Jump to content
IGNORED

Rysowanie płyt

Mart2M

Recommended Posts

Przegladajac moje zbiory zauwazylem, ze wiekszosc mych plyt od spodu posiada dosc sporo malenkich rys. Sa one raczej drobne i absolutnie w zaden sposob nie wplywaja pojawienie sie bledow czy obnizenie jakosci odtwarzania. Zastanawiam sie jednak w jaki sposob doszlo do ich powstania. Stare plyty katowane jeszcze w czasach poprzednich odtwarzaczy sa mocniej zjechane, ale wynika to zapewne ze sposobu w jaki odtwarzacz odkladal plytki bezposrednio na plastikowa tacke. zapewne sam moment odlozenia plyty na plastik odbywal sie z pewna dynamika i w wypadku braku zabezpieczen, powstawaly rysy. Moj obecny odtwarzacz Usher CD-1 posiada jednakze 4 gumowe poduszeczki, ktore chronia plyty przed takimi zdarzeniami. Zauwazylem, ze w trybie normalnego odtwarzania -> play -> stop nie powstaja najmniejsze sladowe nawet rysy. Jestem tego pewien, bowiem od kilku dni katuje prawie non-stop nowiuskiego Jarretta i stan jest absolutnie doskonaly-sklepowy. Rysy na mych plytach musialy wiec powstac na skutek jednej lub kilku z nizej wymienionych operacji:

1. Przegrywanie na nagrywarce DVD Plextor (tryb 4x EAC) - nie moze to byc glowny powod, bowiem plyt prawie w ogole nie przegrywam wlasnie glownie z powodu obaw o porysowanie.

2. Nie wyciaganie plyty z odtwarzacza przed jego wylaczeniem. Plyta jest obecna w szufladzie w momencie wlaczenia CD do sieci. Byc moze "rozruch" jest zwiazany z jakimis operacjami rysujacymi? Jakies sugestie?

3. Cofanie danego kawalka podczas sluchania. Zauwazylem, ze prawie nowy Mozdzer jest troche zjechany w jednym miejscu, a pamietam dosc uporczywe cofanie ("przewijanie") podczas odtwarzania do pewnego fragmentu utworu. Czy to moze byc przyczyna?

Ciekawe jestem co na ten temat sadzicie, jakie sa Wasze opinie i doswiadczenia? Niby takie rysy to nie jest zaden problem, ale jakos troche serce sie kraje gdy widze ECMy za ponad 60 zeta w stanie "porysowanym".

z gory dzieki za wpisy.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mysle ze na świecie są większe problemy niż płyty z mikro ryskami.

Hidden Content

Guest rochu

(Konto usunięte)

Póki płyta nie skacze, problemu nie ma.

Jak się ma 100 płyt to człek się nad nimi trzęsie jak ma się 10 razy tyle to ma się ten problem to w ... tyle.

Tak, światło lasera było za mocne...

Hidden Content

>Zauwazylem, ze prawie nowy Mozdzer jest troche zjechany

>w jednym miejscu, a pamietam dosc uporczywe cofanie ("przewijanie") podczas odtwarzania do pewnego

>fragmentu utworu. Czy to moze byc przyczyna?

Mi też kiedyś 'zjechała' się nowa płyta: trochę przygrzałem sprzęt że na płytce pojawiły się plamy, od tego czasu pewien fragment ma zniekształcenia, jakby śpiewać na 2 głosy ;) Ale rysek oczywiście nie ma.

Hidden Content

Odtwarzacz może rysować płyty. Mój pierwszy CD player Philips CD 104 zakupiony w Pewexie, w 1987 roku także miał taką przypadłość. Płyty, które mam do dziś z tamtego okresu są wyraźnie porysowane na szerokości ok. 6-7 mm po zewnętrznym obwodzie. Zauważyłem już wtedy, że gumowe poduszeczki, na których kładzie się płytę, są za twarde i częste wkładanie i wyjmowanie płyt z odtwarzacza powoduje zarysowania. Cóż mogłem poradzić? Wykonywałem tą operację bardzo delikatnie, a i tak rysy powstawały.

Następne odtwarzacze, które miałem później, były pozbawione takich atrakcji.

Uważam, że w Twoim przypadku jest podobnie. Z jakiegoś powodu sprzet rysuje płyty i wyeliminować to będzie ciężko.

Hidden Content

była afera z mocno rysującym płyty napedem do Xbox360 a to chyba napęd samsunga. Kto wie w ilu współczesnych cd jest ten sam lub podobny napęd.

Hidden Content

Praktycznie każdy użytkownik Xbox360 ustawia go pionowo, więc co się dziwić, że płyty się mocno rysują. Nie mówiąc już o tym ilu użytkownikom płyta spadła na podłogę podczas układania bądź zdejmowania z tacki napędu.

Pozdr.

Hidden Content

markam

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.