Jump to content
IGNORED

Gwarancja telewizora a Kodeks prawa?!

Guest ata77

Recommended Posts

Guest ata77

(Konto usunięte)

Moze od początku. Mam tv Samsunga który kupiłem w 2006r. Po około roku pojawiły sie na panelu LCD plamy. Telewizor zabrał serwis i wymienił panel. Sytuacja pojawia sie w tej chwili kolejny raz (znowu plamy na panelu LCD) Telewizor miał 2-letnia gwarancje wiec jest juz po ale na czesc wymieniona w litopadzie 2007 roku powinna jeszcze byc. Zadzwoniłem do serwisu samsunga i powiedziano mi, że tv po gwarancji, a samsung na czesci gwarancji nie daje.

I teraz jak to sie ma do Art. 581&1 Prawa cywilnego:

Art. 581. (181) § 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.

§ 2. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie mógł z niej korzystać.

W warunkach gwarancji samsung nie okresla faktu, iz nie udziela gwarancji na elementy wymienione w okresie uprawniającym do bezpłatnego skorzystania z takiej usługi. CZY TEN ART MA ZASTOSOWANIE W TYM WYPADKU?

PROSZE O MERYTORYCZNE WPISY.

Guest stary bej

(Konto usunięte)

Nie jestem prawnikiem, ale uważam że na nowy podzespół powinna być udzielana gwarancja.

A tak ogólnie, firmy funkcjonujące na terenie danego państwa są obowiązane do przestrzegania prawa i przepisów w tym kraju ustanowionych, chyba pod takim min. warunkiem zbywają swoje wyroby.

gwarancja bedzie przedluzona o czas przestoju w serwisie,

nieprawda jest ze biegnie na nowo w momencie zamontowania nowego pozespolu.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Guest

(Konto usunięte)

Zgodnie z Art. 581. (181) § 1.,na który się powołujesz, gwarancja powinna "biec" od nowa w momencie wydania tel. z naprawy, chyba że samsung wymiany matrycy nie uznaje za powazną/istotną naprawę.

A z tym przestrzeganiem prawa bywa róznie. Kupiłem kiedyś w OBI wyrzynarkę taka za 60 pln.

Po pewnym czasie( jeszcze na gwarancji) zepsuła sie. Oczywiście oddałem ja do "naprawy" i po ok. 2 tyg. w punkcie obsługi klienta wydano mi nową z _ zastrzeżeniem_ że choć urządzenie nowe to okres gwarancji nie biegnie od nowa. Nie wiem czy taka "interpretacja" prawa wynika z jakis dodatkowych przepisów, które daja pole manewru gwarantowi, czy też zwyczjnie liczą na to że uradowany z wymiany klient nie pójdzie do sądu.

Możesz sie udac do rzecznika praw konsumenta, wiem na pewno, że taki mieści się w urzędach powiatowych, a jeśli jesteś z większego miasta to nie wykluczone, że będzie w UM.

Guest ata77

(Konto usunięte)

a znacie moze stronki na których mozna bezplatnie uzyskac odp. na pytanie od jakiegos specjalisty? Radca prawny z którym gadałem nie miał zbyt pojecia o prawach konsumenckich.

Hidden Content

Najlepiej, sam napisz do nich.

Hidden Content

Hidden Content

Daj spokój to tylko parę plamek. A jak Ci naprawdę przeszkadza to kup sobie nowy telewizor.

Hidden Content

Wymieniali mi kiedyś płytę główną w odtwarzaczu Samsunga i serwis wyraźnie zaznaczył, że gwarancja na tę część biegnie od nowa. Nic się jednak nie popsuło, odtwarzacz działa już wiele lat.

Hidden Content

Ile trzeba mieć pieniędzy żeby skarżyć firmę Samsung?

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.