Skocz do zawartości
IGNORED

Kable przyciemnające pod CA 840


MadOnion

Rekomendowane odpowiedzi

to jest ciekawsze od resona i type8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam, kolega powinien się zakręcić za kablami VDH. Taki The Wind czy Magnum to jest, tak mi się wydaje, dokładnie to czego szukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson. spojrzełam na aukcje .. ale dla mnie też za krótkie. Więc odpadają.

Kolega rambo. Nie jestem ze stoliczy ale w sumie od czego są kuriery ...;-)

Korzyści alkoholowe kureiry też wożą. Gorzej z przyjemności wspólnego odsłuchu i terstowania korzyści alkoholowej. Tego kurier nie załatwi ;-)

A tak poważnie to jednak VDH to już inna klasa cenowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś miał do sprzedania w ogłoszeniach ten kabelek, podobno przyciemnia i świetnie prowadzi bas bez zamulania

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem takiego podejścia, że jak słońce razi, to trzeba to słońce przygasić albo coś innego ze słońcem zrobić, żeby tak nie świeciło. Przecież wystarczy ubrać okulary przeciwsłoneczne, a słońce niech sobie świeci jak świeci.

W tym przypadku polecam zostawić okablowanie to co jest, a na czas odsłuchu umieszczać w uszach kulki z waty. Ilość waty i stopień zgniecenia dobrać eksperymentalnie, ewentualnie nieco pogłośnić wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jam zmienisz na właściwy wzmak to może kabi nie trzeba będzie ruszać, warto się nad tym zastanowić.

 

Tia... wolę zacząć od kabla. Troche łatwiej i taniej. Jak to nie da rady to może się pobawię w zmiany klocków.

Propozycji jest dużo. Dziś byłem w salonie audio i proponowali mi Creek'a i Nad'a. W sumie w budzecie założonym (ok. 3500,-) się mieszczę. Odsłuch jeszcze w tym tygodniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz vdh jakiegoś i zobacz, słyszałem the wind (miałem tydzień na odsłuchu) a mam kupiony revolution (miałem 2 dni na odsłuchu), generalnie the wind powinien pomóc ale to nie za parę piw kabel.

Ciemniejsze to jeszcze kable naima, vdh do nich to rozjaśniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używana para kabli VDH typu magnum czy wind to 300~400zł więc sam policz jak to widzisz.

Mam wiele kabli głośnikowych i po zapięciu VDH magnum od razu góra się uspokaja, średnica nabiera masy, bas spowalnia i wybrzmiewa dłużej. Do tego dodam że to kabel z najszerszą i najgłębszą przestrzenią i stereofonią z jakim miałem styczność. Poprostu kabel robi za filtr nie jako czasem. Dodaje basu i przestrzeni, odejmuje górną średnice i wysokie. Taki a'la gramofon się robi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden kabel nie doda nic od siebie może jedynie odejmować i odpowiednio degradować sygnał :)

 

wypożycz też aq type8 będzie dobra scena łagodna góra i dobrze kontrolowany dynamiczny bas bez zamulania i spowalniania

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o czyms takim ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak, to ten.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmak 840 to szczerze nic ciekawego, ja bym wymienił wzmacniacz, wizualnie i konstrukcyjnie wygląda imponująco ale na tym się kończy. szkoda że budowa nie przekłada się na dźwięk

Nawet jakiś wysoki model denona z serii 9xx lub 1xxx używany oczywiście zagra lepiej z tymi kolumnami i myśle że dźwiękowo też będzie ci odpowiadał a jeszcze sporo kasy zostanie w kieszeni.

takie przykłady można mnożyć. ale nie każdy chce coś używanego.

Panowie w salonie audio się raz śmiali bo przyniosłem na odsłuch mój wzmacniacz a był to Technics Su-V8X, (lata 80-te) dałem za niego chyba 400zł, i grał własnie z kefami. najpierw grał CA840, potem podłączyłem techncisa i Panom w sklepie szczęki poopadały (nie chce podawać jaki sklep heh). Nie żebym był fanem staruszków a tym bardziej marki technics (chociaż jest kilka sprzętów tej firmy które są rewelacyjne)

Z nowych można spróbować jeszcze yamahy A1000, też dość przyzwoity wzmak.

Tak na marginesie przez dłuższy czas kupowałem nowe sprzęty, miałem np. marantze 8003 (wzmak dość dobry ale troche się gubi z bardziej wymagającymi kolumnami; troszke mała wydajność prądowa)

Teraz gram na ponad 20 letnim sprzęcie, kasy zostało jeszcze na kilkadziesiąt płyt a dźwiek za który pewnie by trzeba zapłacić ze trzy razy tyle co za te marantze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek, 25 Sty 2010, 20:07

 

Coż. Zastanwiam się nad tym dlaczego ten 840 jest tak kontrowersyjny. Jedni wychwalają pod niebiosa inni traktują jak sprzęt z wyprzedaży w Makro. Szczerze nie mam nic przeciwko używanym sprzetom.

Myslałem włsnie tez o tym Marantzu o którym piszesz .. ale w zasadzie większośc z którymi rozmaiwałem nie dawali Marantzowi szans naprzeciw CA840.

Więc szczerze nie wiem jak ugryźć ten temat. Dlatego zaczynam od takich raczej tańszych zaiegów jak kabelki itp, itd. Może nie będę musiał wcale wzmaka wymieniać. Jeszcze pytanie o kolumny może tak jak ktoś na forum tu napisał że słabym ogniwem to są włsnie te Kefy. tylko co w zamian.

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Van den Hul The Skyline Hybrid

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

a czy ktoś może miał u siebie ten głośnikowy? jaki ma charakter?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniane kable nic nie pomogą,tu musi być coś z wyższej pulki cenowej.Jak już kupisz lepsze kable to zabawa się dopiero rozpocznie! Jeżeli nie usłyszysz znaczącej poprawy to będzie trzeba dopasować lepszy wzmak do tych kabli,bardziej selektywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

When it comes to A Class amplifiers . I am totally biased.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej zabawę w kupowanie drogich kabli bo szkoda kasy. Są 2 opcje albo ingerujesz w CD i go lampizujesz, albo co bardziej polecam wyciągasz zwrotkę z KEFów wylutowujesz ten elektroli od Tweetera i zamieniasz na MKP/PIO oraz ten rezystor ceramiczny na jakiś suppres/mills ale o ~1R więcej i ot cała zabawa a koszta śmieszne, jedynym miunusem jest to że ingerując w zwrotkę traci się gwarancję, niestety zwrotnice KEFa to wielkie nieporozumienie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że całoś zabierze Ci może z 15 min roboty i znikomą porcję kasy. I nie zapomnij dać czas na uformowanie się nowego konda w zwrotce max 100h - no chyba że masz już jakiś używany.

Możesz spróbować zdjąć kolce bo KEFy grają bardzo ostro na kolcach, wtedy szeroko ustawione twarde podkładki nie miękkie bo scena może Ci się rozjechać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge'a mogę słuchać tylko z kablem Monstera, który eliminuje całą tę denerwującą górę i powstaje jakiś Monsterbridge. Dla zgłoszonego problemu rekomenduję z czystym sumieniem Monsterka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łomatko ! dream caster nordosta przyciemnia ??? absolutnie ! wręcz odwrotnie.

reson ograniczy górę ale ma tzw jasne brzmienie, przejrzyste. przytnie jedynie najwyzsze partie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry mówie że kablami dużo nie pomożesz bo w środku KEFa są 1,5mm2 miedziane cynowane za 2zł/metr.

Albo lampizacja, albo ingerencja w zwrotkę i ewentualnie kolce/podstawki, albo zmiana sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi dość śmieszny pomysł ale powinien zadziałać. KEFy maja wejście bi-map więc po części można to wykorzystać do przytemperowania góry, już piszę o co chodzi.

1. Pomiędzy plusami zdejmujesz zworę (czyli to co łączy gniazdo górne i dolne).

2. Sygnał puszczasz przez dolne złącze.

3. W miejsce zwory dajesz rezystor 3-5W powiedzmy 1R (możesz sobie kupić kilka par na próbę np 0,5 1 1,5R nawet tych ceramicznych po 50groszy...itp)

 

Powstanie trochę nietypowa zworka dla sekcji wysokotonowej gdyż zamiast na plusie być C1-(cewka do masy)-C2-R1 będziesz miał R2-C1-(cewka do masy)-C2-R1. Nie tracisz gwarancji a spróbować warto zważywszy że cała operacja jest w 100% bezpieczna a ponadto praktycznie nic nie kosztująca i bardzo łatwa do wykonania w przeciągu dosłownie minuty. Pamiętaj tylko żeby sygnał puścić przez sekcję nisko/średniotonową czyli czerwone łącze od dołu.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.