Jump to content
IGNORED

IC RCA do gramofonu.


Kmicic

Recommended Posts

Przyszedł czas na chęć wymiany IC łączącego gramofon z phono preampem. Macie może jakieś typy bardzo dobrych łączówek na zastosowanie w tym miejscu? Z praktyki wiem, że to co sprawdza się ze źródłem cd, słabo sprawdza się w torze analogowych. Sądzę że zapewne wiele osób poszukuje takiego typu łączówki więc zakladam wątek oczekując treściwych wypowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Swojego czasu Pro-Ject miał całą serię interkonektów ("Connect it") dedykowanych połączeniom gramofon - pre-phono. Zgadzam się jednak z kolegą (powyżej), że zmiana wkładki na lepszą zapewni Ci większą poprawę brzmienia niż IC. Jeśli już będziesz mieć docelową wkładkę, wtedy można się pobawić w kabelki dedykowane do gramofonów.

Link to comment
Share on other sites

>Jeśli już będziesz mieć docelową wkładkę, wtedy można się pobawić w kabelki dedykowane do gramofonów<

 

 

Sam odpowiedziałeś sobie na zadane pytanie.

 

Szanowni Panowie. Nie proszę Was o rady, gdyż tor jest zbudowany. Naszła mnie chęć wymiany IC i oczekuję tylko takich porad:)

Link to comment
Share on other sites

Kmicic

Czy mój wpis to nie porada?Wymiana interkonektu czyni nieznaczne zmiany a kosztuje tyle co wkładka,która może przynieść dużo lepsze efekty.

Jeżeli tor jest zbudowany,to po co chcesz cokolwiek zmieniać?

Jeżeli nie prosisz o rady to o co?

Nie musimy się w Twoim wątku wpisywać.

Link to comment
Share on other sites

Guest vasa

(Konto usunięte)

Kmicic, 1 Lis 2009, 11:48

 

>Przyszedł czas na chęć wymiany IC łączącego gramofon z phono preampem.

 

Podaj przynajmniej info o posiadanej wkładce.

Link to comment
Share on other sites

Kabelek jak najkrótszy. Warto a nawet trzeba by wymienić okablowanie w ramieniu (jeden z najsłabszych elementów tego toru). Ostatnio słuchałem świetnego VdH (tonearm wire). Bardzo drogi.

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Link to comment
Share on other sites

Guest vasa

(Konto usunięte)

Kmicic, 1 Lis 2009, 17:02

 

>Wkładka MC Shelter 9000, gramofon Linn 12-"tka pre AR PH5.

 

Dla niskopoziomowej wkładki są moim zdaniem dwie drogi:

droga nadziei i jakiś kosmiczny srebrny kabel w otulinie z teflonu i próżni o zerowej pojemności i świetnie przewodzący,

oraz droga rozsądku i klasyczny interkonekt od SME (mam :)

 

pozdrawiam

vasa

Link to comment
Share on other sites

Miałem łączówkę SME i sprzedałem. Ograniczała mocno brzmienie. Została zastąpiona SEI600MKII, kóry też z pewnością ma ograniczenia. Jest jednak dużo bardziej otwarty od SME, bardziej poukładany, bardziej analityczny z krótszym basem lepiej zdefiniowanym, szybszym itd. Oczywiście różnice nie są warte różnicy cenowej, dlatego teraz chcę rozsądnie dokonać zakupu. Drogo nie = bardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

moze dobrze bylo by pociagnac tone arm wires az do pre? np. cardas ma kabel, ktory mozemy obrac na odcinku tone arm i wyprowadzic czesc obraną do wkladki , druga czesc w polowie z masa zalutowana na podstawie i dalej juz ekranowany ciąg do pre, bez zbednych łączówek?

Link to comment
Share on other sites

Kmicic.

Co do materiału z którego zrobiony jest IC analogowy to sądze,że w przypadku ph-5 srebro(Ja spinałem Kondo LP)najwyższy model Transparenta(miedź)też wypadał nieźle.Wydaje mi się,że w tym przypadku ważne jest jak zbudowana jest pozostała część toru.Lampy czy tranzystor.

Link to comment
Share on other sites

Wiem:)))

ARC jest gładki jak pupa niemowlaka. W porównaniu z pre RCM wydaje się, że brak mu pazura. Niestety słuchałem go u znajomego w znanym mi torze i po dłuższych odsłuchach zaczyna męczyś i drażnić. Dzwięk zbyt szorski, a ja lubię gładkość, aksamitną czystość i zero nerwowości.

Link to comment
Share on other sites

Kmicic, ja zwracałem uwagę na Oracle Phono MAX a nie na zwykłego XLR'a MAX. Oracle MAX Phono to rząd $5500 za prawie nowy. Jest wart ceny bo dźwięk staje się niewyobrażalny. Ktoś kto nie miał z MIT'em do czynienia nie jest w stanie to sobie wyobrazić.

 

Mam Stereovox'a SEI 600 II do MIT'a Oracle Phono to żadna konkurencja. Już Magnum Phono MIT'a jest dużo lepszy od Stereovox'a.

 

Stereovox to dobry kabel ale nie pierwsza liga.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.