Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha 3800 korekcja dźwięku


tomter

Rekomendowane odpowiedzi

Na całe szczęście zmusiłem się do takiej konfiguracji a przyznam szczerze że miałem opory gdyż do tej pory myślałem że to takie "nieaudiofilskie".

Faktem też jest że chyba troszkę miałem za duże kolumny jak na mój pokój stąd miałem ciągłe problemy z basem, mimo tego mój sąsiad który jest basolubem pewnego dnia powiedział że te moje kolumny to basu wcale nie mają, hi hi hi.

Na obecną chwilę jestem bardzo zadowolony, być może wraz z dłuższym odsłuchem zacznę zauważać jakieś wady obecnej konfiguracji ale na to potrzeba trochę czasu i spokoju, tak więc, idę słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej drąże :) , czy można poprawić poprzez yamahe skuteczność kolumn w db. Myśle że to mogłoby spowodować poprawę dynamiki przy niskich poziomach głośności

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle podczas słuchania Stereo w trybie "Pure direct"(tak właśnie powinno się słuchać stereo_) absolutnie nie działają w tym momencie żadne dodatki, cały tor cyfrowy jest nieaktywny (wszelkie ustawienia pre ypao idą w łeb), dźwięk basu jest rozlazły wzbudza się w innych pokojach (odsłuchuję w pokoju 27m)słabiej jest zbudowana scena słychać dużo mniej smaczków, w przypadku głośnego odsłuchu jak ktoś z piosenkarzy ma słabszą wymowę to ciężko go zrozumieć. W trybie stereo po wykorzystaniu Ypao jest nieznacznie lepiej w niektórych aspektach jednak jest: mniej basu mniej wysoki i średnich mniejsza scena mniej muzykalności, ale ogólny obraz jest troszkę bardziej czytelny i wyraźny. Przy odsłuchu przez wzmacniacz mam to co lubię wszystkie powyższe pozytywne rzeczy o klasę wyżej. bas nie wychodzi poza pokój, no i słyszę co chce mi przekazać wokalista nawet słuchając na godz 14 nie mam absolutnie żadnych zniekształceń. A to już jest tak potężny dźwiek że aby się porozumieć z ok 1 m to trzeba naprawdę mieć zdrowe gardło i płuca jak miechy od organów kościelnych ( ze względu na obawę o słuch stram się nie przekraczać godz 11). pozdrawiamMW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacze jeszcze jak zachowuję się apli gdy podłączam fizycznie wszystkie głośniki oprócz frontów i zapuszczę YPAO . Faktem jest je poprzez audyssey apli próbuje dziek w każdej z kolum ustawić najbliżej zgodny dźwiękowo. wypowiem się popołudniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kylo: ogólnie wiadomo, że jeżeli chodzi o słuchanie muzy w stereo, to najlepszy jest wzmacniacz, a nie amplituner!

Ponieważ oglądam dużo filmów i gram na PS3 kupiłem ampli. Yamahe 3800 i stwierdziłem, że jej brzmienie jest na prawdę ok ( a miałem wczesniej Denona 1909 oraz HK 255 - brakowało mi w nich mocy.) Na razie zrezygnowałem z zakupu wzmaka i podłączeniu go po pre-out. Korektorem podciągnąlem skrajne pasma i cieszę się fajnym brzmieniem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario1969, 10 Cze 2009, 07:24

 

>Kyle podczas słuchania Stereo w trybie "Pure direct"(tak właśnie powinno się słuchać stereo_)

 

Nie zgadzam się. STEREO powinno się słuchać z "górami i dolinami" w paśmie ?? - bez sensu. Fakt że ampli ma gorsze końcówki mocy niż dobry wzmak stereo ... ale nie zmienia to faktu że będą tu nadal dudniena/nierównomierności (każdy je ma w mniejszym lub większym stopniu kto nie ma korekcji, jego pokój nie jest komorą bezechową i nie ma super liniowych kolumn).

 

Wzmak stereo można porównywać do ampli kina z aktywnym YPAO tylko po podłączeniu do tego pierwszego Audyssey EQ (itp.) . ... a wzmak STEREO + procesor korekcyjny to już ogromne koszta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jeden plus autokalibracji, nie wiem jak to możliwe ale bas schodzi odrobinę niżej, sprawdzałem płytą testową.

 

Mam pytanie, w jakich miejscach lub miejscu w pokoju odsłuchowym najlepiej ustawić mikrofon pomiarowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po kalibracji też bas schodzi niżej ... dodatkowo znika dudnienie, bas staje się lepiej kontrolowany (pewnie przez usunięcie rezonansu jest takie wrażenie) i jest całość znacznie czytelniejsza.

 

Mikrofon ustawiasz w miejscu gdzie zwykle będziesz słuchał ... na wysokości uszu, skierowany w sufit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

no włąśnie , nie ma opcji np 2.1 , chyba że LFE jest puszczony tylko na suba i słucha się na stereo 7.0 ale to już inna sprawa. Trochę szkoda w Denonie np jest opcja 2.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przepraszam, że wtrącam się z zapytaniem, ale widze tu samych ekspertów w temacie, który mnie nurtuje.

 

Po awarii amplitunera JVC zastanawiam się nad przesiadką na YAMAHę. JVC kiedyś wybrałem ze wzgłędu na łatwą bezpośrednią regulację barwy dźwięku z pilota. I to sie sprawdza przy dużej ilości różnie brzmiących źródeł dźwięku. YAMAHA kusi możliwościami DSP. Natomiast irytuje brak przycisku "tone" na pilocie. Ale jak się sprawuje equlizer? Przypuszczam że w różnych modelach z ostatnich lat organizacja dostępu do equlizera jest podobna. Nie chodzi mi o jego jakość czy zakres działania. Pytanie jest na ile łatwo da się go obsługiwać. Czy przebijanie się przez menu jest uciążliwe? Czy jest wygodna korekcja dźwięku w trakcie odtwarzania muzyki? Czy raczej ten equalizer nadaje się do jednorazowego ustawienia, wpisania do pamięci i już nie wchodzenia w chaszcze menu przez najbliższe pół roku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ta druga opcja, ustawić korektor i wpisać w pamięć, później tylko bas i sopran regulować.

Tak jak wyżej napisane, korekcja jest trochę skomplikowana...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna sprawa - ustawienie presense dla głośników. Jeżeli ustawimy na brak takiej konfiguracji to tracimy niektóre opcje jak np ustawienie DSP lub funkcji lift dla glośnika centralnego. Ja mam ustawienia typowo 5.1 i zastanawiam się czy jeżeli ustawie na presense to ampli nie dostanie fałszywego impulsu i nie pokręci coś z kalibracją. Tak wogóle to chcialem zapytać jak wy ustawiacie zakładajac że większość z nas ma system 5.1 lub 7.1 czyli bez presense

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomter, 23 Sie 2009, 10:12

 

>Raczej ta druga opcja, ustawić korektor i wpisać w pamięć, później tylko bas i sopran regulować.

>Tak jak wyżej napisane, korekcja jest trochę skomplikowana...

 

No dobrze, niech będzie tylko bas i sopran. Ale na pilocie nie ma odpowiedniego przycisku. Czy można z pilota dokonać tych regulacji basu i sopranu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.