Jump to content
IGNORED

Piasek - ile go wsypać

krzysiek 525tds

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

w domu mam w czterech kątach ułożone 4 kolumny Diora Polaris 200 i grają sobie w trybie stereo. Proszę się nie naśmiewać, wiem że są to przeciętne kolumny ale jak dla mie moga być. Jak poprawić u nich bas żeby trochę niżej schodziły. W związku z tym mam do Was dwa pytanka dotyczące piasku do kolumn i kolców:

- ile pisku trzeba wsypać do kolumn, liczy się to w % z objętości czy w kg, kolumny są dośc wysokie i pojemne,

- założyłem do kolumn kolce i tak mi się zdaje że jakby bas mi gdzieś uciekł, tzn.: jest ale inaczej go słychać, jest bardziej rozproszony i jakby słabszy. Czy wsypanie do kolumn piasku poprawi sytuację.

Szukałem na forum na wyszukiwarce podobnych tematów ale dalej mało wiem w tym temacie.

Dzieki za podpowiedzi - Krzysiek.

Guest sovajazz nzlgw

(Konto usunięte)

piasek sprawi to, iż bas stanie się jeszcze szuplejszy i krótszy (pozornie, bo poprawi się jego kontrola, ale nie o to Ci przecież chodzi) - zaniechaj tego piasku... generalnie kolce też nie są Ci do niczego potrzebne, bo one (jak sam zauważyłeś) zeszczuplają i wycofują nieco bas... proponuje zatem korektor barwy np. Technicsa - on tutaj może wiele poprawić..

jeśli się już upierasz na piasek to w Polarisach zdaje się nie ma osobnej komory balastowej... postaraj się dokładnie wyprażyć piasek w piekarniku, żeby nie oddawał wilgoci....

proszę kolegów - audiofili, o poważne potraktowanie powyższego wpisu - nie wszyscy mają identyczne potrzeby...

Subwoofer chcę właśnie dokupić - aktywny. W temacie 5784 znalazłem coś takiego:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy to zagra w zestawie 4 głosników podłączonych do A i B. Myślę że jedno z wyjść A czy B straci trochę na mocy.

Może są inne metody podłączenia.

Fakt, przestrzeni balastowej to te kolumienki nie mają, ale jak już bym chciał tak na próbe to ile tego piasku tam zapodać.

Słyszałem o podkładaniu pod kolumny płyt marmurowych ale czy to naprawdę daje lepszy efekt basowy? Myslę że poeksperymentuje trochę bez kosztów, a póżniej zobaczę może takie płyty spobie sprawię.

Trochę litości chłopaki :-)

>Krzysiek 525 tds

Jak nie mają oddzielnej komory oprócz tej / tych z głośnikami i bass refleksem, to nie wsypuj niczego. Połóż na kolumnach betonowe lub kamienne płyty i zobacz jaki efekt

>...Znalazłem coś takiego:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy to zagra w zestawie 4 głosników podłączonych do A i B.

zagra na 100% (zakladamy ze to sub aktywny)

>Myślę że jedno z wyjść A czy B straci trochę na mocy.

nic nie straci, sub ma wlasny wzmacniacz

xajas

www.jaschiks.com

> Jak poprawić u nich bas żeby trochę niżej schodziły. W związku z tym mam do Was dwa pytanka dotyczące piasku do kolumn i kolców:

- ile pisku trzeba wsypać do kolumn, liczy się to w % z objętości czy w kg

ANI GRAMA !!!

zmniejszenie pojemnosci komory glosnika (poprzez wypelnienie piachem) przesuwa dolna czestotliwosc graniczna W GORE !!! -> kontraproduktywne!!!

xajas

www.jaschiks.com

Guest sovajazz nzlgw

(Konto usunięte)

>Frycu

wsypać ziemi do środka i posadzić kwiatka - też wszystko wchłonie :D

nie rozśmieszaj mnie już wiecej bo mnie brzuch boli... :DDD

Guest sovajazz (płacząc ze śmiechu)

(Konto usunięte)

>Frycu

za przeproszeniem...

a czy podobny efekt uzyskam wsadzając te kartke tam gdzie plecy tracą swą szlachetna nazwę? ;D

Lukar - usuń ten wpis, ale poprostu nie mogłem się powstrzymać :D

Guest sovajazz nzlgw

(Konto usunięte)

na początek połóż płyty chodnikowe (sic!) - płyty nic nie kosztują, a będziesz wiedział czy to Ci wystarczy... jeśli zaś masz fundusze to oczywiście polecam suba - najskuteczniejsze rozwiązanie, choć już nie tanie.... (tani sub = tani bas, więc tutaj już nie oszczędzaj jeśli możesz...)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.