Jump to content
IGNORED

słuchawki zamknite Denon D5000 vs Audio Technica W1000


kane

Recommended Posts

Zdecydowałem się na zakup słuchawek zamkniętych. Muzyka: jazz, elektronika,trip hop. Poszukiwany przyjemny i ciepły charakter brzmienia, nie pozbawiony jednak szerokiej sceny i wybrzmień detali.

Niestety nie mam czasu umawiać się na odsłuchy. Na podstawie opinii i recenzji (także użytkowników z innych krajów :-) na placu boju pozostały 2 modele.

Proszę o opinię tych, co mieli okazję posłuchać wymienionych modeli.

Denon D5000 oraz Audio Technica W1000. Proszę o opinię osób, które miały do czynienia z tymi modelami. Jako napęd będzie służył CD Marantz 6002.

Proszę także o sugestie odnośnie wzmacniacza słuchawkowego. Wiele słyszałem o magii wzmacniaczy lampowych ale obawiam się, że i tak już "ciepły" charakter D5000 i ATH W1000 może się tutaj nie zgrać. Poza tym słuchawki te posiadają niską impedancję. Jakie wzmacniacze są to tego rodzaju sprzęt dedykowane? Może hybryda na końcówce tranzystorowej.

Poproszę o zalecane modele. Budżet na wzmacniacz tyle co słuchawki ok 450 $.

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Do W1000 polecają Yamamoto, gdzie zachodzi synergia, osobiście nie słuchałem.

 

Bardziej kręci Mnie ten model ze względu na niską cene. Cąły koszt z przesyłką mieści się w 2kzł.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem denony 5000 jakiś czas temu. Fajnie grają już z dobrej karty muzycznej w komputerze. Z kupnem wzmacniacza na razie się wstrzymałem z powodu braku funduszy na to co okazało się najlepsze z tego co było do odsłuchania w trójmieście - Musical Fidelity Can X v8. Jak dla mnie bomba z tymi denonami. Może to Ci trochę pomoże :)

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Link to comment
Share on other sites

Obywatelu Kane!

Użytkuję Denony 5000 wraz z tranzystorowym przedwzmacniaczem słuchawkowym QAudio! Mogę polecić to zestawienie, choć preampu będziesz musiał szukać na rynku wtórnym.

Odnośnie trudności w ich napędzeniu - chyba nie taki diabeł straszny...

Słuchawki przykładowo po podłączeniu do standardowego wyjścia laptopa też dają radę!

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

>>Odnośnie trudności w ich napędzeniu - chyba nie taki diabeł straszny...

 

Jakby to ująć.... od średnicy po wysokie tony - zgodzę się. Bardzo fajnie grają już z Sound Blastera.

Ale jeśli chodzi o basik to tu trzeba uważać. Jeśli z komputera to można nadmiar basu łatwo skorygować equalizerem. Ale przecież nie o to chodzi bo bas nie będzie pełnowartościowy. Z basem trzeba uważać wybierając wzmacniacz słuchawkowy. Np. Pro Ject ten z dwiema dziurkami dał nadmiar basu na każdej płycie. Nie było to przyjemne. MF o którym pisałem dał to, że zarówno na chudych płytach jak i na tych z dobitniejszym basem niskie częstotliwości były mniej więcej na tym samym poziomie - nie za dużo nie za mało. To było bardzo przyjemne :) Nie twierdzę że MF jest jakiś niesamowity ale akurat z tymi denonami zgrywa się niesamowicie :)

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.