Skocz do zawartości
IGNORED

Jak połaczyc najepiej HD 970 +CREATIVE


Mrpawlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie proszę pomóżcie mi,w jaki najlepszy sposób aby uzysakc jak najlepsza jakośc dzwieku połączyc Wzmacniasz HD 970 oraz CREATIVE X-FI PLATINUM FATAL1TY. Interesuje mnie przede wszystk msłuchanie muzyki.

Kolumny posiadam JBL L Studio 890 .

Prosze o poradę .

Z góry dziękuję!!!

Jakie kale użyc???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zmienic karte stereo , ten zestaw sie marnuje na creative.

Np jakąs audiotrack prodigy hd2.Do tego pliki flac lub inny bezstratny format

zamiast mp3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie większośc czasu muzykę słucham z zestau HK 970 + HD970 + JBL L Studio 890 ale ostatnio zacząłem słuchac trochę muzyki z kompa to znaczy np radia internetowe a że nie chciałbym inwestowac z zestaw kiepskich głośników do komputera bo dobrej klasy chyba jeszcze nie wymyślili to zastanawiałem sie aby podłączyc ten zestaw własnie pod komputer a że mam kartę dzwiękowa myśle mie najgroszą bo nie była za tania i gólnie jej opinie są całkiem dobre to chciałbym to połączy tylko zastanawiam się jak to zrobic,jaki kablem żeby najmniej stracic na jakości ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz HD970 (który może pracować jako DAC), to radziłbym Ci wykorzystać kartę dźwiękową jako "transport" i podłączyć ją cyfrowo do odtwarzacza CD (najlepiej toslinkiem ze względu na separację galwaniczną kompa od zestawu audio).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj nedj , dobrze prawi

Ja mam HD970 i karte Creative X-FI_extreme_music którą podpinam cyfrowo, polecam foobara i FLACi .

 

Takie połączenie jest bardzo dobre , wcale nie czujesz że źródłem jest PC i nie musisz zmieniać karty na lepszą . PC staje się wtedy tylko transportem i pomijając osławiony Jitter o którym głosno na forum może być bardzo przyjemnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał po prostu taki, który sięgnie na długość :)

A jak chcesz się bawić, to pożycz w jakimś sklepie parę toslinków i z pomocą dodatkowej osoby przeprowadź sobie ślepe testy. Jak usłyszysz różnicę, to weź ten najlepiej grający.

(Nie znam nikogo, kto by w ślepym usłyszał różnicę między interkonektami cyfrowymi)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to można użyć coaxiala. Radziłbym kupić solidny kabel antenowy 75ohm i do niego dolutować wtyczki.

W pomiarach tak zrobiony kabel okazał się lepszy pod względem przesyłu sygnału cyfrowego, niż pewien audiofilski, uznany interkonekt cyfrowy (który jak się okazało nie spełniał założeń zalecanych przy przesyłaniu elektrycznym spdif).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.