Skocz do zawartości
IGNORED

Zero dac czy beresford?


Homunkulus

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli zastosujesz obydwie karty dla zewnętrznego DAC po S/PDIF będzie o.k ,pod warunkiem iż dają bit-perfect Realtek ten warunek spełnia co do Creativa to niewiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Homunkulus

"myslalem ze to ostatni i koncowy element systemu audio :D"

Dobra akustyka pokoju oraz prawidłowe ustawienie kolumn to najważniejszy element systemu odsłuchowego.

 

"Witam,wpadlem jeszcze na jeden pomysl,mianowicie moja karta muzyczna (...) ma wyjsce spdif,w ustawieniach sterownikow da sie ustawiac sampling od 44,1 do 96 ma wyjsciu spdif"

Niestety, karta ta ma niewyłączalny resampling. Obojętnie, jaka częstotliwość próbkowania zostanie ustawiona na wyjściu cyfrowym, to i tak sygnał zostanie zresamplowany przez 48kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Chciałem odnieść się do własnych słów z przed kilku wpisów, ponieważ od tego czasu troszkę się pozmieniało.

"Ja porównując Bersa (USB) z ALC888 lub ALC889A na ICH9 lub ICH10 z bersem nie słyszałem wielkich różnic w przekazie."

Jak już wcześniej pisałem, wypożyczyłem od GRADO__Fan'a Beresforda TC-7520 SE, czyli wersja z zaimplementowanymi elementami najnowszego Bersa o nazwie Caiman (przetwornik Wolfson WM8716 24bit/192kHz oraz wzmacniacz operacyjny LM4562) + oczywiście GFmodv2.

Dźwięk z Bersa po USB mnie nie powalił, a porównywałem głównie do mojego Realteka na NAD315BEE + AE Aegis Neo 3 oraz Grado SR80. Różnice na prawdę bardzo niewielkie ( głównie w przestrzeni dźwięku )z mojego punktu widzenia nie warte pieniędzy które trzeba dać za niego. Dodam że dźwięk testowałem na systemie XP (z ASIO) oraz Windows7(z Wasapi) po różnych kabelkach USB. Po puszczeniu dźwięku po optyku TC-3618 Bers rozwinął skrzydła. Przestrzeń dźwięku urosła a razem z nią separacja instrumentów, stereofonia stała się dużo lepiej wyczuwalna, ogólnie cały przekaz muzyczny odżył. I teraz już wiedziałem, że USB będę musiał dać w odstawkę (choć to właśnie z myślą transportu po USB wypożyczałem Bersa). Zacząłem poszukiwania transportu, wyczytałem wiele dobrego o Squeezebox'ach i gdyby nie to co się potem stało pewnie teraz zapewne byłbym bliski kupna jakiegoś Squeezebox'a.

A co się stało? Otóż Pan Bartek zaproponował antidotum(poprawka sprzętowa) na słabo grającego Bersa po USB. Bersa powędrował z powrotem do Pana Bartka. Po kilku dniach Bers wrócił, ale jak się okazało to nie był to samo urządzenie, bynajmniej dźwięk z niego się wydobywający (po USB) był zgoła inny niż przed poprawką. Teraz gra równie dobrze po USB jak po optyku albo nawet lepiej, muzyka nabrała głębi. Płyta Green Carnation "Light of Day, Day of Darkness" na kolumnach zabrzmiała niesamowicie, w wolniejszych fragmentach słychać oddech muzyki, w szybszych większy wykop, a ja w samym środku tego wszystkiego.

Jak się potem dowiedziałem antidotum to:

"Zmienione jest prowadzenie masy w sekcji USB, poprawki w części sygnałowej i blokowanie zakłóceń w kilku miejscach. Poprawiło to jakość konwersji i umożliwiło pokazanie muzyki z większą precyzją."

 

No i tak to wygląda u mnie, a może należałoby napisać no i tak to słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Pan Bartek sprzedaje już wersje poprawione?

Już od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu DACa (zbierałem kaskę, ale w końcu z dnia na dzień padła myśl zakupu nowych kolumn, więc DAC później).

Nie ukrywam, że zależy mi jak najlepszym dźwięku, ale właśnie przez USB, bo nie widzi mi się wstawiać kolejne urządzonko pomiędzy laptop i DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy Pan Bartek sprzedaje już wersje poprawione?"

Tak, urządzenia są modowane. Z informacji od GradFan'a, wiem że w chwili obecnej pracuje na GFmod v3. Kilka rozwiązań z tego mod'a zostało zaimplementowane do mojego bersa - i to na prawdę słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że Zero DAC z HDAMem (z Audio-gd) na pokładzie nie ustępuje ani na krok Beresfordowi 7520. Ciekaw jestem takiego porównania. Co do ceny Zero - ja z cłem zapłaciłem ~650zł. A w tej cenie można mieć już TC-7510 "po taniości". Czasem się zastanawiam nad sprzedażą Zero, lub zamianą na 7510. Albo nawet dopłaceniem do 7520 (GF Mod v2).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

I co wybrał autor tematu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.