Skocz do zawartości
IGNORED

Audiotrak Prodigy + SR60


Grethort

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy post na forum, więc wypadało by się przywitać - no więc hej i czołem, kluski z rosołem :)

 

Po wielu dniach zaopatrywania się w informacje dot. dźwiękówek w półce cenowej ~400zł stwierdziłem, że najlepszym prezentem, jaki sobie sprawię będzie Audiotrak Prodigy HD2 - przemawia do mnie na plus zaleta op-amp'ów na podstawce, dzięki czemu mam okazję zmienić nieco brzmienie toru audio. Z początku myślałem nad Beresfordem TC-7510 (dobra synergia ze słuchawkami) - ale dla mnie to by było nieco marnowanie sprzętu(bo raz, że na dzień dzisiejszy słucham muzyki na integrze) - a Beres podobno pokazuje skrzydła z dobrym kablem i transportem. Tak więc chciałbym zadać nieco pytań co do powyższej karty.

 

1. Interesuje mnie tylko stereo - żadnych kart typu 5.1 / 7.1 ani tym bardziej X-Fi; zamierzam słuchać muzyki, a nie grać. Czy HD2 zgra się z tymi słuchawkami? Gdzieś ktoś zdał mi opinię, że SR60 średnio się nadają do Audiotraka - z tego co mi wiadomo, to Grado wymagają raczej dość analitycznie brzmiącego źródła. Obecnie dźwięk, jakie wydają z siebie SR60 mi się podoba - choć nie ukrywam, że w przyszłości planowałbym zakup wyższego modelu(A celuje wysoko - bo aż w SR325i/RS1; słuchawki może będą grać z jakimś ampem+CD - ale to przyszłość...).

 

2. A teraz pytanie odnośnie HD2, bo ja już się gubię... na innym forum czytam, że op'ampy są przylutowane - a gdzieś indziej patrzę, i widzę 'wymienne wzmacniacze w podstawkach' - kurde, jak to w końcu jest - bo ja już się szczerze mówiąc pogubiłem. Z początku myślałem właśnie nad zakupem Audiotraka HiFi, to w głowie mi utkwiło, że HD2 ma niewymienne op-ampy. Dopiero potem spojrzałem kątem oka na HD2 i widzę 'wymienne'.

 

3. Kwestia szumów - jak obecnie wiadomo, ciągle ktoś wspomina o tym, że komputer to nic innego jak zbiór szumów - można ten problem wyeliminować kupując zewnętrzną kartę np. E-MU. Naprawdę jestem uczulony na szumy, i nie chce żeby mi coś w uszach szumiało/trzaskało - co to, to nie... a taki E-MU 0202 ma też niczego sobie wzmacniacz słuchawkowy klasy A - tutaj z kolei brak możliwości wymiany wzmacniaczy operacyjnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kup jakis wzmacniacz słuchawkowy za 400zl.Co do szumow z komputera to lepiej miec laptopa

produkuje mniej zakłocen i prawie nieslyszalny.Ja mam beresforda 7520 na usb ale to 1000zl ,

mozesz jeszcz zamowic zero dac z usb na ebay cena okolo 400-500zl , pewnie ma lepszy wzmacniacz niz

hd2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że laptopa mam - ale nie jestem przyzwyczajony do jego ja to określę "koślawej obsługi" - więc ogólnie rzecz biorąc - on odpada.

 

A co do Zero DAC to sam się nad nim zastanawiałem - ale chyba ta sama sytuacja co w Beresie? Potrzebna karta, która pociągnie taki bit-perfect co by wyciągnąć najwięcej dźwięku. Nad wzmacniaczem słuchawkowym też powiem szczerze, zastanawiałem się - ale czy to nie będzie marnowanie potencjału wzmaka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie, olej bitperfekty i inne cuda wianki.

Trzeba wydać dużo pieniedzy zebyc czuc te roznice.

Kup zeroDAC i bedziesz mial fajnie grajace urzadzenie za male pieniadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.