Skocz do zawartości
IGNORED

Radioodtwarzacze USB - mój mały test


Piotr_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio poszukiwałem radioodtwarzacza do auta. Nagrałem muzykę na pamięć usb i ruszyłem na podbój marketów. Pomyślałem, że jak wydawać pieniądze, to nie w błoto. Zeszło mi na to pół dnia. To była katorga. Sprzęt car audio to zupełny chłam i nikt nie wie o co w tym chodzi.

 

Skupiałem się na radiach Pioneer, alpine, kenwood, sony oraz jvc. Mam za sobą tysiące sprzętowych kombinacji w domu ( chodzi mi o sprzęt domowy), także nie miałem dużego problemu z eliminacją autosugestii... najbardziej męczące było przechodzenie przez setup tych radioodbiorników. Najgorsze pod tym względem były radia pioneer i chyba kenwood. Alpine był przejrzysty i wiedziałem o co chodzi. W JVC nie było za dużo wyboru, ale to w sumie dobrze.

 

Sony na początku odpadło za wypróżniony dźwięk, tak samo jak w swoim sprzęcie przenośnym typu walkman. Generalnie z pozoru dynamiczny, ale w zasadzie nudny i wyprany z uczuć. Dno, zwykły plastik. Następny z tej szkoły Alpine. Dźwięk dobrze kontrolowany, z pozoru zarąbisty bas, kontrola, ustawienia, czystość, ale całe brzmienie niepełne. JAkby ktoś rozbił dźwięk i poskładał go z powrotem z kawałków w jedną prawidłową całość. Zupełnie zapominając, że to niemożliwe. Z alpine słuchałem z 4 modeli i wszędzie to samo. Może na trzecim miejscu kenwood, nie wiem o co chodzi z tym sprzętem, wszystko na zero, a bas nadal podbarwiony, dno, jakaś przedszkolna obsługa i generalnie niepoważnie. Napompowany bas bez faktury. Grał energicznie, ale taki syf nie przejdzie. Potem pioneer. Energetyczny, fajnie prowadzący się bas, ogólny entuzjazm, ale brak smaczków i spore przepranie dźwięku. Brak aury. Z resztą tak samo jak u wszystkich poprzedników. Poza tym widać że dźwięk lubi latać, jest niestabilny. Pozostaje JVC, JVC dla mnie wygrywa praktycznie na wszystkich modelach których słuchałem. Detal, rozdzielczość, zachowuje niuans. Przyjemnie, dobra średnica, zrównoważenie -oczywiście - jak na radio samochodowe. Na niektórych głośnikach traci na basie, po prostu nie ma dość prądu, ale da się przeżyć.

 

Zamówiłem już radio JVC KD-R611, jak coś, to tylko JVC. Wszystkie modele grały przyzwoicie. W końcu to tylko radyjko, ale widać firma dba trochę o nasze uszy i nie robi maksymalnego chłamu. Jeżeli jesteś typem, którego interesuje tylko jakość basu, to pioneer wypadał dobrze i tanio. Alpine też by uszedł, choć - jak wspominałem, brzmienie krystaliczne, ale przeprane, z utratą różnych smaczków, szumów, zanieczyszczeń, podzakresów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nie było JVC z wejsciem na karty SD ? Przy okazji - mam JVC z CD/CDRW i przyznam,że nie narzekam. Jak zmieniać to będę się kierował twoją sugestią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Radio mam zamontowane, pociągnąłem porządne zasilanie od akumulatora, jest baja. Porządne zasilanie, wszystkie wtyczki wywalone i podłączenia na skręcane kostki bez żadnych wtyczek. Początkowo połączyłem je z dość dobrą końcówką DLS, ale okazało się, że na radiowej końcówce jest 3x lepiej :? Idąc dalej tym tropem podłączyłem w garażu domową końcówkę Rotela. Nadal było 2x gorzej niż na wewnętrznej końcówce radia :? Właściwie to chyba jakość wyjścia liniowego w radiu jest beznadziejna i o to się rozchodzi. Niemniej wbudowana końcówka jest doskonała. Nic się nie kotłuje, nie gubi ani nie siada, nawet przy sporych poziomach głośności. Bas jest zróżnicowany energiczny i swobodny. Natura i barwa brzmienia przyjazna dla ucha. Jestem bardzo zadowolony. Nie wiedziałem że tanie radyjko może oferować tak otwarte i energiczne brzmienie. Używam z czterema głośnikami focal ca 130

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Piotrze a nie próbowałaś Clarionów?

Wiem, że te nowe to ... Ale jestem bardzo coekaw jak by to zagrało.

Kiedyś z ciekawości podłączyłem swój dec Clariona drx9575rz w domu i grał nie gorzej niż Yamaha cdx-993. Może to zasługa nie zaśmieconego zasilania z akumulatora. Ale tym nie mniej.

 

To, że JVC ma skopane wyjście liniowe to jest tragedia. Dla mnie ono jest podstawą za 100pln można upolować dobre starę wzmaki Alpina czy Pioneera, nie chodzi o moc. Jakościowo te wzmaki są o wiele lepsze niż scalaki w końcówce.

Pozdrawiam.

 

Próbowałeś może tego JVC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Bas jest zróżnicowany energiczny i swobodny. ..... Używam z czterema głośnikami focal ca 130

 

 

Piszesz o basie, a słuchasz na 13cm głośnikach ? Pewnie jeszcze nawet drzwi masz niewytłumione, że o dystansach z MDFu nie wspomnę ...

 

Polecam zawitać na jakieś forum CAR audio żeby Cię chłopaki naprostowali ... albo pokazali co to znaczy dobre brzmienie z jakieś tam końcówki DLSa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Piszesz o basie, a słuchasz na 13cm głośnikach ? Pewnie jeszcze nawet drzwi masz niewytłumione, że o dystansach z MDFu nie wspomnę ...

 

Polecam zawitać na jakieś forum CAR audio żeby Cię chłopaki naprostowali ... albo pokazali co to znaczy dobre brzmienie z jakieś tam końcówki DLSa ;)

Ja jeszcze nie widzialem, ani nie slyszalem dobrego systemu audio w samochodzie. Wszystko jest robione tylko pod halas i tyle. Jakiekolwiek zawody w CarAudio wygrywaja zazwyczaj samochody w ktore wlozono duzo pracy i własnego pomyslu, liczy sie tez dB. Reszta rzeczy to tylko dodatek, np jakosc wspomnianego dzwieku. Zreszta, od kiedy dobry dzwiek mozna uzyskac w kabaturze samochodowego wnetrza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.