Skocz do zawartości
IGNORED

denon 1500,heco celan 701xt, coś brakuje w brzmieniu.


adamkosz

Rekomendowane odpowiedzi

>>celowo nie pisalem, zeby nie narzucac mojego charakteru brzmienia - powoli "dostrajalem" system. az strach sie przyznac, ale sieciowe tez daly efekt;)

 

Trochę to niekoleżeńskie delikatnie powiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym cd nie przekreslał.Tylko jak juz pisałem wyzej zworki zobaczyl,czy nie są na +2,bo ja w ostrosc HECO nie mogę uwierzyć.To nie są kolumny pokroju magnat,Monitor audio.....(nie mam nic do tych firm ale mają odmienny styl grania od HECO.)No chyba ze taki pokoik odsłuchowy jest twardy, w nowoczesnym stylu zrobiony z prawie golymi scianami.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamkosz - napisz prosze od jak dawna masz sprzet o ktorym tu mowa. Czesto u wielu osob ktore nabyly nowe zabawki pokutuje syndrom sprzetu poprzedniego. No niby zmienilo sie wzmak czy cd lub kolumny, ALE NA POPRZEDNIM TO GRALO INACZEJ. I tu rodzi sie pytanie czy to inaczej bylo lepiej niz jest obecnie. Ja na twoim miejscu nic bym nie zmienial - daj czas swoim uszom niech sie przyzwyczaja do nowego grania. Jesli dalej bedzie ci cos przeszkadzalo to postaraj sie popracowac nad akustyka pomieszczenia. Inaczej ustaw kolumny, moze dalej od sciany lub scian bocznych. Moze zatkaj otwory w kolumnach, moze ustaw je pod innym kontem - rozwiazan jest wiele, a jesli uznasz ze i to nic nie pomaga wroc do tematu. Sam wiem po sobie ze jak zmienilem wzmacniacz to poczatkowo wiele rzeczy mi sie nie podobalo, ale minelo kilka mies. minelo wiele spotkan odsluchowych i okazalo sie ze nie jest tak zle, oczywiscie mozna lepiej, bo tak bedzie zawsze, ale trzeba sobie mysle dac czas by nie wpasc w kolo ciaglego zmieniania zabawek. Zamiast sprzetu czasami warto posuchac muzyki.

 

Pozdrawiam serdecznie Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Chciałbym dorzucić coś od siebie z własnego doświadczenia. Mam Metasy 500 i komplet Marantz 7001. Duży wpływ na gładkość sopranów i wypełnienie czy masę dźwięku ma dobre wygłuszenie pokoju. Metasy są na to wrażliwe, lubią dobrze wygłuszony pokój. Jeśli tak nie jest to efekt jest podobny do tego co opisuje autor wątku. Myślę że twoje Celany zachowują się analogicznie do moich Metasów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać w diabły denona, jest po prostu przeciętny. Stary sansui, którego niedawno nabyłem zjadł denona na śniadanie. Dziekuje, ale z denona sie wyleczyłem. I nikt, ani nic mnie nie przekona. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

jano gratuluję i witaj w klubie ! Starsze Sansui to jeszcze stara analogowa i nieco zbyt ciepła szkoła brzmienia ale potęga ta sama co nowsze topowce - biedny Denonek nie miał szans z "Samurajem". Modele Sansui z podwójnym torem (x-balanced) są jeszcze bardziej precyzyjne i mocarne - polecam Ci kiedys posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

futu

 

z pewnością wszystkim podoba się potęga i w pełni kontrolowany bas nie mówiąc o przejrzystej scenie, olbrzymiej wydajności prądowej gwarantującej naturalną średnicę i scenę po horyzont ... ale co tam nie usłyszysz - nie uwierzysz a wiara i tak woli wydać 7-8 tys. na srebrzystego Denonka bo przeż swietny jest - tak przecież pisali a skoro tyle kosztuje to musi być dobry ... No i niech tak zostanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mjk, 7 Kwi 2010, 10:26

 

>Chciałbym dorzucić coś od siebie z własnego doświadczenia. Mam Metasy 500 i komplet Marantz 7001.

>Duży wpływ na gładkość sopranów i wypełnienie czy masę dźwięku ma dobre wygłuszenie pokoju. Metasy

>są na to wrażliwe, lubią dobrze wygłuszony pokój. Jeśli tak nie jest to efekt jest podobny do tego

>co opisuje autor wątku. Myślę że twoje Celany zachowują się analogicznie do moich Metasów.

 

Mialem okazje kupic tego Marantza PM7001 za nieco nizsza kwote jak zaplacilem za PM7000. Sluchales moze obu konstrukcji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petro, 15 Mar 2010, 21:31

 

>witam

>u mnie graja celany 500 z denonem 1500ae (pma+dcd)

>jest wszystko, co potrzeba - wypelnienie, glebia, szerokosc i szczegolowosc.

 

Ja tez mialem Heco wlasciwie mam jeszcze tyle ze gorsze bo Metas 500 u mnie graly pod lampa Yaqin MC-10L i bylo bardzo fajnie basu sporo i niski dobrze kontrolowany gora nie ostra nawet przy +2db srednica piekna nic zlego nie powiem na Heco Metas 500 a celany graja pewnie duzo lepeij wiec moze to wlasnie kable no i wielkosc i akustyka pomieszczenia tez bardzo wazna sprawa ;)

Pozycz inny wzmacniacz sprawdz jak zagraja audio to trudna zabawa trzeba sprawdzac wszystko az sie trafi na to co sie lubi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""" z pewnością wszystkim podoba się potęga i w pełni kontrolowany bas nie mówiąc o przejrzystej scenie, olbrzymiej wydajności prądowej gwarantującej naturalną średnicę i scenę po horyzont """

 

to czemu cambridge audio wzmacniaczki denonka itp wynalazki sprzedaja sie jak cieple buleczki - a przeciez nie maja w ogole tych cech?

 

 

... ale w sumie po czesci moze i masz racje bo na rynku uzywanym tez kroluja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.