Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  107 członków

Usher Klub
IGNORED

Klub użytkowników głośników Usher Tiny Dancer BE-718


ibanezq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj ibanezq,jestem szczęśliwym posiadaczem monitorów usher-a be718,mam je podłączone do zestawu SONY cdp xa50es,ta fa 50es(nie słyszełem z inną elektroniką),jestem z nich bardzo zadowolony,nigdy bym się spodziewał tak wielkiego i dynamicznego dżwięku z tak małych kolumn,a jednak,ogromny bas naprawdę nisko schodzi,średnie i wysokie naprawde wysoki poziom głosy ludzkie bardzo naturalne instrumenty bardzo realistyczne,to naprawde"energetyczne"monitory,fajnie się słucha na nich jazz-u ,jakieś klubowe koncerciki(PATRICIA BARBER,CASANDRA WILLSON,-i nie tylko)Zanim je kupiłem grały u mnie JBL Ti 5000,to monstra w porównaniu do be718,owszem JBL grały pięknym amerykańskim dzwiękiem,ale tym usher-om naprawde niewiele do nich brakuje ,wykonanie to naprawdę"bentley"-lakier lustro,saciski i ta cała płytka zwrotnicy klasa światowa,jeżeli moge polecić,to naprawde są to kolumienki godne uwagi,wymieniłem jbl-e na ushery,chyba tylko zewzględu chęć zmiany,ale opłaciło się, jbl-e zajmowały mi dużo miejsca no i były już starawe.W przyszłosci planuję wymiane elektroniki muszę się tylko wybrać do jakiegoś salonu na odsłuch,podejżewam że one mogą jeszcze lepiej zagrać,będę obserwował,ciekaw jestem innych opini...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 lat później...
W dniu 12.06.2010 o 04:18, magazyn napisał:

Witaj ibanezq,jestem szczęśliwym posiadaczem monitorów usher-a be718,mam je podłączone do zestawu SONY cdp xa50es,ta fa 50es(nie słyszełem z inną elektroniką),jestem z nich bardzo zadowolony,nigdy bym się spodziewał tak wielkiego i dynamicznego dżwięku z tak małych kolumn,a jednak,ogromny bas naprawdę nisko schodzi,średnie i wysokie naprawde wysoki poziom głosy ludzkie bardzo naturalne instrumenty bardzo realistyczne,to naprawde"energetyczne"monitory,fajnie się słucha na nich jazz-u ,jakieś klubowe koncerciki(PATRICIA BARBER,CASANDRA WILLSON,-i nie tylko)Zanim je kupiłem grały u mnie JBL Ti 5000,to monstra w porównaniu do be718,owszem JBL grały pięknym amerykańskim dzwiękiem,ale tym usher-om naprawde niewiele do nich brakuje ,wykonanie to naprawdę"bentley"-lakier lustro,saciski i ta cała płytka zwrotnicy klasa światowa,jeżeli moge polecić,to naprawde są to kolumienki godne uwagi,wymieniłem jbl-e na ushery,chyba tylko zewzględu chęć zmiany,ale opłaciło się, jbl-e zajmowały mi dużo miejsca no i były już starawe.W przyszłosci planuję wymiane elektroniki muszę się tylko wybrać do jakiegoś salonu na odsłuch,podejżewam że one mogą jeszcze lepiej zagrać,będę obserwował,ciekaw jestem innych opini...

Mógłbyś napisać, czy Twój fa 50 es dawał radę napędzić bez problemu te Ushery?? mam wzmacniacz Jvc Ax1100 ma 120w na kanał przy 8ohm (w pomiarach ponad 170w 8ohm) zastanawiam się czy mój wzmacniacz pociągnie te kolumny bo z tego co można wyczytać one są trudne do napędzenia, niska skuteczność ok 84-85dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witaj Dune 

Jeżeli masz te monitorki ,to gratuluję ciężkie do zdobycia , broń Cię Panie Boże je sprzedawać ...!!

masz jedne z najlepszych monitorów bez względu na cenę   ,ten twój JVC ... to słuchaj sobie na nim ...

do puki nie nazbierasz np na KRELL-a KSA 250  /KRC 3 ,  KRELL FPB 300C / KRC 3 

MARK LEVINSON 23.5 / PRE 26  ,     to już nie są aż tak drogie klocki,  poszukaj w dobrym stanie ,

i uwierz mi proszę ,dopiero wtedy usłyszysz prawdziwe granie tych pięknych monitorków  ,gładkość ,potęgę ,kontrolę ,rozciągnięcie  ,  fortepian jak by stał w pokoju ... 

Pozdrawiam  , Mirek 

P.S. 

SONY nie był zły a le to jeszcze nie to ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, magazyn napisał:

Witaj Dune 

Jeżeli masz te monitorki ,to gratuluję ciężkie do zdobycia , broń Cię Panie Boże je sprzedawać ...!!

masz jedne z najlepszych monitorów bez względu na cenę   ,ten twój JVC ... to słuchaj sobie na nim ...

do puki nie nazbierasz np na KRELL-a KSA 250  /KRC 3 ,  KRELL FPB 300C / KRC 3 

MARK LEVINSON 23.5 / PRE 26  ,     to już nie są aż tak drogie klocki,  poszukaj w dobrym stanie ,

i uwierz mi proszę ,dopiero wtedy usłyszysz prawdziwe granie tych pięknych monitorków  ,gładkość ,potęgę ,kontrolę ,rozciągnięcie  ,  fortepian jak by stał w pokoju ... 

Pozdrawiam  , Mirek 

P.S. 

SONY nie był zły a le to jeszcze nie to ..

 

Dzięki za odp, tak myślałem, że bez ok 10-15tys  na używany piec się nie obejdzie... wiele osób twierdzi, że do Ushera trzeba dużo droższej elektroniki niż one same kosztują, czasem powstają też niewłaściwe opinie nt tych monitorów bo ktoś skończył na tanim amplitunerku, albo niskobudżetowych klockach przy nich, tym bardziej że tweeter beryllowy użyty tu wymaga odpowiedniego podejścia, na pewno się nie pozbędę ich, faktem jest też, że trudno je kupić z drugiej ręki od 2 lat obserwowałem aukcje  Ushera... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.