Jump to content
IGNORED

Kable

Dias

Recommended Posts

Witam. Potrzebuję kabli do połączenia zestawu Koda AV860 + subwoofer SW1000 z amplitunerem Yamaha 440 RDS. Kable kupię w najbliższym sklepie więc na pewno nie będą żadne markowe za xx zł/m  Kasy mam mało więc pewnie będą to możliwe najtańsze kable. Powiedzcie mi z jakiego materiału (miedź czy coś innego ?)ma być kabel (tlenówki czy beztlenówki (nazwy te tylko słyszałem kiedyś kątem ucha wiec niektóre lepsze)), jaka średnica kabla do głośników z przodu, centralnego,i tych z tyłu , a jaka do subwoofera? Kompletnie się na tym nie znam, dlatego się zwracam o pomoc do was.

Guest Przemski

(Konto usunięte)

Chodzi o miedź beztlenową OFC. Liczy się przekrój przewodu, ilość i średnica żył, jakość izolacji. Jeśli chcesz zaosczędzić to zapomnij o wszelkich innych materiałach takich jak srebro.

Z najtańszych przewodów polecam OEHLBACH 2x2,5

Myślę że do wszystkich kolumn najlepiej zastosować ten sam przewód, aczkolwiek można pokusić się o coś lepszego dla kolumn głównych a coś tańszego dla tylnych.

Z nieco droższych przewodów trudno mi cokolwiek w ciemno polecić i musiałbyś się zwrócić do kablowych speców z forum. Raczej nieciekawe są SonicLink AST xxx, natomiast możnaby polecić ATMOS (ok 20 lub 10 zł za metr).

Jeśli masz dostęp do importu to np. KimberKable 4 PR za ponad 25 zł lub VdH ClearWater za około 30 zł.

Ja mam właśnie swoje Phonary podłączone do Denona właśnie kablem Van Den Hul Clearwater i jestem z niego zadowolony.

Aktualnie cena wacha się w okolicach 30-35 zł/m.

Polecam

[obrazekLUKASZ-76229_1.jpg]

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Guest bilantus_ten co jest zalogowany

(Konto usunięte)

Dias - kable fabryczne przy kolumnach możesz sobie zostawić.

Zawsze możesz powiesić na nich pranie.

Kable wymień. Nie słuchaj tych co piszą, że do tego sprzętu nie ma to sensu.

Oczywiście wszystko w rozsądnych granicach np. do 30 zł./m.

Wymieniłem fabryczne do frontów i centralnego na Monitor Atmos Air 195 Silverline - w kinie może różnica nie jest zbyt wielka, natomiast w stereo poprawa i to duża. Tyły Nakamichi OFC 2x2,5 mm.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.