Skocz do zawartości
IGNORED

wybor wzmacniacza jako zamiennika PIONEER A505-R


futu

Rekomendowane odpowiedzi

chce wymienic swoj wzmacniacz na cos lepszej klasy, jak na razie chce wybrac modele ktorymi sie zainteresuje a pozniej bede szukal uzywanego: na dzien dzisiejszy: rotel lub nad, chyba ze macie jakies inne propozycje - chce zeby skok jakosci byl zauwazalny a cena uzywanego nie przekroczyla 1000 zl

 

mam pytanie: jak wypada rotel w porownaniu z nad np C 320 ?

 

a po 2 jak jest z jakoscia poszczegolnych modeli rotela czym sie sugerowac?

 

RA-930AX

RB-956AX

RA - 921

RA-820AX

 

podalem kilka propozycji czym sie kierowac zeby wybrac jak najlepszy wzmacniacz rotela RA RB AX itp co ma jaki wplyw?

 

 

 

dlatego jeszcze chcialbym zebyscioe jakies opinie o tych wzmacniaczach roznice wady zalety, slucham kazdej muzyki ale preferuje rozrywkowa i pop rock metal elektroniczna nawet hip-hop i nagrania w stylu jenifer lopez (r&b), dobrze nagrane plyty itd wiec wszystko oprocz klasyki jazzu... lubie duzo szczegolow ale bez przesadnie ostrego dzwieku (wole delikatniejszy ale szczegolowy dynamiczny dobrej jakosci dzwiek) i bas muzi byc rowniez dobrej jakosci sluszalny mocny

 

napiszcie co moze dac zauwazalna poprawe jakosci w cenie do 1000 zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kolumny nie dają Ci takiego brzmienia jakie chciałbyś mieć? Ja posiadam inny model Pioneera A-604 R-G ale w połączeniu z kolumnami monitorami Paradigm studio 20V2.I jakoś nie zauważam braków a może przyzwyczaiłem się i ich nie słyszę.Największy wpływ na jakość brzmienia mają jednak kolumny i przed wymianą wzmacniacza przetestuj swoje kolumny z innymi wzmacniaczami.Teoretycznie marki które wymieniasz czyli NAD ROTEL są lepsze od Pioneera albo stawiane są wyżej ale często jest tak ,że te niby słabsze modele zgrywają się lepiej z danymi kolumnami.Mój kolega ma Nada 320bee ale ja nie słyszę miażdżącej przewagi nad moim Pioneerem a nawet w połączeniu z moimi kolumnami wypada lepiej.Jakoś tak uzupełniają się.Paradigm brzmi dynamicznie żywiołowo a Pioneer jest ciepły inni napiszą pewnie ,że trochę zamula ale to i dobrze,bo wysokie tony z aluminiowej kopułki nie są kłujące w uszy.Poszukaj też na forum wpisów co dobrze zgrywa się z ESA.Przed szybką wymianą wzmacniacza budżetowego na inny budżetowy nie oczekuj jakiejś rewelacji skoków o kilka klas jakościowych.Bo to ciągle budżet czy to japończyk czy europejczyk.Możesz jeszcze popróbować przewodami kolumnowymi zmienić charakterystykę brzmienia.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie jest ok z odtwarzaczem denona i kolumnami ten pioneer jest ok ale wymieniajac odtwarzacz przecietny na tego denona roznica jakosciowa jest duza i tylko to mnie pcha na wymiane - moze byc lepiej - i jednak jak wymieniac to cos wyzszej klasy nie budzetowej, tylko malo sie znam na wzmacniaczach i chce sie zorientowac - skok jakosciowy odczuwalny chcialbym miec

 

moze denon jesli tak to jaki (no 1500 to za drogo wiec cos tanszego) albo cos jeszzce innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.