Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio DM 2/10 czy to dobry wybór?


krzysiekol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie do posiadaczy lub tych co mieli okazje posłuchać Dynaudio DM 2/10 czy to dobry wybór do słuchania rocka

 

zależy mi żeby w kolumnach bas był szybki, mocny konturowy, bardziej twardy niż miękki, żeby nie był rozlazły a raczej punktowy i oddawał dobrze rytm i tempo, a przy tym żeby góra nie była natarczywa, kolumny te w końcu maja głośnik nisko-średniotonowy 240mm a to już nawet mało które podłogowe maja, wiec może to dobry wybór?

 

proszę o Wasze opinie i sugestie i z jaką ew. elektroniką zagrałoby to najlepiej w przedziale wzmacniacz do 8tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybor nawet do dosc duzego pomieszczenia. To potezna kolumna, znakomicie spisujaca sie w rockowej stylistyce, z bardzo duzym potencjalem w basie.

 

Doskonale "zgrywa" sie z Creek Destiny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Myślę, że lepiej wybrać model DM 2/8. Będzie dość szybki a basu nie zabraknie nawet w pomieszczeniu ponad 30m2. DM 2/10 posiada już gorszy przetwornik, który już trochę rozlewa bas i niestety jego tempo jest też słabsze niż w mniejszym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Zdecydowanie X16 jest lepszym rozwiązaniem od DM 2/10 i również lepszym od DM 2/8. Widzę w Twoim opisie, że masz MA GS20 a te kolumny raczej nie mają problemów z brakiem basu więc teraz to nie wiem czy to sprzęt dla kogoś czy drugi do innego pomieszczenia bo jeśli ma zastąpić GS20 to X16 z pewnością zabrzmi łagodniej i nie pogubi się w rockowym graniu, ale ilościowo basu mimo, że jak na monitorek będzie dużo to nie więcej niż w GS20. A co do samego basu to ten w X16 mimo, że bez takiego mocnego zejścia jest wg mnie przyjemniejszy w odbiorze od tego co oferuje MA GS20. Mi osobiście bas w kolumnach Monitor Audio się nie podoba a w Dynaudio średnio. Natomiast świetny bas z monitorów mamy w Paradigm Studio 20v5. Szybki zróżnicowany i jest go naprawdę sporo. Poczytaj http://polpak.com.pl/public/files/reviews/Paradigm_STUDIO_20v.pdf Jednak polecam odsłuch koniecznie przed zakupem bo to trochę inny typ grania, taki koncertowy z rozmachem, dużą sceną i dynamiką i z pewnością nie są zbyt łagodne, ale też nie wyostrzają jakoś szczególnie a po dobraniu odpowiedniego wzmacniacza i kabelków zagrają bardzo przyjemnie. Co do elektroniki w tej cenie to i do Dynaudio i do Paradigm mogę polecić Roksan Kandy K2, do Paradigm świetnie się sprawdza Xindak XA-6950V złagodzi dodatkowo górę. Oba wzmacniacze mają dużo mocy, ale trochę inny charakter. Roksan jest bardzo detaliczny, Xindak trochę ociepla zwłaszcza średnicę i delikatniej podaję górę, która w Roksanie po prostu jest taka jak powinna. Xindak ma niesamowity atak, dynamika i bas wybitne w tej cenie. Kabelki można spróbować Tara Labs Helix 6 a IC Tara Labs Spectrum i powinno być nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie to kupił bym sobie MF serii KW z drugiej łapy. Świetnie zgrywał się z dynkami dając potężne, mocne "basiszcze".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiozakupy, 7 Kwi 2010, 03:31

 

 

dzieki za odpowiedz

 

tak mam MA GS20 ale jednak chce je wymienic na inne kolumny bo niestety bas w nich choc czasami spory to jednak brak tych pozadanych w nim cech jak szybkosc dynamika konturowosc czy lekkiej twardosci zamiast miekkiego, wiec jak dla mnie do rocka sa nieodpowiednie - ponadto mam pokoj 18m - co tez moze miec znaczenie przy tych kolumnach - wiec postanowilem zastapic je monitorami ktore by sprawdzily sie do rocka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiekol,

 

Przebyłem podobną drogę, jaką i ty planujesz przebyć :o) Miałem MA GS60, które musiałem sprzedać, mimo iż bardzo podobał mi się sposób ich prezentacji, może tylko za wyjątkiem ostrzejszej muzyki rockowej. Obecnie mam Dynki X16 i muszę powiedzieć że mimo, iż są to kolumny dwie klasy niżej, to nie odczuwam dyskomfortu, powiem więcej bardzo podoba mi się sposób w jaki przedstawiają wszelkie gatunki muzyczne. Przede wszystkim grają z wielkim rozmachem, dźwięk tych monitorków jest naprawdę "duży", energiczny, dynamika wzorcowa. Bas nie zejdzie tak nisko jak w MA GS, ale jest go naprawdę wystarczając dużo, jest szybki, dynamiczny, jednak mniej zróżnicowany niż w MA. Jest on mocno podpompowany przez bas refleks, przy bardzo wysokich poziomach głośności dmucha z otworu jak z suszarki, ale nie słychać śladu kompresji, ani zniekształceń. Trochę się wdziera w niższą średnicę, ale rockowej muzyce akurat bardzo to służy. Stereofonia znakomita, całe pasmo jest spójne nawet przy cichym słuchaniu - w MA trzeba było trochę podkręcić piecyk, żeby to grało. Mogę Ci je spokojnie polecić, mam pokój 25 metrów i nagłaśniają bez trudu, łyknęłyby i 35 m :o) Jeszcze jedna rzecz: odłuchiwałem ich z Heedem Obeliskiem i jest to kolejny punkt na mojej liście zakupów, idealny duet, a szczególnie w muzyce rockowej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, prawda.. Tez sluchalem.:-)

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiozakupy, 7 Kwi 2010, 13:36

 

>O własnie Heed Obelisk to świetny partner dla monitorów Dynaudio. Zapomniałem o nim napisać :-)

 

a jesli by poszukac wzmacniacza co jeszcze bardziej mialby dodac wigoru tym dynaudio (w szczegolnosci jesli chodzi o podstawe basowa) to jaki by sie optymalnie nadawal do ok 8tys?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiekol,

 

No właśnie ten Heed gra z X16 bardzo żywym dźwiękiem, wręcz "wyrywnym", z bardzo mocną podstawą basową, mocniejszą niż z moją Yamahą S-1000, która też nisko zejść potrafi. Poza tym dźwięk jest mocno wypełniony, a stereofonia rewelacyjna, wręcz trudno wskazać, nawet w przybliżeniu, miejsce gdzie znajdują się źródła dźwięku (a przecież GS 60 w tym aspekcie również są znakomite). Troszkę może wysokie są delikatnie przygaszone, ale naprawdę deliktanie. A słuchałem Obeliska solo, bez opcjonalnego zasilacza. Nie wyobrażam sobie co będzie z zasilaczem...

Jeśli zależy Ci na dźwięku z wigorem, to koniecznie posłuchaj tego zestawienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiozakupy, 7 Kwi 2010, 03:31

 

odnosnie Paradigm Studio 20v5 to faktycznie znane z opinni o swietnym basie ale tez jako kolumny bardzo jasno grajace i troche malo muzykalnie i tego bym sie wlasnie obawial bo jak dla mnie to juz MAGS20 graja zbyt jasno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Studio 20v5 wcale, aż takie jasne nie są. GS20 wg mnie dają po uszach bardziej. Zobacz chociażby na ich wykres z pomiarów jaka piękna wysoka górka na skraju pasma. W Paradigmie takiej nie ma :-) Za to bas z innej bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40W ma Obelisk bez zasilacza (cena 4k zł), z zasilaczem (3k zł) ma 50W. Niczym się nie przejmuj, to są mocne waty, takie jak lampowe. Gdzieś ktoś napisał, że Obelisk ma podobny styl pracy prądowy jak Naim, dlatego tak sobie radzi i potrafi mocno zadziwić swoją sprawnością. Z tego co wiem, to w Nautilusie próbowali go podpinać pod Contoury 1.4 i nawet 3.4 i dawał im radę! To o czymś świadczy... X16 to dla niego bułka z masłem (słuchałem bez zasilacza). Ja tak samo jak Ty podchodziłem do tego pudełeczka, aż do czasu, kiedy go usłyszałem. Naprawdę jest to rzecz godna odsłuchania i nie oglądaj się na dane i jego wygląd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.