Skocz do zawartości
IGNORED

Ustawienie RPM-1 - antyskating?, trzaski


AlbiN

Rekomendowane odpowiedzi

OK. Rozebrałem ramie, wylutowałem kabelki. Przewody wglądają dobrze, nie ma nigdzie uszkodzonej izolacji (choć jeden jest zgnieciony trochę). Więc podłączyłem je nie puszczając je przez ramię, ale także by sobie wisiały od wkładki do pudełeczka pod gramofonem. No i ciągle jest to buczenie. Odlutowałem kabelek łączący ramię z uziemieniem idącym do pre. Nic to nie zmieniło, czy jest podłączony czy nie buczy tak samo. Zauważyłem że dotykając tych wiszących od wkładki przewodów znacznie nasila się buczenie. Jak wcześniej, jego nasilenie zmniejsza się gdy dotknę uziemienia (przy gramofonie, przy pre, czy obudowy wzmacniacza). Rozkręciłem przedwzmacniacz. Jest tam jeden kabelek od uziemienia który wygląda OK (nie oberwał się, nie jest nigdzie naderwany). Dodam jeszcze że plastikowa izolacja przy na wtykach przy wkładce przy zmianie wkładki została delikatnie naderwana jednak tu kabelki nie mają żadnego kontaktu ze sobą... Jako że moja praktyka elektroniczna jest w zasadzie żadna bardzo proszę bardziej doświadczonych w tym elemencie kolegów o pomoc. Gdzie może leżeć problem, gdzie mogłem coś przeoczyć, co zrobiłem źle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to powinno wyglądać jak na rysunku. Całe ramię musi mieć kontakt elektryczny z przewodem GND.

 

Masz puszkę z gniazdami pod gramiakiem (?) - moze coś tam jest nie tak.

Zobacz też czy czasem brum nie pochodzi od silnika ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to wygląda. Żadnego efektu nie przynosi łączenie ramienia z GND... Poniżej zdj przewodów przy wkładce i w puszce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24126-100001413 1246195686_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zmierzyłeś omomierzem każdy drut oddzielnie, poruszając nim przy tym (raczej drutem niż omomierzem :) ) ?

Czasami izolacja wygląda OK, a środku drut przerwany lub raczej mocno nadłamany ...

pozdr - Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

myślałem że wreszcie uda mi się tu dokładnie opisać przyczynę problemu co by w przyszłości ktoś mógł z tego tematu skorzystać. niestety, problem trzasków okazał się być tajemnicą nie tylko dla mnie ale i dla serwisu w Cieszynie a także dla samego producenta który odesłał gramofon na ekspertyzę do fabryki a do mnie przywędrowała nowa sztuka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozornie poprawnie wygladajacy kabelek moze miec przerwe na skutek np. zmiazdzenia. Izolacja wyglada wtedy w miare ok, choc moze byc widac przygniecenie, jednak wewnetrzna zyla moze byc peknieta. Tworzy sie wtedy punktowy kontakt ktory "pracuje" wraz z drganiem gramofonu co moze powodowac efekt opisywany przez ciebie. Ze zdjec widze, ze kable sa albo stare a zakonczenie od strony wkladki wyglada jakby mialo wieki. Nie jestem pewien, ale jesli to czarne to termokurczliwa koszulka to ma za soba wieki i absolutnie nie powinna tak wygladac. Nie wiem jak stary jest ten gramofon, ale okablowanie jest do wymiany. I to proponuje zrobic w pierwszej kolejnosci. Pomiary omomierzem moga dac falszywe wyniki bo mierzysz kiedy ramie jest w spoczynku (nie odtwarza) i wtedy przypadkowo kontakt w punkcie zmiazdzenia moze byc dobry, gdy gra zly. Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.