Jump to content
IGNORED

Gdzie powstaje pętla. ????


genek

Recommended Posts

zlampizowalem denona 500ae brumi przy słabo dokręconych starych gniazdach rca. jak sie dokręca mocniej brum zmiejsza sie ale nie znika do konca . brum zmienia tez natęrzenie gdy laser czyta płytę ,przy zmianie piosenki . najbardziej jednak przy gniazdach rca starych z analogu .Morze jakieś sugestie??

Link to comment
Share on other sites

nie zawsze musi być pętla masy żeby na wyjściach brumiło zakłócenia przypominające brum wyłapują duże kondensatory w torze sygnału. z tymi gniazdami to jest tak że tam łączy się masa lewego i prawego kanału i to zrobi pętle masy. spróbuj oddzielić RCA od obudowy. Najlepiej by było jak byś dał fote jak to wygląda.

Link to comment
Share on other sites

Raczej napewno problem to brak wiedzy w moim przypadku ale jakos trzeba ja posiąść ,jak się w szkole uczyc nie miało chęci to teraz tak bywa. panowie grzebałem wczoraj i poniekąd doszedłem ale nie do konca!! zle podłączyłem mase zasilania przetwornika . zrobiłem oddzielne zasilanie przetwornika 3.3 i 5v schuntem z diaudio i obie masy z zasilaczy połączyłem razem BŁĄD!! 3.3v masa cyfrowa 5v analogowa . Po rozdzieleniu ustało, lecz przy maxymalnej głośniści troche słychac minimalnie!!! tak też było przed włożeniem schunta-ów .Ale!!! w momencie delikatnego luzowania gniazd rca brum z minimalnego robi sie większy. projekt lampizacji jest pana Fikusa tzn. prowadzenie masy układ srpp, zdjecia dam po weekendzie ..

Link to comment
Share on other sites

> genek

> w momencie delikatnego luzowania gniazd rca brum z minimalnego robi sie większy

 

Czy poprawnie wnioskuję, że masa gniazd RCA styka się z metalową obudową?

Zastosuj gniazda izolowane od obudowy, a masę gniazd RCA dołącz osobnymi, grubymi przewodami do punktu umasienia - i powinno być po bólu :-)

Link to comment
Share on other sites

Stare czy nowe - trzeba odizolować od obudowy. Jeżeli nie ma w starych gniazdach sygnału, to po prostu można je wywalić. Jeżeli stary tor pozostał (np. dla porównań) - trzeba zmienić gniazda na izolowane od obudowy, nie ma innego wyjścia.

Chyba, żeby nowy punkt umasienia wszystkiego umieścić na obudowie bardzo blisko punktu połączenia starych gniazd RCA z obudową?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.