Skocz do zawartości
IGNORED

słuch


lin2

Rekomendowane odpowiedzi

> Yul, 4 Lut 2010, 14:18

 

wezcie z Pawelkiem zalozcie osobne forum, bo na AS robi sie coraz wiekszy burdel. ale nie, bo stracicie to o co wam najbardziej chodzi. czyli szydzenie z ludzi ktorym naprawde zalezy na jakosci dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy zestaw do tuningu...i wcale nie żartuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenia uszu wacikami nie polecam - można jeszcze bardziej wepchać wszystko do środka.

Ja rok temu miałem wrażenie, że lewa kolumna gra ciszej od prawe. Szukałem przyczyny na wszystkie sposoby. Mówiłem, że wszyscy są chyba głusi skoro tego nie słyszą. Po jakimś czasie na lewe ucho prawie wcale przestałem słyszeć. Poszedłem na przepłukanie i doznałem szoku. Zaraz po wyjściu z gabinetu słyszałem każdy szelest na ulicy. Po przyjściu do domu audio grało tak dokładnie jak nigdy. Lewa kolumna była już w porządku. Polecam więc wszystkim przeczyszczenie nawet tym dobrze słyszącym - ja też myślałem, że dobrze słyszę - Myliłem się.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olafi, 5 Lut 2010, 12:20

>Nowy zestaw do tuningu...i wcale nie żartuje :)

 

no chyba zwariowales. tym mozna zbierac, ale wylacznie na zewnetrznej czesci ucha. wiekszosc laryngologow odradza grzebanie tym wewnatrz ucha, bo tylko upychasz sobie woskowine do srodka.

mnie wlasnie z tego powodu czekalo grzebanie tuz przy bebenku haczykiem, bo juz nawet plukanie nie pomagalo - dostalem ostrzezenie zeby wiecej nie dlubac patyczkami, jesli chce uniknac ponownie tych nieprzyjemnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha...jestem mile zaskoczony odpowiedziami. Pozytywnym i wrecz troskliwym podejsciem kolegow.

Caly ten post wzial sie z tego, ze od paru dni moj sprzet zaczal lepiej grac. Dlugo sie zastanawialem co sie stalo, byla impreza, ale nic nie przestawialismy. I dopiero kiedy trafilem na ten post przypomnialem sobie co zrobilem...

Zgadzam sie z kolegami, ze nie powinno sie tego robic samemu, ale przy zachowaniu szczegolnej ostroznosci i nie na sucho...

Mnie sie udalo i efekty sa naprawde wymierne. Nie twierdze, ze stalem sie nietoperzem i slysze do 22k. Ale slysze wiecej i lepiej.

Tak, ze warto pamietac o konserwacji calego "toru audio" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cadam

(Konto usunięte)

Używanie patyczków jest ryzykowne. Ktoś na tym forum opisał wypadek z udziałem patyczków, którego skutkiem była głuchota na jedno ucho.

 

Ciekawe dla mnie jest, że wielkość palców i kanału w uszach jest w takich proporcjach, że niemożliwe jest sięgnięcie palcem do błony bębenkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Głośniki które przetwarzają pasmo ponad 20khz,a w zasadzie znacznie dalej,mają teoretycznie wyżej przesunięta granicę ''łamania''membrany.To znaczy pracują np.do 30khz jak tłok(membrana równo drga w przód i tył bez drgań własnych''dzwonowych''),sygnały mają możliwość być reprodukowane bez nakładania się na nie wtórnych sygnałów powracających z odbicia z obrzeży membrany,lub drgania miejscowe(mody)

 

Ma to skutki pozytywne w jakości odbioru szczegółów dzwiękowych.Inaczej,wiele wysokich dzwięków zawiera składowe które wykraczają poza zakres słyszalny i składowe takie są mieszanką głównych dzwięków np.instrumentów.

W zasadzie nie słyszy się wtedy że dzwięk jest bardziej''cykający'',ale ułożony i bardziej przypomina ten który słyszymy na żywo.Cechy daleko przesuniętego break-upu są pożądane.

 

Muzyka aby brzmiała świetnie potrzebuje szczegółów,ale podanych z zachowaniem najdrobniejszych detali do tych najbardziej mocnych i hałaśliwych tkzw,''gruchnięć''Cechy daleko przesuniętego break-upu są pożądane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria jest taka.Każdy głośnik zaczyna zniekształać krańce pasma i ma duży spadek db.Jeżeli zastosujemy głośnik który przenośi do powiedzmy 25 khz to przy 18-20 khz łatwiej będzie go ciąć zwrotnicą oraz jak zacznie zniekształcać to w zakresach które słyszą nietoperki:)Przy paśmie przenoszenia kolumn ważne jest też czy podają +/- 3 czy też 6 db .Polecam do testowania płyte Chesky audio !!! Wiadomo ,że dużo zależy od akustyki pokoju ,ale ja spokojnie słysze 25 hz-2khz a przy 20 hz dom się rozkręca :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.