Jump to content
IGNORED

Prośba o pomoc w temacie półprzewodników...

andrzej analogowy

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zbudowania przedwzmacniacza MM/MC na lampach według projektu mojego ulubionego Erno Borbely'ego.W konstrukcji hybrydowej zastosował On podwójne FET-y o symbolu 2SK146BL lub 2SK147BL.Z racji dużych zaległości w wiedzy na temat półprzewodników nie potrafię sobie poradzić z doborem zamiennika-tranzystory te są od dawna niedostępne w sklepach.Ostatnie nadzieje skończyły się z odpowiedziami z kilku hurtowni,oczywiście negatywnymi.Kilka pytań do praktyków:Może ktoś ma 2 sztuki.Ew.jakie zamienniki można zastosować.Czy można zestawić parę z osobnych elementów.Proszę o wejście na stronę borbelyaudio zakładka special articles Hybrid JFET/TUBE Phono Preamp.Nie potrafię przenieść schematu-przepraszam.Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość,umiem szukać ale nie umiem nazwać problemu i kręcę się jak przysłowiowe g..no w przeręblu.Oczywiście opiszę jak się budowało i czy warto,choć znając autora jestem przekonany ,że tak.

>andrzej analogowy

panuje opinia, że Borbely i Pass wytwarzają układy na częściach ogólnie niedostępnych w handlu do których trudno dobrać zamienniki,

ogólnie fety są trudniejsze w doborze / parowaniu niż bipolary

nie jestes pierwszym forumowiczem, który łakomym okiem patrzy na te projekty, ale z tego nic nie wynika,

są wśród nas koledzy , którzy zakupili całe kity od Borbelego, ale nie chwalą się tym i w sumie nic na ten temat nie wiadomo

szybciej wykonasz pre MM/MC xono, nawet na swoich płytkach

www.sparus.pl

Zależy mi na układzie w którym dominują lampy.Robiłem już układy w oparciu o półprzewodniki i nie jestem zadowolony z dźwięku..Poza tym,mam już wszystko gotowe,poza tymi nieszczęsnymi tranzystorami.Ironia losu jest taka,że jeden z dostawców przyjął zamówienie i kasę a po czasie wycofał się...Tyle,że ja już miałem gotowe płytki i podzespoły..Zawsze mogę grać na MM i czekać,ale sam wiesz jakie to frustrujące nie dostać zabawki,której się pragnie.

poczytaj tutaj:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

jest troche o zamienieniu tych FETow na inne. A jak bys znalazl zrodlo tych oryginalnych FETow to jak juz sie zaopatrzysz to podziel sie prosze opnformacja bo sam bym kupil :) czasami mozna trafic na ebay'u ale ceny sa kosmiczne ...

a jeszcze kiedys znalazlem takie zrodlo dawno niedostepnych tranow prosto w japonii i dopiero google translator pozwolil mi zrozumiec ta strone :) wyglada ze maja wszystki na stanie ale jeszcze nigdy nie probowalem nic tam zamawiac...

Hidden Content

Hidden Content

ktos musial by raz sprobowac bo ceny w przeliczeniu na bardziej znana walute sa super :)

Z informacji uzyskanych z podanych adresów wynika,że 2SK146BL można zastąpić dwoma 2SK369.Przepraszam za głupie pytanie,ale czy zamiana ta,polegająca na wsadzeniu dwóch niezależnych elementów zamiast jednego wymaga dobierania w pary,czy w układzie w którym lampy mają różne parametry wystarczy wsadzić?Jak ew regulować-prądem???Załączam schemat.

Hidden Content

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.