Skocz do zawartości
IGNORED

20 m2 – monitory, czy już podłogowe?


Imacman

Rekomendowane odpowiedzi

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

20m2 to już kawał pokoju jest jak na polskie warunki :)

Sprawdziłbym eposki M22 jeżeli budżet pozwala - przednie jak na moje ucho!

Nawet jakię małe kefy typu iQ7; jest cała masa małych podłogówek, a do tego odpada kasa na zakup standów itp pierdół wymaganych przez monitory. O wyglądzie już nie wspomnę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie, biorę je wszystkie poważnie. Wiem, że to ja wybieram i mam ostatnie słowo. Dzięki Waszej pomocy, mogę stworzyć sobie listę kolumn wartych odsłuchu. Mam nadzieję, że jak będę już obsłuchany, to pójdzie to lepiej, będę miał do czego porównywać nowe kolumny. Pytanie już bardziej techniczne, czy szukać studia, gdzie będzie pokój o podobnej kubaturze i targać tam wzmacniacz i CD? A może starać się na pożyczanie kolumn i testowanie w domu, tylko niestety nie posiadam środka transportu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu nie 6000zł a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) mniej jak pół a to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epos M22i był bardzo dobrze oceniony w AV, jedynie napisali, że Brzmienie wyjątkowo naturalne i swobodne. Do pełni szczęścia przydałoby się mocniejsze oparcie w basie. Ocena końcowa 95 %, czyli dość wysoka. Niestety cena powoli idzie w górę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imacman, 20 Lut 2009, 21:10

 

>Epos M22i był bardzo dobrze oceniony w AV, jedynie napisali, że Brzmienie wyjątkowo naturalne i

>swobodne.

 

I co w związku z tym, że napisali? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Nereidy II na Barotego. Bardzo dobre kolumny, przestrzeń po prostu oszałamiająca.

Sam mam 20m2 ale ja celowałem w podłogówki. Niestety podłogowej wersji (Triton) nie mogłem się miesiącami doprosić więc...

Niemniej Nereidy polecam posłuchać. Przy okazji warto zapoznać się z inną produkcją RLS - Oberonem. To już konstrukcja wolnostojąca, sporo droższa (10k) jednak również warta uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondrax, 20 Lut 2009, 20:50

>A tu nie 6000zł a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) mniej jak pół a to samo.

 

jeśli bierzesz pod uwagę cęnę złożonych kolumn w aukstyku to pomnóż przez 2, bo oni podają cenę za 1 szt, a to już nie wychodzi mniej niż połowa:)

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondrax, 20 Lut 2009, 20:50

>A tu nie 6000zł a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) mniej jak pół a to samo.

 

No nie wiem czy to samo. Nie miałem przyjemności zapoznania się z produktami Akustyka, ale mam inne doświadczenia. Słuchałem RLS Charon i AP Spark 5 (na tej samej elektronice, w odstępie ok. 1-2h). Są zbudowane na zdaje się takich samych przetwornikach (albo przynajmniej bardzo podobnych), skrzynki różnią się tylko... stopkami. Kolumny aż proszą się o posądzenie o plagiat. A grają zupełnie inaczej, w żadnym aspekcie nie podobnie.

Więc na podstawie podobieństwa budowy nie można wnioskować o tym jak co gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te egzemplarze na starych przetwornikach.

Gdzież im do kosmicznych technologii, które stosują w np. AP Tempo i innych topowych "pudełkach do butów":) Bynajmniej - mieszczą się w cenie i metrażu...

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Imacman

 

Z moich doświadczeń wynika, że nie ma żadnej reguły w tym względzie. W 20m2 kolejno były B&W602 - za mały bas, choć to duże monitory i stały blisko ściany. Potem SF Concerto Home - pomimo że mniejsze i z przednim BR, dudniły. SF Minuetto, choć z tylnym BR, okazały się najlepiej zrównoważone z wymienionych trzech, choć również najmniej dynamiczne. Najlepiej zagrały podłogowe Proac 1.5 - bas potężny i nisko schodzący ale z pełną kontrolą. Niestety przestawione do 26m2 straciły wiele z tej potęgi, za to stereofonia jest jeszcze lepsza, no ale teraz stoją daleko od tylnej ściany.

 

Reasumując - tylko odsłuch w docelowym pomieszczeniu, inaczej to jest loteria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imacman, 21 Lut 2009, 01:13

 

>Może zadam śmieszne pytanie - ale kiedy wiadomo, że basu jest w dostatku i jest to ten bas co

>trzeba

 

Dobre!

Tylko nie "co trzeba", ale "co nam dopowiada"...

Bas może się wydawać dobry, bardzo dobry - dopóki nie usłyszymy lepszego. Zresztą, ze wszystkimi podzakresami tak jest. Jeśli już jest dobrze - to jedyne wyjście - zająć się MUZYKĄ!

Zawsze będzie coś do poprawienia(:

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweetery 550+550 =1100zł 9500 SS jak by to były 9700 SS to 650+650zł= 1300zł

+

mid-basy 650+650zł= 1300zł

razem 2400-2600zł + 200zł (zwrotnice terminale itp) obudowy zależy od kogo od 600-1000zł

razem całość koło 3500zł

 

Co do SS i tych wyglądających tak samo.

asiki kolego pooglądaj ofertę tymphany.com i producent Scan-Speak zobaczysz czemu one wyglądają tak samo. Po zastosowanym typie obudowy i litrażu jest się wstanie stwierdzić, który to który mimo tej samej węglowej membrany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondrax, 21 Lut 2009, 01:32

 

>tweetery 550+550 =1100zł 9500 SS jak by to były 9700 SS to 650+650zł= 1300zł

>+

>mid-basy 650+650zł= 1300zł

>razem 2400-2600zł + 200zł (zwrotnice terminale itp) obudowy zależy od kogo od 600-1000zł

>razem całość koło 3500zł

>

>Co do SS i tych wyglądających tak samo.

>asiki kolego pooglądaj ofertę tymphany.com i producent Scan-Speak zobaczysz czemu one wyglądają tak

>samo. Po zastosowanym typie obudowy i litrażu jest się wstanie stwierdzić, który to który mimo tej

>samej węglowej membrany.

 

Całe szczęście, że wszystkiego nie sklonują, nie zrobią i nie kupią po tańszych cenach... Uf:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ?

 

Bo co, bo w domu można zrobić taniej lepiej? A nie za płacić komuś za coś co np kosztuje max 800zł a sprzedają za koło 6000zł np totem mite itp rozumiem marża, marżą ale czy 5200zł nie uważasz za przesadę niech te 1600 kosztowały to by ludzie nie kopiowali. Wybacz żyjemy w takim kraju że nie wszystkich stać na kolumny za 20-25 tyś złotych co mogą mieć to samo za 5000zł na wypasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jak na te co ich koszt produkcji np 3000zł nałożyli by 1000zł marży ale nie po 3000zł i więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondrax, 21 Lut 2009, 11:45

 

>Czemu ?

>

>Bo co, bo w domu można zrobić taniej lepiej? A nie za płacić komuś za coś co np kosztuje max 800zł a

>sprzedają za koło 6000zł

 

Spoko!

O tym "problemie" było już w innych wątkach.

Wyobraź sobie, że elementy z których wytwarza się samochód kosztują być może 1/5 jego wartości, a może mniej? Jaki byłby sens produkcji, gdyby za tyle sprzedawano auta?

Tak jest z ogromną większością CZEGOKOLWIEK, co jest sprzedawane na rynku.

Napisałem jedynie, że TYCH konkretnych kolumn NIE KLONUJĄ i paru innych też. Póki co...

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.