Jump to content
IGNORED

Czy preparatów do czyszczenia CD, DVD, ekranów LCD można użyć do płyt winylowych ?

rykuj

Recommended Posts

Guest chml

(Konto usunięte)

Plyny do mycia matryc LCD to zazwyczaj izopropanol, woda i jakas kompozycja zapachowa. Winylowi nie powinno to zaszkodzic (tzn. raczej go nie zezre). Ja jednak powstrzymalbym sie od takich eksperymentow. Plyte winylowa trudno jest dobrze umyc bez profesjonalnej myjki i nie mam tu na mysli Kosti, ktora wiecej szkodzi niz pomaga.

Do mocno zabrudzonych, tanich i małowartościowych płyt, używam pianki do ekranów. Rozpylam to na płycie i po czym wycieram papierowym ręcznikiem spłujkuję wodą i jest ok. Może nie ryzykował bym z drogimi wydaniami, ale w przypadku wielu płyt kupowanych na różnych giełdach za złotówkę lub dwie nie mam skrupułów. I powiem szczerze: płytom to nie szkodzi lecz zdecydowanie pomoaga. Uszczerbku igły też nie zauważyłem.

owszem, tańszych LP to nie szkoda, można poeksperymentować

Do takich eksperymentów używam płynu no czyszczenia optyki w kamerach i aparatach

W składzie na pewno jest isopropanol rozcieńczony wodą, w jakich proporcjach trudno powiedzieć

jedno wiem, na zabrudzenia pomaga

audiokarma.org

>> rykuj

>"... To plastik i to plastik ..."

Nie w tym rzecz. Nie chodzi o materiał, a raczej o jego powierzchnię.

Ekran TV czy płyta CD, to gładkie powierzchnie, z których stosunkowo łatwo zebrać ewentualne zabrudzenia.

Ale jeżeli coś się poprzylepia w rowkach płyty winykowej, to wydobyć to będzie znacznie trudniej.

Janusz z Torunia

• 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.