Skocz do zawartości
IGNORED

Karta dźwiękowa wewnętrzna do PC - jaka


Azorsky

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w tej chwili posiadaczem SB X-FI Titanium na PCI Express.

 

Ponieważ komputer jest bardzo wyciszony ma służyć za serwer plików i będzie współpracować z Transporter Network Music Player Logitecha.

 

Problem jest z wyprowadzeniem sygnału z karty z kompa.

Jak rozumiem mogę to zrobić:

a) kartą WIFI bezprzewodowo

b) kablem z minijacka (po przestawieniu karty w tryb 2.0) z wyjścia na głośniki przednie - rozdzialjąc na 2 coaxiale

c) optycznym

 

Zastanawiam się czy nie będzie utraty jakości dźwięku, w ww. wypadkach. Najwygodniej byłoby mi puścić optykiem, ale najbardziej audiofilsko gdyby karta miała 2 wyjścia coaxialne. Ta nie ma :(.

Zastawiałem się czy nie zapolować na X-Fi Elite Pro lub X-Fi Platinum (one zdaje się miały, ale są nieprodukowane).

 

Możecie coś doradzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno drogiej karty z dobrym DAC nie ma zupełnie sensu jeśli z tego DAC się nie korzysta. Rozdzielenie coax cyfrowego na 2 nie ma sensu i nigdzie nie jest stosowane. Do złącz analogowych RCA nie podłącza się kabli COAX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Azorsky

"Ponieważ komputer jest bardzo wyciszony ma służyć za serwer plików i będzie współpracować z Transporter Network Music Player Logitecha."

 

Transportera z serwerem plików najlepiej połączyć za pomocą LAN albo wLAN. Niby Transporter posiada wejścia cyfrowe (czyli może służyć jako "normalny" DAC), ale IHMO absolutnie nie ma sensu "wychodzić" w tym przypadku z kompa przez SPDIF. Jest to niepotrzebne kombinowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> _Kuba_

"Rozumiem, że Transporter i komputer mają stać w tym samym pomieszczeniu?"

Mogą, ale nie muszą.

 

"To po co ten transporter?"

To jest coś takiego jak Squeezebox, tylko że droższe i ponoć sporo lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co to jest. Poddaję w wątpliwość funkcjonalność tego w sytuacji gdy mamy komputer pod ręką. Lepiej chyba wybrać sobie playlistę wygodnie na ekranie PCta niż ślipać w ten wyświetlaczyk.

 

wg mnie Transporter ma sens gdy serwer mamy w komórce lub na strychu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można sobie tym sterować przez jakieś PDA pewnie, ale jak wiadomo, im więcej możliwych "points of failure" tym bardziej pewne, że wieczory będziemy spędzać nie na słuchaniu muzyki tylko na konfigurowaniu i debugowaniu tego całego chłamu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.