Jump to content
IGNORED

Objawy niewydolności wzmacniacza.


Zolty

Recommended Posts

Chodzi właściwie o nie-wydajność prądową. Jak to się objawia?

Mam Yamahę AX-396 i próbuje to grać z AA Phoebe, boję się czy 4 ohmy i 86 dB to trochę za dużo (mało?) dla tego wzmacniacza. Brzmi to jakby zza kotary - wysokie uciekły gdzieś daleko, bas rozlany (Yamahy tak mają podobno) i bardzo uwypuklona średnica. Czy to może być objaw zbyt dużego obciążenia dla wzmacniacza?

Link to comment
Share on other sites

Gra to od Listopada, na początku było OK. Ostatnio po miesięcznej nieobecności wróciłem do słuchania i tu taka niespodzianka. Może to tylko moje wrażenie. Dzieki za porady - na dzisiaj planuję przegląd kabli. Później, jeśli zajdzie potrzeba będę podmieniał klocki.

Link to comment
Share on other sites

=>Zolty

Jesli wczesniej nie grales na czyms duzo lepszym i nie znasz dzwieku zestawow za 10-15kzl element to mozesz cos takiego napisac ...

ale nie sadze

 

Jest to fajny zestawik - nie wiem jak graja AA, ale prase maja dobra.

I jesli mowisz, ze wszystko bylo dobrze, a teraz cos sie poknocilo ...

To moze trzeba sprawdzic kolumny/wzmacniacz w innym zestawieniu.

Link to comment
Share on other sites

To mój pierwszy zestaw po kilku latach przerwy, a i wcześniej był to sztandarowy zestaw a'la późny Jaruzelski (CD Technics'a slpg240, radmor - po face liftingu (rocznik 1986) i altusy - a jakże - 140!). Porównanie mam żadne - w każdym razie nie w moim pomieszczeniu. W Top HiFi słuchałem tego i owego i Yamaha na tle innych budżetowych zestawów zabrzmiała najpoprawniej. Co do dźwięku - zapuściłem inną płytę, usunąłem pozostałości po Świętach (choinka) - i jest jakby lepiej. Może jestem przewrażliwiony. Dzisiaj wybieram się do RTV-Euro AGD, spróbuję jak ten zestaw gra na JamoFlat (teraz mam Straightwire Duo, a 60 PLN nie taki znowu wydatek) - nie wiem ino czy kupić 2x2.5mm czy 2x4mm - jakiej różnicy można sie spodziewać miedzy tymi kabelkami?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.