Skocz do zawartości
IGNORED

Szukam schematu zdalnego sterowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

> veteran

Pilot MAK Focus dziala ok !!

Ustawilem kod z tv philispa i bez probelmu udalo sie zaprogramowac czesc cyfrowa

 

ja zaplacilem w W-wie 110 PLn ale od producenta jest taniej

->Adrian

 

To super - od dluzszego czasu mam ochote na tego pilota polskiej konstrukcji ;) Sprawdz jeszcze, czy glosnosc skacze prawiodlowo (tzn. nie co 2 x 2.5 lub 2 x 0.5dB). Swoja droga z testowanymi do tej pory pilotami uniwersalnymi mialem same problemy (Philips, Thomson, no-name-y) a tutaj prosze - Polak potrafi :)

> beteran

Sprawdze ale dopiero w niedziele/poniedzialek jak wroce z wojazy

Wydaje mi sie ze nie przeskakiwal ale glowy sobe nie dam uciac

Zreszta dla mnie to nie bylby jakis wielki mankament jesli chodzio tylko o volume

Witam

 

Ja dalej o zakłóceniach a raczej o końcowym zwycięztwie nad nimi. Zastosowałem dodatkowe kondensatorki w zasilaczu cyfrówki 0,22 uF i 0,47 uF przylutowane na wejście i wyjście stabilizatora, bezpośrednio do nóżek po drugiej stronie płytki, jak najkrótsze końcówki wyprowadzeń kondensatorów. Drugie kondensatory to 2x10nF bezpośrednio do mostka - łączące "~" z "-". Pomogło, przetestowałem układ wyjęty z obudowy (przed modyfikacją wieszał się przy załączeniu przekaźnikiem on drugiego trafa, na zewnątrz obudowy też), wszystko OK. Potem wsadziłem do obudowy podłączyłem i ... zwis. Horror, myślałem przez chwilę o wyrzuceniu całej tej mojej twórczości przez okno :). Siedziałem i patrzyłem załamany, patrzyłemi w końcu zauważyłem. Wyświetlacz jest przykręgony do odpowiednio wyciętego laminatu, a laminat następnie do obudowy. Laminat jest miedziowany i przez śrubki był styk masy wyświetlacza z obudową. Jednym słowem oklepana, banalna pętla masy. Odizolowanie śróbek pomogło, teraz działa bez zarzutu :D. Dzisiaj wkładam lampy i odpalam.

 

Moje doświadczenia mogą się przydać tym, którzy zrobią selektor i automatyke załączającą. Swoję drogą zrobił ktoś z was selektor i załączanie. Jakieś doświadczenia ??

 

Pzdr,

Buzer

Osie encoderów Bourns maja średnicę 6,3 mm i standardowe gałki potencjometrów nie pasują. Gdzie można kupić odpowiednie albo w jaki sposób sobie radzicie.

Interesowałyby mnie wasze pomysły - inne niż rozwiercanie, bo nie we wszystkich typach jest to możliwe.

Na ponizszych zdjeciach widac zabawe z wm-em ;) Bardzo fajnie skonstruowany cyfrowy potenjcometr do audio.

 

Zobilem 2 takie moduly, ktore po weekendzie powedruja to testow - zobaczymy, jak sprawdzi sie w kilku systemach ;)

[obrazekLUKASZ-193583_1.jpg] [obrazekLUKASZ-193583_2.jpg] [obrazekLUKASZ-193583_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-772-100002373 1170260569_thumb.jpg

post-772-100002374 1170260567_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Panowie a może by tak wzorem Mark Levinsona skonstruować własny potencjometr sterowany cyfrowo, oni wykorzystują poczwórne klucze cmos firmy vishay Dg 213 , a gdyby tak wykorzystać klucze Analoga ,czy też Linear Techology .Wiem że spora część forumowiczów będzie za opcją gotowego układu scalonego (wiadomo minimalna powierzchnia więc i możliwość sprzężeń i przesłuchów minimalna ,parametry kluczy wytworzonych w jednej strukturze są również bardziej powtarzalne),ale jestem ciekaw opinii na ten temat .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak by co jestem gotów zaprojektować logikę sterującą w układzie CPLD która sprawi iż sterowanie tym układem będzie identyczne jak w serii PGA Texas Instruments więc będzie możliwość podłączenia tego układu zamiast układu TI z podobnym skutkiem (wiadomo taki potencjometr będzie miał mniej ustawień głośności - przewiduję 64 ale to żaden problem przyporządkowanie kliku wartościom logicznym z procesora jednej wartości klucza )Projektuję w jezyku VHDL .

->bitrate

 

Ja rowniez zastanawialem sie nad takim rozwiazaniem - sterowanie drabinka rezystorow za pomoca kluczy analogowych lub miniatorowych przekaznikow, ale narazie dalem sobie spokoj. Z tego co widze na zdjeciu, drabinka u ML znajduje sie w sprzezeniu zwrotnym AD797 - to samo mozna osiagnac stosujac wm-a.

Mnie od budowania drabinki odstrasza troche koszt porzadnych rezystorkow, kluczy/przekaznikow oraz spora powierzchnia takiego rozwiazania. Ten pomysl pewnie kiedys wroci - chcialbym przetestowac takie rozwiazanie w praktyce ;)

Faktycznie tak jest ,poza tym najlepiej jak były by to rezystory SMD,Zastanawiałem się również nad zastosowaniem przetwornika CA z zewnętrznym wejsciem napięcia odniesienia na które podawany był by sygnał audio -Linear Technology ofeuje takie typy w których jako napięcie referencyjne mozna podać sygnał AC - W tym przypadku rozpiętość regulacji była by bodajże 14 bitowa przy bardzo niskich zniekształceniach (oczywiście skala liniowa więc trzeba było by zastosować odpowiednie wagi dla procesora sterującego).Nie wiem może za bardzo kombinuję -ale nie miałem doświadzczenia z tymi układami Wolfson,natomiast w TI nie podoba mi się iż część drabinki znajduje się w pętli sprzężenia wewnętrznego W.O a część nie .

Wlasnie to jest najwiekszy bol, ze wewnatrz struktory pga2310 znalazl sie juz wzmacniacz operacyjny. Dokladnie potestuje sobie wm-a - wyczailem, ze w Marantzu stosuja go w modelu pm11s w troche udziwnionej konfiguracji. Zobaczymy...

Może być jeszcze inaczej w tym układzie M.L wzmacniacze mogą pracować jako bufory wejściowe (+wysterowanie kluczy)i wyjściowe, wydaje mi się że w tak szerokim zakresie ragulacji w pętli sprzężenia mogły by wystąpić problemy ze wzbudzeniem, AD 797 ma takie skłonności a i aplikacja temu sprzyja :duże długości scieżek (mimo bardzo zgrabnej płytki) a co w związku z tym zakłócenia ,dodatkowe pasożytnicze pojemności co w pętli sprzężenia mogło by w pewnych sytuacjach doprowadzić do wzbudzenia

Zgadza sie - nawet wm ma sklonnosci do wzbudzania sie w przypadku wspolpracy z niektorymi op-ampami bez obwodow zabezpieczajacych.

Czy to bedzie drabinka rezystorow, potencjometr czy specjalizowany uklad scalony - wszystko ma swoje wady i zalety :) Narazie szukam optymalnego...

Wrócę jeszcze raz do pomysłu zastosowania przetwornika CA jako regulatora głośności ,oczywiście musiał by być to typ z drabinką R-2Ri z wejściem zewnętrznego źródła ref., na ogół w takich aplikacjach rezystory wzorcowe są naparowane na powierzchni obwodu i trymowane laserem z dokładnością żędu 0.01%(de fakto jest to obwód hybrydowy), to rozwiązanie wpadło mi do głowy kilka lat temu (oj raczej dawno) gdy dysponowałem układem przetwornika CA Nationala ,był to układ 8 bitowy ,dodatkowa zaleta takiego układu polega na tym iż na strukturze znajduje się (przynajmiej w tamtym był )dodatkowy rezystor który można by użyć w pętli zewnętrznego W.O celem eliminacji dryftów temperaurowych .Co o tym sądzisz?

Trochę z innej beczki.

Czy ktoś testował może takie coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sam układ Dallasa inny gostek sprzedaje po 12 zł ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

> cyku

Jak tam twoj czas?

masz juz go troszke wiecej

Ja pisalem w sprawie obudowy do kilku firm i w zasadzie nic z tego nie wyszlo

Moze Ty masz jakies lepsze wiadomosci?

 

Jutro bede dzwonil do jodmedu - moze cos sie tam uda

->Adrian

 

juz wrocilem...i od razu wziąlem sie do roboty . Z racji tego ze na Armela jestem "obrazony" (po jaka cholere drukuja na www cenniki jesli nie sa aktulane) przedwczoraj zamowilem obudowy z Hydrogigu 2 sztuki na moje koncowki mocy i jedna testowo na preampa. W razie jak okaza sie kiepskie posluza do czegos innego. Fronty na testy robie z 6 - 8mm czarnego PMMA (musze kupic)oraz z wspomnianego kilka postow wyzej DiBond'a - Butlerfinish (juz mam). Co sie bardziej spodoba to bedzie w wersji koncowej. Grawerke na razie olewam. Mam dylematy:

1. Nózki - ja jestem za kolcami srebrnymi - jakoś mi sie wydaja lepiej wizualnie pasowac do całości pomysłu, i tu problem - z allegro zniknal gosc ktory mial spory wybór tanich kolcow, wg mnie hi-end'owe w tym przypadku niekonieczne. Moze ktos ma jakies namiary?

2.Gałki - na razie nie potrafie znalezc niczego ciekawego a nie chce popadac z skrajności i leźć do slusarza zeby mi jakies fajne wytoczyl bo sie okaże że cena obudowy przekroczy cene ukladu Vet'a, BLS'a zasileń i selektora razem wzietych. Moze ktos ma jakies namiary?. Co do galek to jeszcze mam jedno pytanie zreszta juz raz zadane, ale ponowie - Czy jest możliwośc "sterowania" ON/OFF z układu Veterana za pomocą przycisku typu reset ? Dla mnie to wazne bo nie jestem w stanie skonczyc projektu frontu wg mojego pomyslu nie wiedząc czy to możliwe.

3.Ramka do wyświetlacza - wymyśliła mi sie chromowana/kwasoodporna - tu pomysłów nie mam i chyba nie urodze wiec pewnie skonczy sie na jakims tokarzu.

 

pod koniec przyszlego tygodnia powinienem cos juz miec - wrzuce fotki to bedzie o czym dyskutowac

 

pozdrawiam

>cyku

My z jar1 postanowilismy robic bez zadnych galek

na czolowce bedzie sam wyswietlacz i odbiornik remote

sa ta sama szybka z plexi.

Jesli ktos bedzie chcial robic potencjometr i inne cuda dorobi sobie to w czolowce

 

P.S. jak szybko hydrogig Ci zrobi obudowe? i ile mniej wiecej kosztuje?

 

Moze podeslesz im do wyceny nasz obudowe pod preampa

440 x 100 x 350 blacha 1 mm kolor srebrny - na gorze wyciecia do chlodzenia

Czolowka 5 mm aluminium + wyciecie na srodku na wyswietlacz 100x24

Tyl wedlug tego rysunku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Panowie, mam pytanie co do wartości napięcia stałego na wyjściu PGA, jak szybko się stabilizuje i czy się trzyma w miejscu? Zastanawiam się czy potrzebne będą kondensatory sprzegające czy obejdzie się bez nich? Za PGA ma być BLS.

Jar1 cześc Czyżby pre przy włączaniu i wyłączaniu wysyłał do koncówki nieprzyjemny głośny strzał?. Jeżeli mam racje to troszkę wyżej umieściłem - ANTIDOTUM - na tą przypadłosc. pozdrawiam

> veteran

Jednak miales racje z tym pilotem

wysyla podwojnie czyli podglasz minimum co 1db

ale dla mnie jest to ok

 

> jar1

dzis/jutro uruchomie czesc analogowa pga wiec zmierze tez to napiecie

Niestety pre przy wyłączaniu "pierdzi" nieźle, aż serce boli jak membrany się wściekają. Moze jest jakis sposob np programowy zeby temu zaradzic bo tych przekaznikow w torze się nazbiera trochę.

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.