Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Klub miłośników radiomagnetofonów


Shakemaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proponuje założenie klubu poświęconego starym dobrym radiomagnetofonom:). Przejrzałem kluby na forum i w zasadzie poza "klubem przenośnych grajków" dotyczącego bardziej mp3, nie ma niczego co miałoby podobna tematykę (aż się dziwie ;) Nie wiem jak to było z wami, ale radiomagnetofon był urządzeniem na którym wychowałem się zarówno ja, jak i wielu moich rówieśników (czyli urodzonych tak mniej więcej na początku lat 80-tych;). Oczywiście z wiadomych względów dominowały wtedy wśród młodych ludzi "Kasprzaki" i "Grundigi" ;) ale bywało, ze zdarzały się prawdziwe rarytasy sprowadzone z zagranicy czy kupione w Pewexie, które do dziś robią na mnie świetne wrażenie ;)

 

U mnie w domu do dziś ostał się tylko budżetowy Panasonic RX-FS410 (głowy nie dam, ale pochodzi bodaj z polowy lat 90 tych - jedna kaseta, tuner FM/LW/MW/SW i 15 wat poboru mocy z sieci;). Stoi to to w kuchni i co ciekawe nadal gra dużo lepiej (tzn. czułe i selektywne radio + duży nacisk na średnie częstotliwości) niż dostępne obecnie w sklepach podobne urządzenia.

Jeśli wiec macie jakieś własne przemyślenia czy mile wspomnienia związane z radiomagnetofonami to piszcie. Ale przede wszystkim zachęcam was do umieszczania zdjęć własnych urządzeń lub takich, których może nigdy nie mieliście, ale strasznie wam się podobają ;) i maja w sobie to cos ;)

 

Ja na dobry początek pokaże trzy fotki (pierwsza pochodzi z niemieckiego e-bay'a, dwie pozostałe z serwisu: www.pocketcalculatorshow.com):

 

1) Radiomagnetofon Hitachi z czterema głośnikami z przodu. Podobne urządzenie Hitachi miał w pierwszej połowie lat 90tych kolega z podstawówki - robiliśmy na tym dyskoteki szkolne i jak na owe czasy to był po prostu kosmos ;)

2) Jamnik w pełnym tego słowa znaczeniu: Panasonic... trzykasetowy ;)

3) a tym razem JVC z którego środka wyjeżdża... gramofon ! ;)

post-22063-100000714 1257972613_thumb.jpg

post-22063-100000715 1257972613_thumb.jpg

post-22063-100000716 1257972613_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ZTCP np. radiomagnetofony Sanyo z oddzielnymi "kolumnami" oferowane przez Pewex miały niezłe brzmienie i dobre parametry, mimo lekkości i stosunkowo prostej konstrukcji. Świetnie odbierały w latach 80. na swoim fabrycznym zakresie 65-74 MHz lub 65-108 MHz (gdy jeszcze Polska nie nadawała na CCIR).

A sam szukam info o radiomagnetofonach firmy ISP (International Sound Products). Niestety, żaden z tych, które można znaleźć w necie, nie jest tym który miałem.

Pamiętam też małego JVC RC-20, którego od 1987 roku miał koleś z klasy. Tandeta jak na tą firmę, ale dość kultowa. Przestrojony na OIRT odbierał nieźle, ale nie tak dobrze jak ten duży Sanyo z fabrycznym "wschodnim" zakresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Z dziedziny radiomagnetofonów to mogę polecić "Panasonic RX E-300". Kiedyś takiego miałem i żałuję że go sprzedałem koledze z pracy, który ma go do dziś. W tym sprzęcie zastosowano taki dziwny system 4-4PDS, który się cechował tym że posiadał 4 oddzielne wzmacniacze, 1-na kazdy głośnik, co dało niesamowite brzmienie jak na takiego przenośniaka. Na polskim rynku ten sprzęt nie był dystrybuowany, więc na naszych aukcjach prawie niespotykany, a jeżeli już to bez pilota. Jeżeli spotkam takiego kompletnego w dobrym stanie- to go kupię, żeby się nim delektować w pracy. Po latach doszedłem do wniosku że dobry sprzęt można jeszcze sprzedać, ale bardzo dobrych sprzętów się nie sprzedaje.

 

Swego czasu był jeszcze jeden dobry przenośniak "Panasonic RX DT-600", ale nigdy się z nim nie zetknąłem.

Może ktoś go kiedyś tu opisze.

post-28405-100000032 1280505901_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Bardzo dobry pomysł , zbieram boomboxy, ghettoblastery z początku lat 80tych bo to były złote lata gdy robiła ja O...Saka

Więc niech żyje Made in Japan

Mianuje się maniakiem bo spię z dwukaseciakiem ( sharp GF700)

Pozdrawiam !

Rafalito

Edytowane przez Rafalito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 lata później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.