Jump to content
IGNORED

Problem z kartą SD


porlick

Recommended Posts

Witam

Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić mi, jak naprawić kartę, którą widzi aparat foto (zapisuje i czyta zdjęcia, formatuje kartę, widzi pełną pojemność), a komputer nie może jej zobaczyć, w przypadku włożenia jej do czytnika nawet zawiesza się? Karta to Lexar SDHC 4GB. Gdy otwieram "mój komputer" z wetkniętym czytnikiem z kartą, nie widać go, gdy czytnik jest pusty i włożę kartę, widać, lecz po zaznaczeniu czytnika, komp się "zamraża". We właściwościach pojemność karty widać jako 0, formatowanie nie jest możliwe.

Link to comment
Share on other sites

W aparacie formatowałem ją już kilka razy- efekty wciąż te same, tj brak efektów w kompie. Docelowo ma służyć do przenoszenia plików mp3 do samochodu, więc MUSI współpracować z komputerem.

Tylko nie piszcie mi proszę, by zostawić ją w aparacie, a wyjąć z niego inną- mój Fuji działa na XD, tamten jest chwilowo pożyczony.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie opadła mi szczena. Wróciła córka i na jej laptopie vista sformatowała kartę. Po włożeniu do mojego kompa sytuacja wygląda jednak jak na początku, tj komp nie widzi pojemności karty i się zawiesza, pokazując "błąd urządzenia we/wyj" (win XP).

Nie wiem, czy to taki urok laptopa, czy karty, ale po formacie karta była dość mocno ciepła, na moim kompie zimna.

(Wcześniej próbowałem na 2-ch czytnikach: wbudowanym i na usb.)

Link to comment
Share on other sites

No niestety tak jest niektóre czytniki stroją fochy , ja ostatnio omal nie wyrzuciłem pendriva 16Gb sprawdzałem na 2 kompach w pracy i dupa widział urządzenie ale partycji nie, po jakimś czasie mówię sobie a sprawdzę na lapku i zero problemu, poszperałem w necie i okazało się iż niektóre modele 16Gb Kingstona nie trybią z niektórymi płytami głównymi , ot tak sobie dla zgrywu ;)

Link to comment
Share on other sites

Trochę to dziwne, bo teoretycznie nowszego typu Kingstona oba moje czytniki obsłużyły bez problemów (class4) a starszej generacji (class2) Lexara, nie.

Dzięki za chęć pomocy, ale karty się pozbyłem - znalazł się ktoś, kto zaakceptował ją taką, jaka jest:)

Link to comment
Share on other sites

Pisałem powyżej, że SDHC Kingstona oba czytniki "łykały" bez zająknięcia. Tak czy inaczej, karty się pozbyłem i nie mam już problemu:)

Co do SD 4GB, to coś w rodzaju "karty dwurdzeniowej", gdzie do pojedynczej obudowy karty montowane były 2 pamięci SD i kontroler. Podobno sprawiało to sporo kłopotów, stąd wyszła konieczność ewolucji do SDHC.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.