Skocz do zawartości
IGNORED

Klub użytkowników ukraińskich lampowców ;-)


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to kup integre w PP ktora ma 35W na kanal

popros o zestaw kondow sprawdzony jupiter true copper pre > audyn true copper gwizdek > jantzen silver z-cap wyjsciowe

obligado premium gold do siatki

rezystory lepsze metalizowane na wyzsza moc + weglowe do anody

wtyki cmc CUG

polaczenie point to point

w zasilaniu lepsze kondy np nippon chemicon 105'c 100uf

lampy kt66 genalex gold lion

sterujce NOS

zapominisz o jakim kolwiek upgradzie ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie

najlepiej sprawdzic osobiscie

jak te wskazniki z przodu anniversary beda chodzic przy twoim glosnym sluchaniu to znaczy ze pradu moze brakowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno monobloki phast triode se + preamp phast, grają z focalem 1027be.

Phast zastąpił jolidę 502 brc i muszę przyznać, że średnie jak i wysokie tony są na wysokim poziomie to bas z diabełków kompletnie nie pasuje do reszty pasma, jest tragiczny, nie wiem czy to wina nie dostatku mocy czy ma po prostu taki charakter, podłączałem do electry wzmacniacz na el 34 i też miałem obiekcje co do basu ale phasty pod tym względem są jeszcze słabsze.

Nie słucham głośno ale kilka razy podkręciłem potencjometr i te 18w potrafi głośno zagrać, jednak słuchając głównie mocno przed godziną 9 na potencjometrze bas snuje się bez życia, brak mu motoryki i faktur, nie schodzi też specjalnie nisko, jolida 502 pod tym względem to była rakieta dawała takiego kopa focalom, że zawsze byłem w szoku jak świetne są niskie tony w moim systemie a teraz brakuje tego.

Pozostałe walory brzmienia bardzo pasują do charakteru kolumn, na jolidzie grały nieco szorstko i bez wypełnienia z dobitną górą pasma, phast daje wypełnienie średnicy i szczegółową naturalną górę pasma bez wyostrzeń, fajna przestrzeń choć brakuje trochę konturów poszczególnych dźwięków.

Jeżeli chodzi o napędzenie Ma pl to odradzam tym bardziej, że MA grają mocnym i nie do końca dobrze kontrolowanym basem, może być lipa.

Pytanie do doświadczonych, co mogę zrobić aby poprawić bas i dodać nieco konturowości (rozdzielczości) poszczególnych dźwięków? Lampy, kondensatory?

Wymieniałem diabły na nowe i mam na testach dwa komplety lamp do monobloków.

Za delikatne zmiękczenie i rozmycie w średnich tonach jest winny głównie preamp bo po podłączeniu jolidy fusion pre te cechy znikają i jest lepiej ale tamten pre gra z monoblokami jolida fusion na 211 w drugim systemie, bas jednak dalej nie ma drive'u.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mogę zrobić aby poprawić bas i dodać nieco konturowości

 

lampy i kable

mozna wiele powiedziec o phastach ale basu to one maja w pyte i jeszcze troche.

u mnie z kontrola basu (moze nie zelazna ale calkiem calkiem) do godziny 10 a nawet 11 w org. pre phast

 

powiem wiecej

plinius SA-102 uchodzi za piec ktory slynie z basu. 100w w klasie A robi wrazenie ale phasty ze zdjec tak dlugo jak mialy prad mialy bas lepszy pod kazdym wzgledem. zarowno ilosci jak i jakosci wiec co jak co ale phastom zarzucanie braku basu jest troche dziwne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-983-0-44187700-1438933804_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość jest ok chodzi mi o jego kontrolę i konturowość, oraz te najniższe zejście bas z jolidy 502 nawet na niskich poziomach głośności miał świetną energię i kontrolę, tutaj jest to taki smutny i bez życia dodatek do bdb grania.

Jak podłącze emittera lub jolidę fusion, bas jest lepszy diametralnie.

electry 1027 nie są przecież jakimś strasznie wymagającym obciążeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z Wlodkiem, moze ci cos poradzi.

 

1. usztywnienie zasilania wieksza iloscia kondow moze dac dobry rezultat, ale cena to lekkie skorocene srednicy

2. kondy sygnalowe dobrze dobrane tez poprawia bass szczsgolnie w sterowaniu

3. lampy w sterwaniu tez moga zmienic brzmienie i wyciagnac bas.

4. preamp nie zgrywa sie z koncowka bo rozumiem ze uzywasz jakiegos innego??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam pre phasta a mam także pre jolida fusion z którym monobloki grają lepiej, poprawia się separacja, rozdzielczość oraz dźwięki nabierają lepszych konturów nie tracąc pięknej barwy, mowa tu o wysokich i średnich tonach bas nie ulega poprawie w znaczącym stopniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem fusion

jest ok

ale to inne preampy od poczatku do konca

przede wszytskiem phast jest bez sprzezenia zwrotnego i jest niesamowicie wazne jakie lampy tam masz.

innymi slowy ten pre tak gra jakie ma lampy - dlatego tez gra slabiej od fusion. wloz mu dobre lampy a zagra lepiej - gwarantuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie lampki polecasz?

 

ja nie wiem ktory model pre phasta masz...

no i co tam teraz u ciebie siedzi

 

Możesz wykastrować bas ale w żaden sposób nie będzie szybszy

mozna mozna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja nie wiem ktory model pre phasta masz...

no i co tam teraz u ciebie siedzi

 

 

mozna mozna

Jak ograniczysz czyt uszczuplisz spowolniony bas to dynamiki tym nie poprawisz ,diabeł tak już ma można trochę ten efekt ograniczyć ale będzie to nadal dreptanie w miejscu więc trzeba się pogodzić i już.A jak zaczniesz majstrowć przy basie to napewno wpłynie to na średnicę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ograniczysz czyt uszczuplisz spowolniony bas to dynamiki tym nie poprawisz ,diabeł tak już ma można trochę ten efekt ograniczyć ale będzie to nadal dreptanie w miejscu więc trzeba się pogodzić i już.A jak zaczniesz majstrowć przy basie to napewno wpłynie to na średnicę

 

Dokladnie takie wniski wyciągnąłem, w porównaniu z kt 88 bas jest cieniutki a do 211 to phastowi dalej niż od nas do australii, poza basem phasty są świetne.

Próbowałem kilometr kabli, różne źródła i bas zawsze kulał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam takie pre i mono jak w tym linku, mam obecnie na testach lampy do monoblokow 6sn7 full music i tung sol zobaczymy co sie zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pre i mono jak w tym linku, mam obecnie na testach lampy do monoblokow 6sn7 full music i tung sol zobaczymy co sie zmieni.

 

ja u siebie na kt66 testowalem tung sola i genalex gold lion, zdecydowanie genalex pobil tung sola rzmieniem na glowe szczegolnie w klarownosci i jakosci basu, wiec moze tutaj jest pies pogrzebany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam preamp jolida fusion a temu kiepskiej dynamiki nie można zarzucić, poprawia konturowość średnich tonów, rozdzielczość, szczegółowość ale nie bas.

Odchodząc nieco od tematu, dostałem wczoraj paczkę lamp na testy i włożyłem do monobloków jolidy lampy prostujące treasure black el34 i psvanne ecc82 sterujące zostały jeszcze standardowe lampy mocy 211 ale gra to nieporównywalnie lepiej z orginalnymi EH, gra tak pięknie, że płakać się chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ograniczysz czyt uszczuplisz spowolniony bas to dynamiki tym nie poprawisz ,diabeł tak już ma można trochę ten efekt ograniczyć ale będzie to nadal dreptanie w miejscu więc trzeba się pogodzić i już.A jak zaczniesz majstrowć przy basie to napewno wpłynie to na średnicę

nie nie i jeszcze raz nie.

nie wiem jakich diablekow phasta slyszales ale nigdy nie stwierdzilem ze maja za malo basu.

ja znam pre phasta ne ecc83 i ecc88. potrafi ono wygenrowac taki basior z phasta ze po prostu mowiac kolokwialnie "urywa dupe".

mailem u siebie anniwersary i te monosy ze zdjec wyzej. anniversary byla zebrana na podstawowych sowieckich komponentach ale i tak bylo dobrze. te monosy maja wieksze trafa i u kolegi z shl5 ktore nie maja nawet 90db basu dzis nie brakowalo. owszem nie mozna bylo krecic galka oporowo ale przy przyzwoitych poziomach glosnosci kontroli basu nie brakowalo i nie bylo to tylko jazzowe plumkanie. ja mam kolumny okolo 87-88db i tez basu jest oporowo i to doskonalej jakosci.

porownywanie 211 do 6c33c jest troszke niezreczne bo 211 jolidy ma sporo wiecej watow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ten pre sie zwycajnie nie zgrywa z phastem??!!

 

sprobuj innego pre i tyle, moze to zadne niuanse tylko klocki sie nie zgrywaja, czasem tak jest, zbyt wiele zmiennych na to wplywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pre ze zdjecia jest zupenie inny niz ten moj

Zastosowane lampy elektronowe: 2 x 6N9S, 1 x 6C4P, - taki jest opis z trioda.com

wiem ze phast ma jeszcze w ofercie pre na dwoch ecc88. jest to ponoc wariacja na temat pre audionote czy innego kondo. tak slyszalem ale trzeba by sie dowiedziec u zrodel. poprzednie wersje nie sa mi znany wiec sie nie wypowiadam ale nie sadze zeby nie gralo z dedykowanymi monosami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie nie i jeszcze raz nie.

nie wiem jakich diablekow phasta slyszales ale nigdy nie stwierdzilem ze maja za malo basu.

ja znam pre phasta ne ecc83 i ecc88. potrafi ono wygenrowac taki basior z phasta ze po prostu mowiac kolokwialnie "urywa dupe".

mailem u siebie anniwersary i te monosy ze zdjec wyzej. anniversary byla zebrana na podstawowych sowieckich komponentach ale i tak bylo dobrze. te monosy maja wieksze trafa i u kolegi z shl5 ktore nie maja nawet 90db basu dzis nie brakowalo. owszem nie mozna bylo krecic galka oporowo ale przy przyzwoitych poziomach glosnosci kontroli basu nie brakowalo i nie bylo to tylko jazzowe plumkanie. ja mam kolumny okolo 87-88db i tez basu jest oporowo i to doskonalej jakosci.

porownywanie 211 do 6c33c jest troszke niezreczne bo 211 jolidy ma sporo wiecej watow...

Nigdzie nie napisałem że phasty mają mało basu a jedynie że zabiegi w postaci wymiany lamp i kabli go zmniejszą ale nie poprawią dynamiki.Basu jest dużo i nisko schodzi ale jest poluzowany.Miałem piec na diabłach i monosy na 211 i to są konfiguracje czarujące średnicà ale startu nie mają do kt88 czy gm70 w kontroli basu i dynamiki.Ja kt88 nie lubię bo bas jest szybki ale brak mu wypełnienia to jest takie lustrzane odbicie diabełka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem optimum do diabla z ktorego wyciagnieto okolo 15-18W to kolumny w okolicach 95db i wiecej. moje 87db to ciche granie. ja takie lubie. na dluzsza mete nawalanka mnie meczy. 211 to nominalnie nie mniej niz 20 a nawet 25 w wiec sporo wiecej i tu juz dobor glosnikow bedzie latwiejszy. o GM70 to juz nawet nie ma co wspominac - z tej zabaweczki to okolo 30-40w ludziska wyciagaja. w wiec ponad dwa rzy wiecej niz z 6c33c. nie ma sie co dziwic ze ma wieksza kontrole. cos za cos.

jak mialbym zyc z KT to juz wole przyzwoity tran. klopotow mniej. z KT to kupa roboty a i tak brak nasycenia SET. moze najnowsze ultradrogie konstrukcje oparte na tranach oferuja wiecej ale poruszajac sie w zabawkach za jeszcze rozsadne pieniadze.

dajac szybkie lampy do mojego pre mozna spro zrobic z basem ale praw fizyki sie nie przeskoczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie znam gm70 ale 211 w push pullu gra tak kontrolowanym niskim i sprezystym basem ze sam bylem w szoku, emitter 2 exlusiv akku gra porownywalnie na basie a to 130 kg kloc.

kt88 genalexa miala sporo wypelnienia ogolnie bas byl rewelacyjny z 502 jak za ta kase, ale srednie jak z denona:)

 

Ja tez nie slucham glosno ale diabel ma wlasnie poluzowany bas (to bardzo wlasciwe slowo) ilosciowo jest go sporo to sie zgadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.