Jump to content
IGNORED

Marantz PM8200

Guest potencjalny

Recommended Posts

Guest potencjalny

(Konto usunięte)

Co to takiego - nigdzie nie ma ocen tego wzmaka. Czy ktos cos wie? Dobrego lub zlego. MOge kupic uzywany ale w stanie idealnym za ok. 3000.

Guest potencjalny

(Konto usunięte)

To co w oficjalkach to poczytalem. Interesuje mnie cos "od serca" o tym wzmaku. Do czego - jazz i klasyka. Co do ceny - kolego 2600 to kosztuje nowy pm8000, nowy 8200 to wg cennikow 3600zlociszow. Ten ktory moge kupic jest nowy ale z drugiej reki - 2-3 razy wyciagniety z kartonu. Jesli uwazacie ze do mojego gustu taki sobie to co moge kupic (nowego) w tej cenie?

Do jazzu i klasyki? Spróbuj Musicala A3 z drugiej ręki (dość często pojawia się w ogłoszeniach). Zupelnie inna szkoła brzmienia niż Marantz, ale do słuchanych przez Ciebie gatunków powinien się nadać doskonale. Podobnie jak Thule IA100 (cena nowego to coś koło trzech tysięcy z małym hakiem)- wymarzony do muzyki jazzowej, wokalnej i kameralistyki. Gorzej radzi sobie z symfoniką. A z niższej (acz tańszej) półki można by jeszcze sprobować któregoś NAD-a (320 albo 350).

Marantz plus brzmienia akustyczne to moim skromnym zdaniem zupełne nieporozumienie.

Pzdr.

Miałem przez dwa lata PM-8000. Mam wrażenie, że to bardzo podobny wzmacniacz do PM-8200. Możliwość pracy w klasie A (2x30 W) czy coś takiego. Grał u mnie z Castlami Howard S3, a więc kolumnami znacznie wyższej klasy (cena ok. 9000 zł). W studio odsłuchowym grało to wyśmienicie (dlatego decyzja o zakupie). W domu niestety już nie tak dobrze. Generalnie mogę stwierdzić, że w klasie A brzmienie jest dosyć łagodne i miłe dla ucha ale niestety wzmacniacz ten nie dawał sobie rady z napędzeniem dużych podłogowców. Brakowało porządznego basu, wykopu i motoryki. W małych składach akustycznych i kameralistyce było nawet nieźle. Ale cały czas miałem świadowmość, że ten wzmacniacz nie potrafi wyciągnąć wszystkiego z moich Castli. Kupiłem go za 2999,- zł w W-wie. Sprzedałem za 1500,- zł na Allegro (był w idelanym stanie).

• Redaktorzy

Jeśli nowy kosztuje coś 3.5 kzł, to chęć sprzedaży używanego (niezależnie od liczby wyciągnięć z kartonu) za 3000 zakrawa na naiwność. 2500 - najwyżej, a i to uwzględniając dziwaczność polskiego rynku. Nie tylko samochody tracą po wyjechaniu ze sklepu (mimo że nadal bardzo dobrze jeżdżą).

On katalogowo kosztyje 3499zł. Po targowaniu mozna go mieć znacznie taniej. Myslę, że za 3kzł kupisz nówkę.

Co do dźwięku to słuchałem go krótko i celem były kolumny więc niejestem wstanie go zcharakteryzować. Natomiast mogę powiedzieć, że basu mu niebrakowało. Raczej powiedziałbym, że na mocnym basie osadzona była jasna góra.

Guest momart

(Konto usunięte)

zgadzam się z kol. j.w. za te pieniądze , a myslę ,ze i taniej posłuchaj używki nad c -370 .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.