Jump to content
IGNORED

Czy to poważna awaria?

krzysztof

Recommended Posts

Witam....na allegro kupiłem kino domowe Yamaha rxv 540 przy głośnym graniu się wyłącza i pojawia się komunikat tej treśći ...CHEC SP WIRES...czy mógłby mi ktoś coś podpowiedzieć o co tu chodzi. czy to jest poważna awaria, ewentualnie jaki byłby koszt naprawy. pozdr.

Witam.....super forum wielkie dzięki awaria już usunięta. Prawdę mówiąc to nie wiem o co tu chodzi .....ze zwrotnicy głośnika niskotonowego / 12 db / wylutowałem kondesator, który był równolegle wlutowany i pomogło .

Kondensator 26,2 uf zbudowany był z tych żółtych foliowych kondensatorów 10+10+4,7 +1,5 uf.

Z tego wynika ,ze muszę wlutować jeden elektrolit !

To nie rezystor żeby połączenie szeregowe dodawało pojemność, chyba że tylko twój opis był taki o 4 kondach, po za tym elektrolit to nieporozumienie w audio, jest jeszcze możliwość że kable przy głośnikach ci się stykały a jak grzebałeś to je poprawiłeś i jest teraz dobrze.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.