Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  279 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.01.2023 o 13:25, costa brava napisał:

Chętnie przytulę drugą parę Grand Coupe a sprzedam Mentory 2 🙂

mimo że  też sentyment...po prostu z jasnym wzmakiem Grandy są niezastąpione, co innego z ciemnym...wtedy Mentory pokażą  klasę 

A propos...warto wymieniać Grand Coupe na Grand Diva ? 

Zakładając że  oba sie nadają do danego pomieszczenia 

 

Grand Diva nie słyszałem ale gabarytowo i pod względem rozkładu głośników przypominają mocno moje E870. NIe jestem pewny ale na 99% mają te same przetworniki z wyjątkiem wysokotonowego. Gdybym miał wybierać między Grand Coupe i E870 to wybrałbym te drugie.

Jeśli miałbym być szczery to duże GRANDY wygrały z E870 wyłącznie na górze pasma oraz pod względem szerokości i głębokości sceny, są też bardziej wyrafinowane i detaliczne. E870 grają ciut więcej dołem i wydają się cieplejsze (mają bardziej miękki bas), ale góra dużo bardziej zapiaszczona i sporo ostrzejsza. W Grand Diva góra powinna być lepsza.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje coś z Dali na 38m2 (salon z kuchnią), aktualny setup marantz pm17 mk2, cd17, 6170 i Zensor 5. Ale na tym metrażu Zensor 5 nie daje rady. Myślałem, żeby kupić Zensor 7 lub Oberon 7. Ogólnie szukam czegoś do 3 tyś zł. Mógłbym prosić o sugestie i podpowiedzi ?

W dniu 13.01.2023 o 13:25, costa brava napisał:

Chętnie przytulę drugą parę Grand Coupe a sprzedam Mentory 2 🙂

mimo że  też sentyment...po prostu z jasnym wzmakiem Grandy są niezastąpione, co innego z ciemnym...wtedy Mentory pokażą  klasę 

A propos...warto wymieniać Grand Coupe na Grand Diva ? 

Zakładając że  oba sie nadają do danego pomieszczenia 

 

Jak Mentor 2? Choruje na Mentor 6, ale niestety mój aktualny budżet mi na to nie pozwala 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Część panowie 😉

Czy jest jakiś sens kupić Dali Menuety do amplitunera Yamaha 803d? Później raczej Musical Fidelity m6si, ale kiedy to nie wiem.

Oraz czy Menuety w pomieszczeniu 20m2 maja prawo zagrać dobrze przy cichym nocnym słuchaniu? Czy będzie jakieś wypełnienie najniższych rejestrów, wokali.

Chciałem kupić coś małego ponieważ mam wyklute małe dziecko, a duże też ledwo co się wykluło. Wiecie rozumiecie 😉

Będę wdzięczny za pomoc 😉

Edytowane przez moto3650
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2023 o 18:55, Gajmac napisał:

Czy może ktoś z szanownego grona ma na zbyciu parkę Dali Menuet SE? Najlepiej w wykończeniu orzech? Chętnie przytulę. Pozdrawiam 

Dali menuet se jest tylko w jednym wykończeniu piano, natomiast zwykle menuet są w czterech wariantach.

23 godziny temu, moto3650 napisał:

Część panowie 😉

Czy jest jakiś sens kupić Dali Menuety do amplitunera Yamaha 803d? Później raczej Musical Fidelity m6si, ale kiedy to nie wiem.

Oraz czy Menuety w pomieszczeniu 20m2 maja prawo zagrać dobrze przy cichym nocnym słuchaniu? Czy będzie jakieś wypełnienie najniższych rejestrów, wokali.

Chciałem kupić coś małego ponieważ mam wyklute małe dziecko, a duże też ledwo co się wykluło. Wiecie rozumiecie 😉

Będę wdzięczny za pomoc 😉

Grać zagrają tylko jak to już inne pytanie😉 Menuetki spokojnie dadzą radę w 20m2 przy cichym słuchaniu, ale potrzebny jest mocny i wydajny wzmak. Oba wymienione wzmacniacze przez ciebie mogą sobie nie poradzić przy cichym odsłuchu z tymi monitorami. Menuet i wersję SE miałem kilka razy one potrzebują sporo prądu żeby ładnie zagrać, ostatnio grały u mnie z gato amp150ae a wcześniej z dia250 oraz dayensem ampino custom i ten ostatni mimo mocy 40w na kanał zagrał lepiej niż dia 250 co ma 0,5kw na kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kaaapa napisał:

Dali menuet se jest tylko w jednym wykończeniu piano, natomiast zwykle menuet są w czterech wariantach.

Grać zagrają tylko jak to już inne pytanie😉 Menuetki spokojnie dadzą radę w 20m2 przy cichym słuchaniu, ale potrzebny jest mocny i wydajny wzmak. Oba wymienione wzmacniacze przez ciebie mogą sobie nie poradzić przy cichym odsłuchu z tymi monitorami. Menuet i wersję SE miałem kilka razy one potrzebują sporo prądu żeby ładnie zagrać, ostatnio grały u mnie z gato amp150ae a wcześniej z dia250 oraz dayensem ampino custom i ten ostatni mimo mocy 40w na kanał zagrał lepiej niż dia 250 co ma 0,5kw na kanał.

https://www.dali-speakers.com/en/products/dali-menuet/dali-menuet-se

Wild Walnut (High Gloss Veneer) - info bezpośrednio ze strony producenta. Z resztą takie wykończenie widziałem na oczy i nawet dotykałem 😉

Poza tym to nie jest chyba odpowiedz na moje zapytanie, prawda?

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gajmac napisał:

https://www.dali-speakers.com/en/products/dali-menuet/dali-menuet-se

Wild Walnut (High Gloss Veneer) - info bezpośrednio ze strony producenta. Z resztą takie wykończenie widziałem na oczy i nawet dotykałem 😉

Poza tym to nie jest chyba odpowiedz na moje zapytanie, prawda?

pozdrawiam

 

Ja je trzy razy miałem i nigdy nie dotykałem😉. Ja ci mówię jak to jest z tymi maluchami, ale zrobisz co zechcesz twoja kasa. Prawda jest to że grają pięknie ale musi im to elektronika zapewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kaaapa napisał:

Dali menuet se jest tylko w jednym wykończeniu piano, natomiast zwykle menuet są w czterech wariantach.

Grać zagrają tylko jak to już inne pytanie😉 Menuetki spokojnie dadzą radę w 20m2 przy cichym słuchaniu, ale potrzebny jest mocny i wydajny wzmak. Oba wymienione wzmacniacze przez ciebie mogą sobie nie poradzić przy cichym odsłuchu z tymi monitorami. Menuet i wersję SE miałem kilka razy one potrzebują sporo prądu żeby ładnie zagrać, ostatnio grały u mnie z gato amp150ae a wcześniej z dia250 oraz dayensem ampino custom i ten ostatni mimo mocy 40w na kanał zagrał lepiej niż dia 250 co ma 0,5kw na kanał.

Rozumiem. Dayensa menuetto znalazłem na allegro u dystrybutora. Cena jest niska. Czy taki piecyk mógłby sobie poradzić też z atc scm7? Watów mało.

Jaki dac do tej kruszyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menuetto nigdy nie słuchałem, miałem tylko ampino custom. Atc 7 miałem kiedyś pierwsza rewizję ale grały wtedy z Roksanem K2. One potrzebują więcej prądu jeszcze niż menuet i mają niższa skuteczność to będzie trzeba kręcić wysoko do góry żeby zaczęły grać, tak jest w pierwszej rewizji te nowe nie wiem jak grają. Z menuetto bym je najpierw sprawdził czy da im radę z menuetkami można brać w ciemno one są uniwersalnymi monitorami, dla mnie to takie epicony 1😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menuet nie grają jak klucha, mają ładny plastyczny basik ze szczegółową detaliczna i perlista góra pasma. Tu szukałabym przetwornika który jest bardziej dociążony na dole pasma, np., ps audio. Najniższego basu z nich nie uświadczysz, ale ten średni jest świetny. Z zamkniętymi oczyma nigdy byś nie zgadł że taki basik wydobywa się z tak małej konstrukcji. U mnie z gato Amp 150 grały wybornie. W większym pomieszczeniu przyda się źródło co ma więcej basu żeby ten basik nie zginął.

 

Jeśli chcesz monitor co gra jak kolumna podłogowa a jest w miarę mały to polecam chario. U mnie właśnie zastąpiły menuet se, to wyższa półka brzmienia od menuet, ale dobrze powinny się zgrać z yamaha

Edytowane przez kaaapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, kaaapa napisał:

Ja je trzy razy miałem i nigdy nie dotykałem😉. Ja ci mówię jak to jest z tymi maluchami, ale zrobisz co zechcesz twoja kasa. Prawda jest to że grają pięknie ale musi im to elektronika zapewnić.

Moja odpowiedź jak i pierwotny post dotyczył tylko i wyłącznie wykończenia Walnut, nigdy nie pisałem nic o brzmieniu. Słuchałem ich i wiem jak brzmią, ja szukam ich do Moon Ace.  To kolega Moto3650 pytał się o to czy zagrają w pomieszczeniu 20 m2. pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Klubowiczów Dali.

Proszę o opinię: czy połączenie Oberon 9 z Denkiem PMA 2000r ma sens ????

Obecnie moim zestawem jest w/w Denon + MA Silver S8 i trochę brakuje mu dołu w pomieszczeniu 40+ m2. Trwają poszukiwania większych paczek, które zgrają się z obecną elektroniką i dadzą sobie radę z taką kubaturą.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję. 

 

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma coś do powiedzenia w tym temacie?

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2023 o 22:53, Marcin1806 napisał:

Witam Klubowiczów Dali.

Proszę o opinię: czy połączenie Oberon 9 z Denkiem PMA 2000r ma sens ????

Obecnie moim zestawem jest w/w Denon + MA Silver S8 i trochę brakuje mu dołu w pomieszczeniu 40+ m2. Trwają poszukiwania większych paczek, które zgrają się z obecną elektroniką i dadzą sobie radę z taką kubaturą.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję. 

 

Sens może ma, tylko cena Oberon 9 jest bez sensu. Nisko-średnia klasa kolumn tylko duża moc. Za tyle to kupisz używane Mentor, Grandy albo Helicon. Albo nawet tanie Dali 850. Taniej wyjdzie dołożenie dobrego subwoofera albo nawet dwa, np coś z Rela. Ja uzywam 2x Rel Q200 ale nawet 2x T5 czy 2x T7 zapewni podobny bas co wielkie Dali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2023 o 14:18, don111 napisał:

Sens może ma, tylko cena Oberon 9 jest bez sensu. Nisko-średnia klasa kolumn tylko duża moc. Za tyle to kupisz używane Mentor, Grandy albo Helicon. Albo nawet tanie Dali 850. Taniej wyjdzie dołożenie dobrego subwoofera albo nawet dwa, np coś z Rela. Ja uzywam 2x Rel Q200 ale nawet 2x T5 czy 2x T7 zapewni podobny bas co wielkie Dali. 

Dokładanie suba odpada ale Mentor-y wyglądają zacnie. Mentor 8 - jakie to granie, po "jasnej" czy "ciemnej" stronie?

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam klubowiczów.

Posiadam dali mentor 2 i szukam do nich wzmaka. Co polecacie?

Teraz grają z Marantem 6010, który jest dwie klasy za nimi. Miałem też przez pewien czas pioneera a400, ten z kolei był odrobinę za jasny. Cd to marantz 63 po modyfikacjach.

Zależy mi na ładnej barwie średnicy i głębi sceny. Słucham głównie spokojnej elektroniki, soundtracków i czasem klasyki.  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2023 o 14:02, Adam8080 napisał:

Witam. Mam pytanko do znawców dali. Które ze współczesnych konstrukcji dali są następcami dali 450 lub które można z nimi porównać brzmieniowo?

 

Nie porównasz już w ten sposób. 450 to coś jak nowsze serie Ikon 6 /Opticon 6 obecnie, tj klasowo, bo brzmienie się różni. Nowe Dali od średnich półek to hybryda (wstęga+kppułka). Niektórym bardziej pasuje brzmienie serii podstawowych (też ładnie grających) tj Zensor 7/Oberon 7, 450 będą raczej bliżej tych jeśli już trzeba do czegoś koniecznie przyrównać. 

37 minut temu, Archie55 napisał:

Witam klubowiczów.

Posiadam dali mentor 2 i szukam do nich wzmaka. Co polecacie?

Teraz grają z Marantem 6010, który jest dwie klasy za nimi. Miałem też przez pewien czas pioneera a400, ten z kolei był odrobinę za jasny. Cd to marantz 63 po modyfikacjach.

Zależy mi na ładnej barwie średnicy i głębi sceny. Słucham głównie spokojnej elektroniki, soundtracków i czasem klasyki.  

 

 

 

Maranz 7200, coś z Coplanda, Musical Fidelity, Audio Analogue, lampa lub hybryda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Archie55 napisał:

Witam klubowiczów.

Posiadam dali mentor 2 i szukam do nich wzmaka. Co polecacie?

Teraz grają z Marantem 6010, który jest dwie klasy za nimi. Miałem też przez pewien czas pioneera a400, ten z kolei był odrobinę za jasny. Cd to marantz 63 po modyfikacjach.

Zależy mi na ładnej barwie średnicy i głębi sceny. Słucham głównie spokojnej elektroniki, soundtracków i czasem klasyki.  

 

 

 

Musical Fidelity, Electrocompaniet, Roksan, Lector

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.