Jump to content
IGNORED

Pioneer PD-75 nierówny poziom na wyjściach


Pol_C

Recommended Posts

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Proszę o wskazówki dotyczących zlokalizowania usterki w moim PD-75. Problem dotyczy nierównego poziomu na wyjściach analogowych. Kanał lewy gra ciszej o jakieś 4-6db od prawego. W takiej sytuacji cała atrakcja ze słuchania muzyki bierze w łeb. Usterka z początku pojawiała się i znikała jak Murzyn na pasach ale teraz już zagościła na stałe. Pierwsze co zrobiłem jak zauważyłem problem to dokładnie wyczyściłem styki specjalnym preparatem do czyszczenia i zabezpieczania styków Valvoline Clean Tronic, ale niestety tego problemu nie udało mi się usunąć w ten sposób. Wiem, że wielu forumowiczów używało lub nadal używa takich CD, więc może ktoś się spotkał z takim problemem i wie jak go usunąć, może to zimny lut...............

 

Czekam na wskazówki i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Skoro usterka się pojawiała i znikała to od oglądnięcia lutowań bloku przedwzmacniacza zacznij, bo może to tylko zimne luty, bynajmniej tego typu zachowanie jednoznacznie to sugeruje, także jest duża szansa że to tylko luty

Link to comment
Share on other sites

Ok, czy mam się czymś sugerować? Będzie matowy, czy optycznie nie do odróżnienia. A może przelutować kondensatory wystarczy?? Czy wzmacniacze operacyjne mogą mieć wpływ na taki stan rzeczy? Nadmienię, że teraz poziom jest na stałe niższy i już nie gra raz głośniej raz ciszej.

 

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

zacznij od przeglądnięcia gołym okiem spodu płytek przedwzmacniaczy, co do samej elektroniki to tu masz na tyle dobrze że jest to konstrukcja monoblok, także szukać wadliwego elementu możesz prostą metodą przekładając miejscami elementy, z lewego kanału na prawy, w momencie jak usłyszysz że problem przeniósł się na drugą stronę to będziesz wiedział że właśnie przełożyłeś miejscami wadliwy element.

 

To dość prymitywna metoda ale jeśli nie masz nieco większej wiedzy elektronicznej to pewnie inaczej sobie nie poradzisz.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.