Skocz do zawartości
IGNORED

Luxman LV-105 Hybrid Vacuum Tube/MOS-FET


nissio100

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy czy mial ktos do czynienia z tym Luxmanem?http://www.thevintageknob.org/LUXMAN/LV105/LV105.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23706-100004639 1264109884_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, miałem wersję 105 i 105U, do tej pory używają ich moi znajomi. Wersja z U ma lepsze zasilanie oraz CD DIRECT, jednakże obie grają świetnie. Widziałem kilka opini, że grają słabo, ale to chyba jak zwykle opinie nie poparte odsłuchami. W każdym razie, duże pole do modyfikacji, aczkolwiek grają bardzo przyjemnie bez. Koniecznie lampy trzeba wymienić na nowe. Uprzedzam komentarze w stylu lampy są tylko na pokaz nic nie wnoszą do układu. Lampy pracują w sekcji wzmocnienia napięciowego w stopniu końcowym i sprawują się tam dobrze. Jedynym mankamentem, o którym należy wspomnieć, to słabe tranzystory na wyjściu. Oba egzemplarze miały padnięty stopień końcowy. Można je w dzisiejszych czasach zastąpić wydajniejszymi MOS FETami. Uważam, że należałoby to zrobić, ten wzmacniacz pod żadnym pozorem nie może pracować głośno i długo pod 4 ohmowych obciążeniem. Gdzieś w sieci jest nawet biuletyn Luxmana, w którym jest naisane o zastąpieniu tranzystorów końcowych innymi. To chyba tyle w skrócie, jeśli chodzi o brzmienie z nowymi lampami Philipsa gra bardzo otwartym żywiołowym dźwiękiem, świetna góra i środek, gorszy bas. Głosniki w odsłuchu, Paradigm Monitor 7 v.4, Usher X-719 oraz S-520.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

mam 107u, nic w nim nie wymienialem bo nie wiem jak to zrobic, gra dobrze, tyle ze sie nagrzewa, kolumny bose zrobione w Kanadzie, cd pioneer dv-717

teraz mam nowego l-81 i nie wiem co z nim zrobic, wlasciciel mial ten wzmacniacz tylko dla dekoracji co sie jeszcze zdarza, wiec nie ma zadnych sladow uzytkowania

czy warto interesowac sie wersja na lampach ? ceny sa wysokie ale poprzedni wlasciciel l-81 ma wersje lampowa, mozna sluchac przez dwie godziny bo lampy sie nagrzewaja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.