Skocz do zawartości
IGNORED

PARADIGM vs B&W


sussel

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zastanawiam sie nad kupieniem glosnikow B&W 602s3 badz Pardigma monitor 3. Do tego amplituner YAMAHA RX-V 640 badz Denon 1804 jaka konfiguracje byscie polecili. Z gory dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja w tej chwili mam 740 i B&W 602s3, po długich odsłuchach wybrałem B&W, ale w tej chwili zaczynam żałować wyboru ponieważ kolumny są bardzo szczegółowe(w dosłownym tego słowa znaczeniu) słuchanie muzyki nie jest relaksyjące tylko męczące,kabelki to Audioqest type 6+,możliwe,że kolumny jeszcze się nie rozegrały mam je dopiero ok. 7dni, niestety nie mam pojęcia jak Yamaha zagra z kolumnami Paradigm, może ktoś inny Ci pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam yamhe 640 podłączoną pod Bowers'y serii 600. Mogę powiedzić tyle - po ok. miesiącu wyraźnie poprawiła się jakość odtwarzania dzwięków średnich. Natomiast jeśli góra wydaje się wam zbyt męcząca to to moim zdaniem się na poprawia wraz z wygrzaniem się kolumn.

 

Pozdrawiam

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Słuchałem zarówno 601, 602 jak i 603 oraz paradigm 3 i 5. B&W cechuje przede wszystkim wspaniała przestrzeń i dynamika, kolumny są raczej neutralne, choć góra pasma jest przerysowana. Bas i średnica na piątkę, niestety góra wypada dosyć blado. Jest zbyt ostra i metaliczna, momętami wręcz męczy. To właśnie ze względu na najwyższe rejestry, dałem sobie spokój z serią 600. Paradigm natomiast, to przede wszystkim wspaniały bas! moim zdaniem jeden z lepszych w tej cenie. Miękki, szybki, precyzyjny świetnie komponuje się z resztą pasma. Również góra zasługuje na uznanie jest taka jak lubię, nie narzuca się i nie męczy. Najgorzej wypada średnica, lekko wycofana, mało analityczna, mnie nie przekonuje takie "ciepłe kluchy" :). Jeżeli chodzi o przestrzeń i stereofonie to Paradigm prezentuje podobny poziom co b&w, nie są jednak tak wyżyłowane jak jego angielski konkurent, przez co słucha się ich dużo przyjemniej (napewno wpływ na to ma średnica i góra). Niestety za sprawą średnicy straciła lokalizacja, momentami dźwięk wydaje się zamazany (pewnie przesadzam), tutaj klasę pokazuje b&w. 600 świetnie buduje scenę dźwiękową, dźwięki są doskonale odseparowane od siebie, można przy tym dokładnie wskazać gdzie gra dany instrument.

 

To narazie tyle

 

Tymczasem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta przerysowana góra pasma wynika z zastosowanej kopułki,chyba tytanowej,więc nic dziwnego że gra to metalicznie,słuchałem 602,i to samo odczułem co jesko,a co do paradigm to nie miałem z nimi styczności,B&W grają super z ciepło i nie ostro grającą elektroniką,super sprawiaja sie z marantzem i denonem.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

altusów się nie słuchało to wysokie tony drażnią , he

 

a tak poważnie to właśnie góra ma największy wpływ na budowę sceny dźwiękowej

po prosty wyższe rejestry nasze ucho jest w stanie bardziej precyzyjne zlokalizować

i w tej dziedzinie B&W jest rewelacyjne . Jeżeli niektórych to męczy to niestety - coś za coś.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak,napewno scena jest lepsza przy takiej dokłądności jak u B&W,ale trzeba sie skupić przy słuchaniu,więc to może męczyć,paradigm z elektroniką yamahy,B&W z denonem.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Elfan-a.

Co byś polecał z VDH jakiś konkretny model kabelków czy różnica w dźwięku będzie znacząca? Człowiek musiał się posłuchać "fachowców" z Audioklanu :(.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z VdH to CS 122 hybrid,albo Sonik Linka AST 200,ten audioquest type 6 kompletnie nie nadaje się do twojego sprzetu,jest to kabelek grający bardzo przestrzennie i szczegółowo więc tak jak yamaha i B&W więc trzeba jakąś kontre zastosować,napewno nie będzie takiej diametralnej róznicy jak po zmianie kolumn ale odczuwalna napewno.POZDRO

 

P.S a jaki masz sygnałowy kabelek??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->elfan

Czy ty myslisz ze kablami wszystko zalatwisz? Za pieniadze wydane na kable mozna by dolozyc do nowych klockow czy kolumn. A najlepszym sposobem to pobawic sie w ustawianie kolumn.

Nie doradzaj ludziom czegos jak nie jestes pewien jak sie to sprawdzi nie ty za to placisz!!!

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie muwie żeby ktoś kupował,najlepszym sposobem jest wypozyczenie ze sklepu i sprawdzenie,albo w sklepie sprawdzić na tym samym sprzęcie,a poprawa bedzie odczuwalna napewno,i nie kosztuje to napewno tyle co wymiana kolumn czy innego komponentu,więc warto poexperymentowac z kabelkami,a to ze ty nie słyszałeś róznicy w kablu od żelaska,a firmowym kabelkiem to nie znaczy że inni tego mają nie usłyszeć.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->elfan

``a to ze ty nie słyszałeś róznicy w kablu od żelaska,a firmowym kabelkiem to nie znaczy że inni tego mają nie usłyszeć``

Pokaz mi zdanie w którym napisalem ze nie slysze roznicy!

 

Dlaczego zawsze polecasz zmiane okablowania moze wystarczy przestawic kolumny w drugi kat. Calkowice pomijasz akustyke mala zmiana w pomieszczeniu moze naprawde sporo pomodz a nic nie kosztuje.

Wiadomo ze najlatwiej jest polecic kabelki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan !! Co ja mowilem o pisowni slowa "mówic" ???????? Jak mi jeszcze raz zrobisz orta to zabiore Twoja Yamahe, a kablami dostaniesz po dupie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozlo4-masz racje akustyka pokoju jest bardzo ważna,ale jak nie pomoze przestawianie kolumn to wtedy experymenty z kabelkami,sory ze żle odebrałem twoją wypowiedz na temat tych kabli.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znowu spotkałem się z opinią (kumpel pracujący w branży ponad 15 lat, zakladal zresztą audioklan), że kable Van den Hula zamulaja strasznie i d B&W się nie nadaja. miałem zresztą przez jeden dzień, teraz mam audioquesty CV4. a czy była jakaś różnica - nie wiem słoń mi na ucho nadepnął :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.