Skocz do zawartości
IGNORED

dbpoweramp kontra eac - pytanie.


P.L.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Od czasu gdy EAC średnio współpracuje z Windows 7 szukałem czegoś innego. Wpadł mi w oko polecamy dbpoweramp. Konfiguracja nie sprawiła mi wielkiego kłopotu, za to nie jestem pewien informacji o jakości zgranych nagrań z pliku log. W EAC było prosto np. "Jakość nagrania 100.0 %, Zgrane akuratnie (wiarygodność 156) [E03562A2], Kopia bezbłędna." Natomiast dbpoweramp wyświetla mi tylko numery: np. wiarygodność ileś tam i komunikat Tracks Ripped Accurately. Jak mam upewnić się, że utworzyłem wierny, 100% jakościowo rip?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"EAC średnio współpracuje z Windows 7"

Czym to się objawia? Jakie to problemy?

 

"np. wiarygodność ileś tam i komunikat Tracks Ripped Accurately"

To już wystarcza, żeby być pewnym bezbłędnego ripu.

Jeśli ponad 150 osób miało dokładnie taki sam wynik (crc) jak Ty (o czym informuje nas np. "Accurate 151"), to na 100% jest zgrane prawidłowo. Nie jest bowiem możliwe, żeby 150 osób miało dokładnie takie same przypadkowe błędy odczytu, czyli złe próbki (albo raczej niezgodności sumy kontrolnej pliku powstałego podczas ripowania), jak Ty. Znaczy teoretycznie jest to możliwie, ale praktycznie nie (wystarczy policzyć, ile jest próbek w jednym nagraniu i jakie jest prawdopodobieństwo, żeby chociaż dwie osoby miały takie same, losowe błędy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedno pytanie. Mam plik ape i do niego cue, jak zrobić z tego flac z tagami? Konwertować można ape na flac za pomocą foobara ale otrzymam wtedy jeden plik bez tagów. A jak otrzymać potagowane pliki w takiego formie, jakbym normalnie ripował audio cd do flac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik Ape po konwersji na Flac można podzielić programem Cue Splitter, zamieniając w arkuszu dyrektyw ape na flac. W rezultacie będziemy mieć pocięte, otagowane pliki, tak jak przy zgrywaniu. Ewantualnie można po pocięciu skorzystać z funkcji auto-tag w Winampie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.L., 9 Mar 2010, 16:24

 

>A mam jeszcze jedno pytanie. Mam plik ape i do niego cue, jak zrobić z tego flac z tagami?

>Konwertować można ape na flac za pomocą foobara ale otrzymam wtedy jeden plik bez tagów.

---------------

 

E tam, robisz po prostu źle. Wszystko można zrobić w foobarze, wybierając odpowiednią opcję w zakładce 'convert setup'.

W Twoim przypadku po załadowaniu pliku *.cue należy w opcjach wybrać: convert each track to an individual file

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej użyć shnsplita

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

shnsplit -f plik.cue -o flac -t "%n %t" plik.ape

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.