Jump to content
IGNORED

Wasze doświadczenia z AE Aelite Two ?


forest67

Recommended Posts

Witam,

 

proszę osoby, które miały lub przynajmniej słuchały kolumny AE Aelite Two, o parę słów na ich temat. Bo kupiłem sobie właśnie te kolumny, używki i choć mam kiepskie ucho i chyba sprzęt (NAD C350, CD Sony CDP-XB930, kable najzwyklejsze)to jednak srodze jestem zawiedziony. A mam porównanie do tych, które chciałem zmienić tj. AE Aegis Evo One i nie mogę zrozumieć jakim cudem te mniejsze grają po prostu lepiej. Mam po prostu wrażenie, że dźwięk jest niespójny, jakiś taki rozlazły, kluchowaty, zwłaszcza bas i wydaje mi się, że to on generalnie bruździ. Może opis wrażeń jest trochę błędny, bo nie znam się na opisywaniu brzmienia, jestem totalnym laikiem. Ogólnie rzecz ujmując muzyka z tych kolumn jest jakaś męcząca. Oczywiście zastrzeżenia mogą być jakieś do stendów, ale nawet jak stały na bardzo stabilnym meblu nie było wyraźnie lepiej. Stare kolumny Evo One graja jakoś precyzyjniej, bardziej analitycznie. Czy Aelitki takie może są, czy może problem leży w doborze sprzętu, czy kolumny może felerne ? Bardzo proszę o Wasze zdanie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Przyjrzyj się śrubom czy nie wyglądają na ruszane - może kolumny są grzebnięte? Mogą też mieć nieoryginalne głośniki i to może być powodem takiego bałaganu. Aż tak złych opinii o nich nie słyszalem a te słuchane kiedyś w salonie grały całkiem zacnie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.