Jump to content
IGNORED

Silikon a MDF


Rotor

Recommended Posts

Pytanie mam raczej krótkie: czy silikon wpływa niekorzystnie na MDF? Chodzi o zastosowanie silikonu jako wypełniacza otworów w przegrodzie wewnątrz kolumny, przez otwory będą przechodziły przewody, a żeby komora była szczelna trzeba otworki czymś uszczelnić. Nie rozejdą się tłuste plamy wokoło? Niby i tak nie widać ale może w krańcowym przypadku coś wyjdzie na zewnątrz?

Link to comment
Share on other sites

Na MDF może silikon nie ma negatywnego wpływu (nie wiem), ale na pewno ma na izolację kabli i wszelkie metale znajdujące się w tej samej obudowie, gdyż silikon podczas sieciowania (zasychania) wydziela kwas octowy, który może rozpuszczać tworzywa sztuczne i przyspieszać korozję metali.

 

Akryl nie wydziela kwasy octowego, schnie dłużej, ale jest bezpieczny. Podobnie klej na gorąco z pistoletu klejowego, pistolet w makro to koszt 20 zł, klej kosztuje grosze, a przyda się na pewno w dalszym DIY.

Link to comment
Share on other sites

klej na gorąco uniwersalny z marketu owszem łączy nie klei, ale dobry klej z przeznaczeniem, tj inny do PCV inny do drewna itp. naprawdę mocno trzyma, klej do drewna (jasno brązowy kolor laski) klei drewno tak mocno że przy próbie rozerwania łączonych elementów na siłę wyrywa kawałki drewna

Link to comment
Share on other sites

Koledzy, ja tym silikonem nie zamierzam niczego kleić a jedynie potrzebuję jakiś patent na zaklejenie otworu. Dzięki za cenne informacje o rozpuszczaniu izolacji przewodów. Najtrafniejszy wydaje mi się pomysł z pistoletowym klejem do wszystkiego (do niczego). Zamknie otwór przez który przechodzić będą przewody, niczego nie popsuje i tylko o to chodzi. Takowy pistolecik ma mój brat do którego mam jakieś 30 sekund drogi więc wszystko jasne.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.