focal czy B&W. Takie bardziej neutralne barwowo, przejrzyste, ale jednak dość miękko grające kolumny. 6-tki są odrobinę bardziej ciepłe jeśli można to określić, bas nie czuć że odstaje od 8-mek, może dlatego że 8-mki mają mniejszy, osobny średniotonowiec a 6-tki mają średnio-niskotonowy, który trochę jest podbarwiony basem, tak gdybam. Dopiero gdy dasz mocniej w palnik to 8-mki pokazują dużą potęgę i pewnie wtedy przewyższą 6-tki (nie testowałem limitu 6-tek ale przy normalnym słuchaniu to one wydają się mieć jakby więcej mięsa na dole). Dynamika jak to w Dali - jest na dobrym poziomie ale Klipsch to nigdy nie będzie. Nie są to efekciarskie kolumny ani szczególnie energiczne, zrywne. Uważam że 6-tki są ciekawsze od 8-mek, a najbardziej podobały mi się Ikon 6mk2, o włos ciekawiej grały, choć bas z kolei o włos lepszy w Opticon 6 ;) Osobiście polowałbym na Ikon 7 mk2, tylko tutaj mk2 ma duże znaczenie w przypadku Ikon. Jak z tymi różnicami mk1-mk2 w przypadku Opticonów - nie wiem.

 

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jedynie tutaj mogę uzyskać rzeczową odpowiedź. Mam zamiar coś poprawić w moim systemie. Posiadam kolumny dali 450 trochę zmodyfikowane, czyli góra, gra na tweeterach Dayton dc28. Kolumny moje, grają w pomieszczeniu 17kw.Posiadam wzmacniacz lampowy Cayin mt-35s. Czyli moc wzmacniacza daje radę kolumnom, jest  to dobry dźwięk i jest ok.Ale chciałbym jednak zmienić kolumny, na coś co bym wskoczył na klasę wyżej. Chciałbym abyście ,mi doradzili na co można przeskoczyć względem tych kolumn, nie zmieniając wzmacniacza.Co chciałbym uzyskać..... Na pewno większy obraz dźwięku  czyli mocniejszy bas, chociaż  w dali 450 też go mają. Ale dla mnie, już  mi wydaje się że ,bardziej wolę jednak większy. No i tu pytanie do was ,co można a inaczej jakie kolumny używane, raczej z dawnych dobrych czasów? Dlatego że mam większe przekonanie ,że kiedyś kolumny lepiej niż współczesne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wpadłem w pułapkę kupując wzmacniacz lampowy. Bo za duży wybór kolumn pod lampę to nie ma.Jesli patrzeć na rynek kolumn wysokoskutecznych to jedynie szukać w kolumnach vintage niż bardziej normalnych o też wysokiej skuteczności. Mi nic ciekawego nie przychodzi, przynajmniej w zakresie cenowym do 3000zł, co bym lepiej już grały niż raczej te dali 450.A przecież one kosztują mało ja na kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.