Skocz do zawartości
IGNORED

Linux


Gość stary bej

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jedni czytają inni myślą, a jeszcze inni myślą że myślą..

 

.. świat jest po prostu pełen niespodzianek.

Chyba okienek do kliknięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

A czy "Debianowcy" słyszeli o pakiecie Alien ? http://www.mariuszdybala.cba.pl/artykuly/zamianarpmnadeb/zamianarpmnadeb.html

Chyba nie, bo gdyby słyszeli to na pewno by o nim wspomnieli, przecież dyskusja o instalacji java jdk/jre była dość gorąca.

Trochę podążyłem temat z racji tego że jeszcze kiedyś przeglądając pakiety Debiana zapamiętałem nazwę tego powyżej wymienionego.

Okazuje się ze wcale nie trzeba motać się z tekstami w terminalu, można też klikać ;-)

To jeden z przekładów tych "pomocnych programów" które mogą ułatwić pracę nawet początkującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co zamieniać coś na deb jeśli można mieć deb natywnie. DEB dla debiana to często np. taki szczegół jak wsparcie dla /etc/alternatives.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

To jeden z przekładów tych "pomocnych programów" które mogą ułatwić pracę nawet początkującym.

Jeśli czytasz, to czytaj ze zrozumieniem, albo zjedz snikesa bo kozaczysz :D

Linuksa chcą użytkować również i ci dla których pierwsze kroki są dość trudne, dlaczego ich zniechęcać ?

Może właśnie takie programy ułatwią im pierwszy kontakt i zarządzanie systemem zanim wciągną się w jego meandry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli czytasz, to czytaj ze zrozumieniem, albo zjedz snikesa bo kozaczysz :D

Linuksa chcą użytkować również i ci dla których pierwsze kroki są dość trudne, dlaczego ich zniechęcać ?

Może właśnie takie programy ułatwią im pierwszy kontakt i zarządzanie systemem zanim wciągną się w jego meandry.

O ile wiem alien to tez polecenie z konsoli. Nie wiem czym sie tak podniecasz. Co do czytania ze zrozumieniem to..., sam wiesz co chce napisać :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I link do prezentacji o której mowa w artykule.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś pitoli, że 10 lat temu dekstop linuxowy to był twm i myśli, że mu ktoś uwierzy to musi być głupi.

To jest screenshot z 2000 roku -- widać to po wersji jądra. Miałem wtedy RedHata lub Mandrake.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

A jakie jest okno zamykania systemu w Slackel?

W dalszym ciągu nie wiem bo nie instalowałem, ale może pozostając w tym samym obszarze zainteresowań zwróć uwagę na te distra "minimalistyczne" które tylko wagą zajmują mało miejsca na nośniku, a mimo to posiadają wiele do zaoferowania ;-)

Do takich trzeba by zaliczyć Puppy Slacko, który w całości zbudowany jest na Slackware 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni już minęło od premiery Mageia 3. W tym czasie wykonałem chyba z 4-5 instalacji systemu z DVD jak również LiveCD i za każdym razem instalował się trochę inaczej :)

Błędy o których pisał wcześniej stary bey czyli problem z audio oraz flash'em na YT, brak audio z plików mp4 itp został rozwiązany o czym tutaj napisano:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Osobiście jestem pod wielkim wrażeniem szybkości pracy tej wersji i zużywania małych zasobów systemu oraz bezproblemowej instalacji sterowników do kart AMD serii HD 6xxxM. Posiada jeszcze kilka mankamentów, których nie miała poprzednia wersja a na nich mi zależy. Rozdzielenie pracy na 2 ekrany: filmy na TV i jednocześnie swobodna praca na ekranie laptopa. Dlatego z przykrością muszę się przyznać, że na tą chwilę robię downgrade do wersji 2 (wsparcie do listopad 2013 r.)

.... ale oczekuję na poprawki w 3-e i do niej z pewnością powrócę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Najkorzystniejszym choć nie pozbawionym problemów rozwiązaniem jest chyba instalacja dystrybucji rolling relase.

Te problemy to późniejsze prawdopodobne wykrzaczanie się systemu po przyjęciu nowych uaktualniających paczek.

Tu sporo napisano o rolling relase distrach http://en.wikipedia.org/wiki/Rolling_release

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkorzystniejszym to jest wybrać dystrybucję, która jest w 100% zgodna z posiadanym sprzętem. Maksymalnie ją skonfigurować pod swoje potrzeby i zapomnieć o nowych wydaniach, które mogą powodować konflikty.

 

Jeszcze tylko dopiszę...

A komu tak się chce robić i nie sprawdzać nowości, funkcjonalności skoro wszystko się tak pięknie rozwija --> KDE! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Fakty są takie, że KDE 3.5 jest już martwe. Ostatnia wersja 3.5.10 pojawiła się w 2008 r. więc ma się nijak do nowości i funkcjonalności :)

Fakty są takie, że KDE 3.5 ma tę funkcjonalność, której potrzebuję. Zaś KDE 4 ma masę rzeczy, których nie chcę, nie lubię, nie potrzebuję. Ma też funkcjonalność, której nie chcę, nie potrzebuję, i która mnie wkurza jak cholera. Dopóki się da będę używał KDE 3.5, a to niestety już niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ominęło mnie kde3, od razu zainstalowałem 4 i tak już zostało. Śmigam na minimalnym 4.10, jest bardzo ok. Ostatnio zdarza się przyciąć operze, nie wiem czyja to wina, ciekawe że w flashowych okolicznościach ;p . Ale mojemu debianowi daleko od gałęzi stable, więc coś takiego mogę mu wybaczyć.

 

Ale najważniejsze: w najbliższej przyszłości (mam nadzieje) czeka nas, rewolucja jeśli chodzi o środowiska graficzne -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Nie mogę się doczekać. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Jestem blisko zrobienia linuksa z mpd i usbaudio, który zmieści się na mniej niż 32MB. Muszę jeszcze rozwiązać kilka problemów, np. co z bazą mpd, która może mieć nawet kilkanaście MB w zależności od rozmiaru zasobów muzycznych jakimi dysponujemy.

 

Ponieważ w systemie nie ma miejsca na zbędne rzeczy to oczywiście nie ma również klienta mpd co się jednak może bardzo przydać, np. w celach diagnostycznych.

Okazuje się, że czytanie dokumentacji ma wielką przyszłość bo jako klient mpd może służyć telnet :)

 

Przykład:

echo stats | telnet localhost 6600

echo currentsong | | telnet localhost 6600

echo status | telnet localhost 6600

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Z innej beczki. Jestem blisko zrobienia linuksa z mpd i usbaudio, który zmieści się na mniej niż 32MB. Muszę jeszcze rozwiązać kilka problemów, np. co z bazą mpd, która może mieć nawet kilkanaście MB w zależności od rozmiaru zasobów muzycznych jakimi dysponujemy.

Co prawda nie bardzo rozumiem, po co ograniczenia, skoro nie ma żadnego problemu z dyskami ssd, kartami CF i innymi takimi o pojemności od 1 do 16GB. Ale niech tam. Zakładam, że biblioteka muzyki byłaby na jakimś innym dysku lokalnie lub zdalnie. Tak samo można zrobić z bazą mpd. Jedynie należałoby pomyśleć o jakimś zakładaniu bazy podczas pierwszego uruchomienia takiego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze terminale hp mają 32MB dysku flash. Poza tym mały system to szybki start. Na hp 400Mhz od początku ładowania jądra system jest gotowy w 7 sekund.

 

Ideałem byłby system z kompresją, zapisywalny, dobrze radzący sobie z padami napięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Najtańsze terminale hp mają 32MB dysku flash. Poza tym mały system to szybki start. Na hp 400Mhz od początku ładowania jądra system jest gotowy w 7 sekund.

 

Zawsze mnie pociagala ta kwestia - szybki start systemu. Do jakiego poziomu daloby sie realnie przyspieszyc np. Debiana? Tzn jak najszybciej moglby sie ladowac, zeby dalo sie odpalic na nim przegladarke internetowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Miałem specjalnie przygotowanego Arch Linuxa na EeePC 901. Pełny start to było jakieś 15 - 17 sekund. Jednak podczas pracy demonem szybkości nie był. Nic dziwnego, słaba to była maszynka. Ważniejsze dla mnie jest to, że system szybko pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Szybkość działania systemu jest pożądana, ale dla takiego domowego "centrum wash and go" raczej stabilność jest priorytetem.

 

Mam teraz na dysku Mint-15rc-Mate, a instalowałem go z pewną obawą, bo jeszcze zanim ukazała się (parę dni temu) jego finalna wersja.

Od początku, czyli jeszcze w wersji rc pracuje to distro dobrze i ma wszystko co potrzebuję.

Codziennie dociąga aktualizacje, ale z racji ich instalacji nic się jak na razie nie wykrzacza.

Demonem szybkości trudno to distro nazwać - zamykanie systemu to kilka sekund, ale "wstawanie" odbywa się już trochę dłużej - jak zmierzę to podam czas tej operacji.

Mimo że mam kilka innych systemów nagranych na nośnikach, to sprawdzę już teraz tylko te które pracują z live CD/DVD.

Szkoda mi zrzucać z dysku system który mnie zadowala, zaczynałem od Mint-9 Isadora i prawdopodobnie przy Mint'cie postanę, gdyż to distro jest chyba stworzone dla takich newbie jak ja - tu się tylko klika i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Szybkość działania systemu jest pożądana, ale dla takiego domowego "centrum wash and go" raczej stabilność jest priorytetem.

Co znaczy stabilność?

Jeśli chodzi o zawieszanie się, samoczynne resety itp, to od lat mi się to nie przytrafiło. Od czasu, gdy przestałem używać Windows nie istnieje dla mnie problem pod nazwą "stabilność".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

To jest to o czym powyżej pisałem - aby system po aktualizacjach się nie wykrzaczał.

Każdy system na każdej maszynie można zawiesić, czego dowodem są ataki hakerskie na maszyny rządowe.

DDOS, chyba tak to się zwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Każdy system na każdej maszynie można zawiesić, czego dowodem są ataki hakerskie na maszyny rządowe.

DDOS, chyba tak to się zwie.

Każdy system można, ale nie podczas normalnej pracy.

Tzw. atak na maszyny rządowe nie ma nic wspólnego z atakiem na maszyny, jest bardziej atakiem na łącze.

DDoS to distributed denial of services. Chodzi o zaatakowanie maszyny z tak wielu adresów na raz, by nie nadążyła odpowiadać. Przeważnie powoduje to niedostępność usługi (np. www) z powodu zapchania łącza, ale też bywa, że dochodzi do zatrzymania usługi. Nie oznacza to wcale zawieszenia maszyny, bo oprócz zaatakowanej usługi, cała reszta działa.

Rzecz jasna mówimy o serwerach, bo komputer domowy nie zostanie zaatakowany za pomocą DDoS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Bardzo Ci dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź.

Kolejne podziękowanie dotyczy sposobu Twojej wypowiedzi i braku agresji w stosunku do mnie.

To coraz rzadsza cecha wśród goszczących się na Forum Użytkowników.

 

Ja napisałem o "uwaleniu" systemu tylko dlatego, że niedawno oglądałem film, w którym główny bohater nie mogąc sobie poradzić z systemem (Echelon) wprowadził go w pętlę wykonywania tych samych czynności, "dodając" silnię do tych działań.

Ale to był film ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Od chwili naciśnięcia przycisku Power poprzez wpisanie loginu i hasła do pełnego "wstania" systemu tak aby można było odpalić Firefox'a u mnie upłynęło 2min 03 sek.

Czas zamykania systemu to 4 sek.

Dell D610 Latitude - Mint 15-Mate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.