Skocz do zawartości
IGNORED

PC vs CD


Lovtza

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sprecyzowałeś pułapu cenowego ani dodatkowych wymagań. W segmencie budżetowym dobrym wyborem jest np. Audinst HUD-mx1, był recenzowany na audiostereo - poczytaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda muzyka jest nagrywana i montowana komputerowo! Komp wygrywa z Cd ale trzeba mieć karte dźwiękową najlepiej studyjną a nie crativy z eq co przebarwiają dźwięk.

Sam robie muzyke i przy produkcji najlepiej gra czyli wszystko jest w WAV a jak biore do mp320kb to jest niewyczuwalna różnica. Z kary realtek integry jest wielkie G. Głośniki lub słuchawki najlepiej podłączyć do jakiegoś wzmacniacza i do karty studyjnej bo do integry nie ma co się przymierzać nawet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem PC jest lepsze od odtwarzacza CD.

 

Za:

 

1. Wszystkie płyty mamy pod ręką zgrane np do FLAC-a i za jednym kliknięciem skaczemy od utworu do utworu, tworzenie playlisty itp.

2. Karty dźwiękowe teraz są bardzo dobrej jakości i porównywalne z odtwarzaczami za dużo większe pieniądze.

3. Jeśli karta nam nie wystarcza to moim zdaniem lepiej kupić high-endowy dac niż CD i podłączyć optycznie do komputera nawet z integrą.

4. Możliwość odsłuchu koncertów DVD, blueray, HDDVD itp oraz dźwięk na poziomie 24bit/96khz

 

Przeciw:

 

1. Są osoby które kochają odtwarzacze.

2. Trzeba włączać komputer, co zajmuje 1-2 min a cd odpalamy i już gra.

3. Trzeba mieć dobrze wyciszony komputer.

 

Więc jak nie masz sentymentu do odtwarzaczy i wirującego krążka to PC lepiej się sprawdza jako magazyn i odtwarzacz naszych utworów. Z kart dźwiękowych mogę polecić audiotracka HD2 i xonara essence ST bo takich słuchałem, oprócz nędznej integry alc888 oraz creativa xtreme audio(troszkę lepsze od integry), u mnie na stałe został xonar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matik87, 10 Sie 2010, 19:20

 

>Moim zdaniem PC jest lepsze od odtwarzacza CD.

 

>Przeciw:

>

>1. Są osoby które kochają odtwarzacze.

>2. Trzeba włączać komputer, co zajmuje 1-2 min a cd odpalamy i już gra.

>3. Trzeba mieć dobrze wyciszony komputer.

 

 

ad 2. Kto dzisiaj wyłącza kompa przez "wyłączanie"? Notebook ze stanu wstrzymania startuje parę sekund, a zwykły komp z hibernacji do 30s. Problem nr 2 więc nie istnieje.

ad 3. Jesli to będzie konstrukcja pod audio to żaden problem, ostatecznie notebook też głośny nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę osobne dedykowane urządzenie Audio, odtwarzające muzykę, szczególnie że teraz port na Ipoda to żadna nowość(a taki Ipod Touch ma Dac'a jak dobra dźwiękówka za kilkaset złotych, nie mówiąc już o funkcjonalności i łatwości obsługi). Poza tym lepiej się sprawdza gdy oczekujemy wieczornych czy nocnych cichych odsłuchów. Choć fan muzyki i tak będzie do tego duetu jeszcze dołączyć czar płyt LP. Dobrze skonfigurowany i wyciszony Laptop czy komputery Apple są dobrą alternatywą, ale tylko alternatywą, bardziej nadające się do grania muzyki + odpowiednie urządzenia midi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Poza tym w internecie jest na prawdę spoooro fake'ów czyli Mp3 udające Flac(jeśli ktoś ściąga muzykę), co innego jeżeli kupujemy pliki z sklepów internetowych. Jeśli już myślimy o kolekcji na dysku to może warto sobie ją tam zostawić w najwyższej jakości Mp3 ew. Flac, jeśli mamy 100% pewność że to nie fake. Jednak nic nie zastąpi fizycznego kontaktu z orginalną płytą CD czy LP. Warto znaleźć dobry balans pomiędzy obszarami dostępności muzyki i korzystania z niej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1000zł na cd. Jeśli kupię za to kartę która zagra dużo lepiej to proszę mi podpowiedzieć którą wybrać. kompa wyciszę kupując regulator obrotów wentylatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że karta ma mieć złącze pcie a nie pod usb i nie ma to być karta przeznaczona do słuchawek tylko ma miec najlepiej dwa wyjścia na wzmacniacz tak jak w cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

digital-to-analog converter (DAC or D-to-A)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze : po naszemu to takie sprytne urządzenie,że z jednej strony wpuszczasz sygnał z komputera na przykład (przez USB albo SPDIF) a wypuszczasz go na wzmacniacz analogowy na kanały L i R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze bardziej po ludzku ;) to jest to urządzenie będące odpowiednikiem zewnętrznej karty dźwiękowej(jeśli ma złącze USB), zazwyczaj (99,99% przypadków?) bez możliwości zgrywania dźwięku do komputera, za to stworzone pod kątem audio HIFI a nie komputera.

 

Wcześniej DAC-i miały tylko wejścia typowe audio - SPDIF, AES/ABU, aktualnie wiele z nich posiada złącza USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez USB również może służyć jako karta dźwiękowa - podłączyć do karty zintegrowanej z wyjściem cyfrowym. I wtedy karta zintegrowana nic nie robi, a DAC zajmuje się wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kivlov, 13 Sie 2010, 17:11

 

>bez USB również może służyć jako karta dźwiękowa - podłączyć do karty zintegrowanej z wyjściem

>cyfrowym. I wtedy karta zintegrowana nic nie robi, a DAC zajmuje się wszystkim.

 

Wg mnie wtedy służy jako typowy stacjonarny DAC HiFi bo w kompie musisz mieć kartę dźwiękową wypuszczającą na SPDIF dźwięk w formie cyfrowej.

 

P.S. To powyżej to oczywiście spory natury akademickiej o nomenklaturę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mi ten dac? po co mi sygnał analogowy z kompa ? Nawet nie wiem czym się różni od cyfrowego. chce po prostu kartę dźwiękową 2.0 która zagra lepiej niż np cd hk980.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>chce po prostu kartę dźwiękową 2.0 która zagra lepiej niż np cd hk980.

-----------

Esi Juli@ i po sprawie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem komputer nie zastąpi odtwarzacza CD z dedykowanym do niego wzmacniaczem. Nabyłem niedawno Harman/Kardon HK 980 i HD 980, w komputerze mam Audiotrak Prodigy 7.1 HIFI, muzyka puszczana przez Foobar i ASIO, różnica jest jak dla mnie ogromna, odtwarzacz charakteryzuje się dużą szczegółowością, dynamiką, jakością dźwięków, gra bardzo czysto, z wykopem, oczywiście w porównaniu z komputerem. Każdy kto przychodzi posłuchać twierdzi to samo. No i są też dla niektórych minusy, trzeba zmieniać płyty:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziobek1166, 14 Sie 2010, 14:43

 

>Po co mi ten dac? po co mi sygnał analogowy z kompa ? Nawet nie wiem czym się różni od cyfrowego.

>chce po prostu kartę dźwiękową 2.0 która zagra lepiej niż np cd hk980.

 

Poczytaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Polecam Asus Xonar Essence ST, na PCI, rca-rca, zasilana z molexa. Nic nie sieje, nic nie zgrzyta - dźwięk jest donośny, ogrom detali.. do tego serwer dźwiękowy JACK i nawet nie popatrzyłem w stronę HD980, który przegrywa nieco w detalach i sporo na basie.

 

Kilka przydatnych linków:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.