Skocz do zawartości
IGNORED

jakość obrazu w ASTER


Mik

Rekomendowane odpowiedzi

jestem abonentem analogowej kablówki Aster (pakiet Basic). od jakiegos czasu mam wrazenie, ze stopniowo i zdecydowanie pogarsza sie jakosc obrazu (ogladam na TV plazmowym). najgorsza jest chyba TVP2 - nie wiem jak to opisac, ale najprosciej mowiac, widac "pikseloze" tla oraz smuzenie. zauwazylem tez, ze jest ogromna roznica w jakosci obrazu pomiedzy kanalami. o ile TVN czy Polsat wygladaja calkiem przyzwoicie, to wspomniana TVP2 czy tez TV4 nie daja sie ogladac. pikseloza, smuzenie, jednym slowem dramat.

czy ktos z Was odniosl podobne wrazenie, ze obnizyla sie jakos obrazu? czy mozna w jakis sposob zmierzyc sile sygnalu?

i jeszcze jedno pytanie - czy cyfrowy sygnal Basic Plus daje zauwazalnie lepszy obraz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się czy można "wziąć" cyfrową "na próbę" i przekonaj się na własne oczy. Myślę, że różnica powinna być znaczna. Ja od dawien dawna mam podłączoną kablówkę do systemu muzycznego, wcześniej sat, inaczej sobie nie wyobrażam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to, ze mam jakies zaklocenia - moze za duzo kabli i jakies pola sie wzbudzaja. jak wlacze CD to wlasciwie w ogole nie da sie ogladac. musze zrobic porzadek z kablami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na UPC co jakiś czas, przez ok 3-4 dni występuje duże ziarno. być może chcą wymusić przejście na cyfrówkę.

 

btw. pamiętaj, ze telewizja cyfrowa musi mieć HDMI, a nie jak np w upc (najtańszy pakiet) czy polsacie są scart-y...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.