Skocz do zawartości
IGNORED

Bach - Kantaty


Grrreg

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko co zostało wydane pod koniec lat 80 i początkach lat 90.

 

Jeszcze raz proszę o KONKRETY. Linki do kilku przykładowych płyt Naxosa i ich pierwotnych wydań pod szyldem Muzy i Miełodii.

 

Nie bądź żyła, wklej te rewelacje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być w formie wklejek z YT ;-)

 

 

 

To nie są dane prawdziwe.

Większość wydań płytowych z tego okresu zawierała info na ten temat więc nie jest to tajemnicą że Naxos korzystał z nagrań tanich wytwórni jak Melodia, Muza,Eterna m.innymi.

 

Dong wystarczy że sięgniesz do swojej kolekcji płyt Naxosa i poczytasz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wydań płytowych z tego okresu zawierała info na ten temat więc nie jest to tajemnicą że Naxos korzystał z nagrań tanich wytwórni jak Melodia, Muza,Eterna m.innymi.

 

SPRAWDZAM, po raz trzeci i ostatni - masz więc jeszcze okazję uniknąć publicznej kompromitacji.

 

Proszę o KONKRETY. Linki do kilku przykładowych płyt Naxosa i ich pierwotnych wydań pod szyldem Muzy, Miełodii oraz Eterny.

 

Dokładnie tych wymienionych przez Ciebie wytwórni. Te "między innymi" możemy zostawić na boku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dong, męczysz mnie bo nie mam na to czasu ale ....A large selection of historical recordings of Polish music is being reissued by OLYMPIA (distributed by Allegro) and MARCO POLO (distributed by Naxos). Other non-Polish producers of Polish music recordings (almost 40 labels) are included in the List of Labels.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olympia nie ma z Naxosem nic wspólnego. Marco Polo to label założony również przez Klausa Heymanna (wcześniej niż Naxos, w 1982 roku), ale funkcjonujący na innych zasadach.

 

Jeśli aspirujesz do roli eksperta, to nie wykręcaj się, znajdź ten czas i podaj przykłady. Albo wycofaj się z twierdzeń, które są zwyczajnie nieprawdziwe.

 

W końcu sam wywołałeś temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olympia nie ma z Naxosem nic wspólnego. Marco Polo to label założony również przez Klausa Heymanna (wcześniej niż Naxos, w 1982 roku), ale funkcjonujący na innych zasadach.

 

Jeśli aspirujesz do roli eksperta, to nie wykręcaj się, znajdź ten czas i podaj przykłady. Albo wycofaj się z twierdzeń, które są zwyczajnie nieprawdziwe.

 

W końcu sam wywołałeś temat.

 

Dong, link został wklejony w całości zdania więc Olimpia nie ma nic wspólnego z Naxosem. Jesli masz problem ze zrozumieniem tekstu wujek google pomoże, chociaż tekst jest dziecinnie prosty: Duża ilość ( selekcja) historycznych

nagrań polskiej muzyki została wznowiona i wydana przez Olimpię...... oraz Marco Polo ( dystrybucja Naxos ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego problemu ze zrozumieniem. Jaki jest związek Twojej odpowiedzi z moim pytaniem?

 

Ja go nie widzę, więc przypominam następstwo wpisów:

 

Magnepan:

Poczatki labelu [Naxos] to tanie i słabe realizacje z wykupionych ( albo i nie ) licencji, praw do muzyki klasycznej Melodii , Muzy

i innych wytwórni z byłych Demoludów. Na takich działaniach nie do końca uczciwych zafunkcjonował Naxos.

(...)

Większość wydań płytowych z tego okresu zawierała info na ten temat więc nie jest to tajemnicą że Naxos korzystał z nagrań tanich wytwórni jak Melodia, Muza,Eterna m.innymi.

 

dong:

Proszę o KONKRETY. Linki do kilku przykładowych płyt Naxosa i ich pierwotnych wydań pod szyldem Muzy, Miełodii oraz Eterny.

 

Czy więc istnieją takie płyty czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy więc istnieją takie płyty czy nie?

 

Oczywiście że tak ale będziesz musiał sam poszperać aby dotrzeć do konkretnych tytułów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego? Ja twierdzę, że takich nie ma - to Ty się mądrujesz, że jest inaczej, więc to udowodnij.

 

Dong, nie jesteś sobą , zjedz snickersa i napisz coś z sensem o jakiejkolwiek jazzowej płycie którą kupiłeś w tym roku ! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepanie. Najpierw podajesz nieprawdziwe twierdzenia o wytwórni Naxos, a następnie nie potrafisz ani ich udowodnić, ani przyznać się do błędu i wycofać z honorem.

 

Co mam o Tobie sądzić?

 

Dlaczego tak usilnie pragniesz uchodzić za eksperta w każdej dziedzinie, nawet wtedy, gdy brakuje Ci wiedzy lub kompetencji?

 

Nie jest wstydem czegoś nie wiedzieć, ale brnięcie w zaparte i wykręcanie kota ogonem chluby Ci nie przynosi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dong, naprawdę dobrze się czujesz ? Czy mam wezwać lekarza ? Czy leci z nami doktor ?

Po częstotliwości Twoich wpisów muzycznych mogę być Twoim ekspertem nie tylko w tej ale i innych dziedzinach

poruszanych na forum AS. Ale proszę, nie musisz mi dziękować. Zrobisz lepiej jak kupisz i opiszesz kilka albumów

wydanych przez Real Gone Jazz.....oh jeeee. I pamiętaj że:

 

Naxos is a cheap label - powtórzę to jeszcze nie raz !!!

 

Obiecuję jednak że kupię Vivaldiego i małżonków Webber wydanych przez Naxosa....może dasz się zaprosić na odsłuch ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czuję się dobrze, i biorę odpowiedzialność za własne wpisy - W ODRÓŹNIENIU OD CIEBIE. Mało kto traktuje Cię tutaj poważnie, więc doceń moją cierpliwość, zamiast rżnąć głupa.

 

Napisz, czego konkretnie nie rozumiesz w mojej prośbie - ponawiam ją dla przypomnienia:

 

Proszę o KONKRETY. Linki do kilku przykładowych płyt Naxosa i ich pierwotnych wydań pod szyldem Muzy, Miełodii oraz Eterny.

 

Jeżeli nie potrafisz ich wskazać, to proszę Cię o publiczne odwołanie Twoich wcześniejszych stwierdzeń odnośnie praktyk wytwórni Naxos i sprostowanie przytoczonych przez Ciebie nieprawdziwych faktów dotyczących jej historii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czuję się dobrze, i biorę odpowiedzialność za własne wpisy

 

Chyba jednak nie czujesz się dobrze.......wypiłeś za dużo ziółek albo przedawkowałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś się odnieść do meritum zamiast ad personam? Czekam cierpliwie.

 

Dong. Chyba nie ma co "kopać leżącego", Magnepan się przecież nie odniesie, bo musiałby się przyznać, że walnął

bzdurę :-)

 

On się dla mnie totalnie skompromitował w wątku o perkusji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jak zresztą i w paru innych wątkach. Ale to już chyba taki typ ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ wytwórni Naxos na popularyzcję od lat muzyki klasycznej jest ogromny. Początkowo, jej nagrania (zarówno pod względem poziomu muzycznego, jak też tak ważnej prawda "jakości nagrania" była bardzo różna - z tendecją in minus). Jednak wytwónia rozwinięła się fantastycznie, wydaje mnóstwo ciekawych, dostępnych cenowo nagrań, otrzymuje wiele nagród w tym najbardziej cenne. Jakość nagrań obecnie wydawanych pozycji jest bez zarzutu. Dotyczy to także edycji, poligrafii oraz tekstów książeczek. Wydaje też mnóstwo cenionych nagrań polskiej muzyki i promuje polskich wykonawców.

 

Traktowanie Naxos w roku 2015 jako "cheap label" dowodzi kompletnej nieznajomości tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Kolega Magnepan potrafi czasami przyznać się do błędu - vide choćby poprzednia strona tego wątku i kwestia "barwa głosu vs. koloratura".

 

Skoro więc sam wyciągnął temat Naxosa, może warto, żeby zaznajomił się ze źródłami i sprostował brednie, które tutaj zamieszcza.

 

Na razie jest mniej więcej jasne, że słyszał dzwony, tylko kościoła nie potrafi zlokalizować.

Budżetowa cena nie zawsze oznacza korzystanie z cudzych nagrań, niepłacenie za licencje i totalną bylejakość. Model biznesowy Heymanna jest inny, i czapki z głów przed tym, co potrafił przez te blisko 30 lat osiągnąć i zbudować.

 

Parę przydatnych linków dla zainteresowanych historią wytwórni oraz jej założyciela:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ wytwórni Naxos na popularyzcję od lat muzyki klasycznej jest ogromny. Początkowo, jej nagrania (zarówno pod względem poziomu muzycznego, jak też tak ważnej prawda "jakości nagrania" była bardzo różna - z tendecją in minus). Jednak wytwónia rozwinięła się fantastycznie, wydaje mnóstwo ciekawych, dostępnych cenowo nagrań, otrzymuje wiele nagród w tym najbardziej cenne. Jakość nagrań obecnie wydawanych pozycji jest bez zarzutu. Dotyczy to także edycji, poligrafii oraz tekstów książeczek. Wydaje też mnóstwo cenionych nagrań polskiej muzyki i promuje polskich wykonawców.

 

Traktowanie Naxos w roku 2015 jako "cheap label" dowodzi kompletnej nieznajomości tematu.

Broy, aktualnie Naxos jest pozbawiony wydawniczych błedów i bylejakości które były zjawiskiem prawie non stop na początku działalności wydawniczej firmy. Wielokrotnie rozmawiałem na ten temat ( kiepskiej jakosci wydawniczej Naxos) z ludźmi z branży w UK w latach 90 i w mojej pamieci ten obraz pozostał do dzisiaj więc wystrzegałem się produktów by Naxos w swoich zbiorach.

Należy jednak zaznaczyć że ' time is go by ' i Naxos z czasem wyszedł z kiepskich i często dziwnie ' szemranych ' produktów licencyjnych albo i nie ( tego nikt się nie dowie ) i rozpoczął inwestować w dobrych artystów oraz jakość nagrań czego dowodem są prestiżowe nagrody miesiąca a nawet i roku za ciekawe wydawnictwa muzyki klasycznej przyznawane przez znaczące periodyki zwiazane z propagowaniem klasyki.

Dong, jak sądzę zgromadził pokaźną liczbę płyt wydanych przez Naxos i stąd jego powszechne zdenerwowanie nad krytyką jego ulubionego labelu .Tak się składa ze sam zasłużył na taką krytykę z mojej strony bo nie akceptuje tanich wydawnictw jazzowych o których była mowa już wcześniej ( Real Gone Jazz ) pomimo doskonałej jakości masteringu i dobrego tłoczenia. RGJ mógłby zdecydowanie popracować nad stroną graficzną swoich wydawnictw ale

nie da się mieć wszystkiego za przysłowiowe grosze.......

To tyle chyba w temacie Naxos i ich tanich produktów sięgających początku działalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak Magnepan nie potrafi.

 

Z mojej strony EOT.

 

PS. Naxos nie jest moim "ulubionym labelem". Nawet sprawdziłem w kajeciku - płyt z Naxosa nie mam zbyt wiele, nieco ponad 50 (przy czym mniej więcej połowa należy do serii Historical).

To mniej niż 4% moich zbiorów klasyki, ale wystarczająco dużo, żeby mieć wyrobione zdanie na temat jakości tej produkcji - i żeby wiedzieć, czego szukać, a czego unikać w ich katalogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Naxos nie jest moim "ulubionym labelem". Nawet sprawdziłem w kajeciku - płyt z Naxosa nie mam zbyt wiele, nieco ponad 50 (przy czym mniej więcej połowa należy do serii Historical).

 

Dong, nie będę tego komentował ale moim zdaniem masz o 50 za dużo :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dong, nie będę tego komentował ale moim zdaniem masz o 50 za dużo :-)

 

Bez urazy, ale od czytania takich bredni aż oczy bolą. Magnepan. Ja jako wielbiciel Furtwanglera, mam np. całą serię z Naxos Historical - "Wilhelm Furtwangler - The Early Recordings". Nagrania znakomicie zremasterowane przez słynnego Marka Obert-Thorna i niedostępne na CD w katalogu żadnej innej wytwórni. Cykl nagrań z lat .20 i .30.

 

Zastanawia mnie, jak można bezrefleksyjnie pisać bzdety, typu "masz o 50 za dużo", nie mając pojęcia że nie samym jazzem człowiek żyje...

 

..oraz nie orientując się co obejmuje katalog wytwórni Naxos. Ignorancja która przez Ciebie przemawia, w połączeniu z przemądrzałym świetnym samopoczuciem, skłania mnie do dodania Cię do listy "specyficznych" userów forum Audiostereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrania znakomicie zremasterowane przez słynnego Marka Obert-Thorna i niedostępne na CD w katalogu żadnej innej wytwórni. Cykl nagrań z lat .20 i .30.

 

Magnepan raczej nie wie, kto to MO-T, więc ten argument nie zrobi na nim żadnego wrażenia.

 

Magni jest wielbicielem anonimowych inżynierów ze światowej sławy wytwórni Real Gone Jazz, która przecież już dawno zdetronizowała Blue Note, Impulse, Atlantic i Verve razem wzięte.

 

Jak w ogóle śmiesz porównywać wytwory jakiegoś Obert-Thorna wydawane przez cheap label Naxos z wielokrotnie nagradzanymi przez najważniejsze magazyny jazzowe wydawnictwami RGJ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś argument zamiast złośliwości?

 

Dong, nic sensownego nie przychodzi mi na myśl ale postaraj się moje wpisy obrócić w żart :-) bo tak naprawdę

nie było moim celem sprawiania Ci przykrości. Jednak chciałbym prosić abyś zrecenzował kilka ciekawych płyt

które zakupiłeś w 2015 roku , może poznam bliżej kompozytorów których cenisz najbardziej ? Nie zapomnij

zapodać kilka jazzowych perełek a może napiszesz jakiś nowy wątek klasyczno - jazzowy ? Jakoś nie chce mi się

wierzyć że w sumie masz tak mało do powiedzenia o muzyce.Zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dong, nic sensownego nie przychodzi mi na myśl ale postaraj się moje wpisy obrócić w żart :-) bo tak naprawdę

nie było moim celem sprawiania Ci przykrości.

To może taki żart:

Myślę, więc jestem - powiedział idiota i zniknął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może taki żart:

Myślę, więc jestem - powiedział idiota i zniknął.

 

Catv, spełniony jesteś z tymi pudłami w niku? A może coś kolegę uwiera od tego skrzyniowego walenia basu ale za bardzo nie wie co i gdzie ? Zachęcam do konsultacji z laryngolgiem i urologiem, badanie penetralne pomoże wyjaśnić ewentualną przyczynę dyskomfortu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.