Jump to content
IGNORED

Zakup subwoofer'a/ skrzyni basowej do PC.


Stania

Recommended Posts

Witam. Obecnie posiadam głośniki Creative t3100 i do tego własnoróbki 2+1 wszystko podpięte do komputera w pokoju 5x3m. Jednak mimo sporego basu do imprez domowych (które dość często się odbywają ;D) ciągle jest go za mało. W niedalekiej przyszłości mam zamiar zacząć się rozglądać za samochodem (najprawdopodobniej golf 3) więc wpadłem na pomysł żeby kupić sobie 'tubę' czy raczej skrzynię basową (różnie to ludzie nazywają). Osobiście interesuje mnie raczej coś kształtem przypominającego:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) gdyż wydaje mi się, że lepiej grają niż 'tuby' w kształcie walca. I tu pojawia się pytanie... czy jeśli kupiłbym taką skrzynię basową aktywną to nie było by problemów z podłączeniem tego do komputera? Jeśli nie to jaki sprzęt byście polecili (najlepiej jak najtaniej). Dodam jeszcze, że nie muszę mieć super jakości basu w pokoju bo wiem, że za takie coś trzeba by sporo zapłacić, a jedynie 'trochę' więcej uderzenia. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

W mieszkaniach problem z basem wynika nie z braków w sprzęcie, a ze złego ustawienia głośników, pewie teraz są wciśnięte gdzieś w zakamarki pokoju, nierówno rozstawione.

Do tej skrzyni basowej potrzebny jest wzmacniacz do subwoofera, na allegro jest pełno, koniecznie musi mieć filtr dolnoprzepustowy, powinien mieć też regulację fazy, ale w sprzęcie tej klasy niekoniecznie, i tak będzie "pierdolnięcie". Będzie to bas bardzo kiepskiej jakości, takie dudnienie połączone z dmuchaniem powietrza.

Link to comment
Share on other sites

Obecnie głośniki mam rozstawione po obu stronach laptopa po 1, jeden subwoofer pod biurkiem, a drugi (słabszy) w szafce 1,5m z tyłu (wiem, że nie powinno się umieszczać subwoofera w żadnych szafkach ale on na prawdę słabo gra). Głośniki Cervin Vega na pewno są dobre ale drogie i jak na studencką kieszeń, za drogie. Może są inne firmy godne polecenia w stosunkowo niskich kosztach? Co do wzmacniacza to mam zamiar raczej rozglądać się za sprzętem z wbudowanym wzmacniaczem (subwoofer aktywny). Nie bardzo wiem natomiast o co chodzi z tym filtrem dolnoprzepustowym, mam rozumieć, że są gotowe skrzynie bez takiego filtru? Czy jest on może wbudowany od razu w wzmacniacz? Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.