Jump to content
IGNORED

Klopty z NAD C370


zoller

Recommended Posts

Panowie pomocy.

Z moim NADem dzieje się coś dziwnego.

Od momentu włączenia po upływie 3 - 4 minut milknie. Jak włączę go po 5 minutach znów działa 3 - 4 minuty i milknie. Wygląda to podobnie jak działa zabezpieczenie termiczne. Czyli dioda nad włącznikiem sieciowym świeci standardowo na zielono w momencie, gdy się wyłączy gaśnie w ogóle i z czasem staje się coraz bardziej czerwona. Po ponownym włączeniu zaskakuje przekażnik sieciowy, a także przekażniczak od wejścia. Jednak przkażniki na wyjściu głośnikowym już nie. Nie mam pojęcia co to jest. Może ktoś pomoże, zajrzy do niego. Mieszkam w okolicach Poznania.

W razie potrzeby instrukcja serwisowa:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze skojarzenie to rzeczywiście termistor od zabezpieczenia termicznego końcówki mocy... Jednak dziwi , że 'na sucho' reaguje tak samo... przecież brak obciążenie spowoduje mniejsze grzanie się radiatora a co za tym idzie termistora... termistor mógłby reagować szybciej , ale na sucho czas powinien się wydłużyć... Mimo wszystko to pierwsze skojarzenie - mała 'pchełka' w pobliżu tranzystorów ( dużych ) na radiatorze . Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

w większości przypadków pomaga wymiana elektrolitów w zabezpieczeniu wzmacniacza. Te zabezpieczenie to taka mała płytka pionowo wlutowana w płytę główną w pobliżu wyjść głośnikowych z ukłacem upC1237(jeśli dobrze pamiętam) Jest na niej rezystor 2W który permanentnie gotuje stojące obok niego eklektrolity. Miałem kilka takich wzmacniazy na stole i we szystkich było dokładnie tak samo - swoją drogą beznadziejnie zaprojektowana pcb pod to zabezpieczenie.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.