Skocz do zawartości
IGNORED

Przesiadka z Marantza na Yamache


konar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zgodnie z moja wcześniejszą obietnica podzielę się z wami moimi odczuciami po przesiadce z Marantza SR5300 na Yamahe RX-V1400.

Co gra z Amplitunerami:

Kolumny front: Paradigim Monitor 3 v2

Kolumny tył: Heco Concerto B11

Centralny przód I tyl: Heco C13

Sub: AudioPro EGOSUB

DVD 963SA PHILIPS

CD 7711 Onkyo

 

Moje odczucia co do strony technicznej (konfiguracja) obu ampiltunerów:

Marantz:

- Bardzo przejrzyste menu, łatwo się po nim porusza ale udostępnia niewiele ustawień

- Brak korekty charakterystyk dla pomieszczeń i głośników

- Bardzo logiczny tylny panel, ergonomiczne pogrupowanie złączy, jest wszystko co potrzeba dla audio, brak componentu dla wizji ale mnie to nie martwi bo nie korzystam).

Yamaha:

- Skomplikowane menu ale praktycznie pozwala na modyfikacje każdego parametru

- YPAO – ułatwienie dla kinomaniaka ale nie działa do końca OK.

- Logiczne rozmieszczenie złączy na tylnym panelu ale ktoś kretyńsko zabezpieczył terminale głośnikowe przed wtykami bananowymi (w Marantzu są zaślepki które po prostu się wyjmuje)

- Są wszystkie potrzebne złącza zarówno dla audio jak i dla wizji

- Multiroom

 

 

Dźwięk w kinie domowym:

Po ustawieniu konfiguracji w Yamaszce przez YPAQ nic nie zmieniałem ( i sądzę że nie ma potrzeby).

Wszelkie pomiary dotyczące odległości, opóźnień, fazy zostały wykonane w mojej opinii prawidłowo (niechcący przy podłączaniu (odwróciłem dla próby fazę w głośniku - system wykrył to bezproblemowo). Ciekawą opcja jest dostosowywanie charakterystyk głośników dla określonej preferencji (np. , flat, bass, treble, dostosowanie charakterystyk głośników efektownych do frontów)

 

Dźwięk – w KD w porównaniu z Marantzem – REWELACJAAAAAA - dlaczego ??

Do tej pory słuchając Marantza sądziłem że słyszę prawie wszystko co dźwiękowcy umieścili na płycie DVD. Ale się z dziwiłem. Teraz musze przejrzeć wszystkie moje filmy bo wiem że nic do tej pory się nie działo. Dynamika, akcja, nastrój wszystko na korzyść Yamahy – Marantz był spokojny i poukładany, ale jak widzę tracił wiele informacji (może nie tracił ale przekazywał je jakby bez entuzjazmu). Naprawdę jeżeli chodzi o KD to Yamacha zwycięża bez problemu.

 

Dźwięk stereo

I tutaj zaczynają się problemy, o ile w muzyce typu rock, disco brzmienie Yamachy jest ciekawsze (lepsza dynamika, szybki zwarty bas, bardziej przejrzysta góra) o tyle do jazzu czy klasyki wybrałbym Marantza. Po prostu jest bardziej neutralny. Z racji, że fronty to jednak są monitory, naprawde dużo się nawalczyłem z Yamacha żeby znaleźć opcje aby sub pracował w stereo. Tuaj widać że Marantz jest bardziej"Audiofilski" a Yamacha stawia na "pierwszy kontakt" i jasne brzmienie.

 

Wynik ogólny – z racji, że słucham dużo rocka i jazzu co do audio lekka przewaga Yamahy

KD – Yamacha wygrała bezapelacyjnie.

 

Ogólnie jestem zadowolony i uważam że dokonałem dobrego wyboru.

 

Pozdrawiam

 

 

Konar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje wyboru,zawsze uważałem że marantz i kino to pomyłka,te same odczucia miałem podczas odsłuchu co Ty,a co do brzmienia stereo żeby było super to do zakładki stereo i tam jakiś wzmak dobry do stereo doradzą,ale to też zależy co kto lubi,więc ja tez słucham dużo rocka więc brzmienie yamahy w tym gatunku muzycznym jest rewelacja,mazantz przy muzyce rockowej jest naprawde biedny,tak samo jak i kino z marantzem,więc potwierdzam te odczucia co do brzmienia.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Kody F51,a tych NT jeszcze nie słuchałem,tylko czytałem ich recenzje,jak bede miał taką przyjemnośc to posłucham tego modelu,ale po wyglądzie to moge się spodziewać jak będzie brzmiał na nich KoRn heheh;)POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie przesiadlem sie ze Scherzo 200 (Tonsil) na te nt. Jakby bardziej naturalny wokal, jakby szybsze i troszku potezniejsze basy, jakby wieksza spojnosc i przestrzen sie zrobila w trybie wielokanalowym (KD)(jakby=napewno). Zaczalem musyki sluchac z wlaczonym DIRECT ON. Z poczatku troche lyso ale naprawde jest naturalnie. Gdy nagrania sa plytkie z mala iloscia basu to jest troche czerstwo, ale jak bas jest w nagraniu to jest naprawde OK. Do kina DIRECT ON wylaczam bo kino dla mnie same w sobie nie jest naturalne tylko bardzo efektowe wiec podkrecam efekty ile sie da. Budze wtedy mojego potwora B&W ASW-1000 no i sie zaczyna....Chociaz mysle ze Yamaha radzi sobie super bez suba a z tymi kodami to nie wiem czy myslalbym o zakupieniu go.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Konar

Dzięki za informację, ale w tej chwili nie mam pojęcia co robić zadałem pytanie czy zmieniać 740 na 1400 i wszyscy mówią żebym kupił dobry wzmak stereo i będzie dużo lepiej. Sam nie wiem. Jak myślisz czy 740 poradzi sobie z czterema B&W, 2x602s3 oraz 2xlcr600?, przodów nie podaję ponieważ jeżeli kupię wzmacniacz to odciążę tym sposobem amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Konar

Narazie to niestety ok.15m :( ale już niedługo wprowadzam się do mojego nowego domu, i tam pokój w którym będzie stał sprzęt ma ok.25m. Czy 740 sobie poradzi?czy zamieniać ją na 1400 bo ta ma trochę większą moc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Darek,

Yamaha sobie poradzi. Ja mam konfigurację znacznie bardziej prondożerną i też sobie radzi (yamaha rx-v640 + B&W s3: 604 (x2) + 602 (x2) + lcr 600). Sam planuję dokupienie wzmaka stereo. Ale na razie yamaha sobie radzi. Pojawiająs się zniekształcenia, ale powyżej pułąpu -30 Db. Oczywiście im mocniejszy wzmak tym lepiej, ale narazie ten zestaw daje sobie radę.

 

Pozdr

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek,

W mojej opinii poradzi sobie aczkolwiek 25 m2 to juz sporo.

Wszystko zalezy od tego czy pomiesczenie jest zamkniete czy ma duzo przestrzeni otwartych na inne pomiesczenia.

 

Robiq,

 

Wiesz, to jest moja opinia na temat tego ampltunera, ty mozesz miec inne odczucia, ale sadze ze niestety KD odebralem tak jak to jest w rzeczywisotosci. Mailem przyjemnosc posluchania w KD HK 4550 (dla mnie w tej stawce najlepszy w stereo) Yamahy, i calej grupy Marantza:

SONY - nie pamietam jaki ale pierwszy kontakt z KD

AV7000 Marantz - to bylo coś tylko wymagalo zewnetrznych koncowek (hehe PM 17 robily jako koncowki)

SR-4300 nie ta liga

SR-5200 mialem prze 1,5 roku, nie ma klasy 5300

SR-5300 - bylem zadowolony ale czegos mi brakowalo w KD (teraz wiem czego :-) )

 

Jak widzis RX-V1400 u mnie wygral, ale u CIebie moze byc inaczej.

Powiem tylko tyle. Trzeba sluchac, sluchac i sluchac, szczegolnie plyty DVD i CD ktore sie dobrze zna. Wybierz rostropnie bo potem sie bedziesz meczyl ( cos brakuje tylko kurka co ??).

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Konar

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zadałem pytanie czy zmieniać 740 na 1400 i wszyscy mówią żebym kupił dobry wzmak stereo i będzie dużo lepiej. Sam nie wiem

 

Nie wszyscy. Zdecydowanie wybralbym jedno porzadne ustrojstwo a nie latanie dziur nastepnym polsrodkiem. Jakosc nie objawia sie tylko moca dostarczona dodatkowym wzmacniaczem (stereo), ktory z zasady poprzez dodatkowe okablowanie, dluzsza sciezke sygnalowa itd. komplikuje cala historie...

Gdybys mial juz obydwa ustrojstwa w domu to mozna by poprobowac ale kupowanie dodatkowego wzmaka Stereo dla podrasowaniua slabego amplitunera to moim zdaniem niepowazne rozwiazanie.

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xajas,

 

Nie zgodzę się z tobą. Dlaczego wybór jednego modelu wyżej z katalogu Yamahy, miał by być lepszy od dodatkowego dobrego wzmacniacza?

 

Plusy dla rozwiązania z nową Yamaszką, kontra dodatkowy wzmacniacz :

-wyższa moc - końcówka mocy i tak da większą rezerwę mocy

- ciut lepsze przetworniki i procesory, a co za tym idzie odrobinę lepszy dźwięk --- dzięki wzmacniaczowi zarówno stereo jak i brzmienie przodów w kinie zyska nową jakość.

- dodatkowy kanał --- który i tak nie jest potrzebny w pokojach o powierzchni 25m

- no i oczywiście więcej dsp w stosunku do 740, YAPO certyfikat THX i inne bzdety, raczej zbędne.

 

Moim zdaniem przesiadka na wyższy model nie da tak widocznej zmiany brzmienia, jak w przypadku zakupu dodatkowej końcówki mocy. Da za to większe możliwości a raczej więcej "bajerów"! :). Zupełnie inaczej wyglądała by sprawa gdyby kolega przesiadał się z 740 na amplituner parę klas lepszy, różnica pomiędzy 740 a 1400 nie jest warta tego żeby płacić za tą przyjemność ok. 2000zł.

 

ps. A podłączenie końcówki do amplitunera to tylko dwa kabelki, nie przesadzajmy.

 

Xajas powiedz jak Ty to widzisz.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Xajas,

Dołączam się do wpisu jesko. Sam zamierzałem rozbudować swój zestaw poprzez dołożenie do niego stereofonicznej końcówki mocy (tj. do yamahy rx-v640 i B&w 604 ), a konkretnie chciałem dołożyć do zestawu Nada c372. Byłbym wdzięczny za Twoje lub kogokolwiek innego uwagi dotyczące tego pomysłu.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę u siebie eksperymentowałem z dodawaniem końcówki mocy. Do porównań miałem 640 i 1300 moich rodziców. Doszedłem do wniosku że "engine" w obu amplitunerach musi być podobny (taki sam?) bo znacznie większą poprawę uzyskujemy w połączeniu z dobrą końcówką. Większa swoboda, większa otwartość dźwięku.

 

Może z 1400 było by inaczej - nie wiem nie słuchałem. Gdybym budował sobie sprzęt do kina, poszedł bym drogą najpierw 640 + 1 końcówka na przód, potem kolejna (może nawet 4 kanałowa zamiast 2 x 2 kanały) i na koniec swap Yamahy na oddzielny Processor. Tu brew pozorom można BARDZO duzo zyskać - sam byłem zaskoczony jak swoja 640-kę zamieniłem na procesor Acurusa - pojawiły sie MILIONY nowych szczegółów, dużo lepsza przestrzeń WE WSZYSTKICH kierunkach, lepsza przejrzystość etc. Różnica po dodaniu procesora była większa niż po dodaniu do 640-ki końcówki mocy podobnej klasy co procesor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi,

 

sam posiadam konfiguracje skladajaca sie z amplitunera KD napedzajacego center + surrounds (Canton) + sub (REL), a przody (B&W804) sa przez przelacznik podlaczone do dodatkowej stereofonicznej koncowki mocy Marantza (poprzez pasywny preamp dopasowujacy poziom glosnosci do reszty) i rownoczesnie do amplitunera. Dzieki temu przelacznikowi glosnikow moge przelanczac przednie glosniki miedzy powerampem a receiverem i bezposrednio porownywac brzmienie obu konfiguracji. Jaki jest efekt? Mimo ze konfiguracja z powerampem oferuje wieksze rezerwy dynamiki prawie ze nigdy jej nie slucham (poza niewieloma DVD z koncertami, ktore sa tak nagrane ze dominuja kanaly przednie). Chociaz sam amplituner KD jest bardzo prosty, slaby i o wiele "klas" gorszy od pre/powerampu stereo, dzwiek z wszystkich kanalow napedzanych samym amplitunerem robi lepsze wrazenie, jest bardziej spojny, naturalny i nie wydaje sie ze center + surrouds to jeden film a przody to inny film. Sama dynamika i maksymalna glosnosc to nie wszystko!

Jesli juz jestesmy przy dynamice i glosnosci, to nie moge sobie wyobrazic by Y1400 nie mial wystarczajaco mocy by naglosnic 95% polskich kin domowych. Sam jestem extremista jesli chodzi o glosnosc sluchania (muzyki) i mam na to odpowiednie warunki (piwnica), ale nikt mi nie wmowi, ze ogladacie filmy przy takiej glosnosci, ze aktorzy zamiast mowic do siebie wzeszcza?! Wszystko ponizej takich glosnosci jest zupelnie realistycznie i zadawalajaco odtworzone przy uzyciu sredniej klasy amplitunerow typu Y1400, D1803 itd.

 

Powracajac do Y740 i Y1400.

Przyznam szczerze ze nie sluchalem ich w bezposrednim porownaniu, ale jest pare argumentow ktore zdecydowanie przemawiaja za Y1400:

- to nie ilosc bajerow typu programy DSP sie liczy - uznaje tylko stadardowe tryby DD i DTS z ich odpowiednimi wariantami EX/ES i tu Y1400 oferuje DTS 96/24 (brakuje w Y740)

- wazna jest jakosc przetwornikow C/A - lepsze w Y1400 (192/24)

- ominiecie procesorow DSP przy odtwarzaniu muzyki (Direct Stereo) tylko w Y1400!!!!

- Center EQ dopasowujacy timbre wszystkich przednich kanalow w Y1400 zapewniajac spojne brzmienie !!!

 

Oczywiscie do tego dochodzi wieksza moc Y1400 i jesli w przyszlosci dolaczysz do zestawu KD projektor/plazme, to wejscia/wyjscia composit z konverterem sygnalu na composit (bardzo wazny/przydatny przy podlaczeniu tunera Sat) w Y1400 odgrywaja duza role!!

 

Dlatego tez powtorze jeszcze raz, zaslepienie sama moca dodana prze zewnetrzny stereofoniczny wzmak jest bez sensu - to takie rozwiazanie jak wbudowanie silnika z Zastawy do Malucha. Bedzie mocniejszy, bedzie szybszy, ale prawdziwego auta z nieg nie zrobiles.

 

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Y1400 oferuje DTS 96/24 (brakuje w Y740)"

 

No i co z tego ? Masz jakąś płytę nagraną w DTS 96/24 ? Bo ja np nie mam (a mam ich ponad 100).

 

- wazna jest jakosc przetwornikow C/A - lepsze w Y1400 (192/24)

 

Czy są lepsze bo akceptują 192 zamiast 96 ? Czy może jakiegoś innego szczególnego powodu ? Z tego co wiem to 1400 nie ma upsamplingu aby to wykożystać. Ważne jest JAKI to jest przetwornik C/A a nie jaka ma częstotliwość.

 

- Center EQ dopasowujacy timbre wszystkich przednich kanalow w Y1400 zapewniajac spojne brzmienie !!!

 

Osobiście jestem wrogiem takich equalierów. W 99% przypadków degraduje to brzmienie.

 

Jedyny faktyczny plus to "stereo direct". Ale i to jest względne, bo osobiście, gdyby zależało mi na stereo, to zamiast 1400 wolałbym kupic sobie jakąś integrę typu Creek i Y640, i w stereo używać Creeka, a w KD Y640, podłączonej przez pre-outy do Creeka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth,

 

> "Y1400 oferuje DTS 96/24 (brakuje w Y740)"

> No i co z tego ? Masz jakąś płytę nagraną w DTS 96/24 ? Bo ja np nie mam (a mam ich ponad 100).

 

- na twoich 100 plytach swiat sie nie konczy

- to ze ich jeszcze nie masz, nie znaczy ze ich nie bedzie coraz wiecej

- gdyby wszyscy mieli takie anachronistyczne nastawienie, to do dzis sluchalibysmy nakrecanych monofonicznych patefonow z szelakiem, a dla polepszenia efektu, zamiast szukania rozwiazania w nowszych stereofonicznych gramofonach/vinylu dobudowywalibysmy druga wieksza tube...

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Zgadzam się z tym, że brzmienie będzie inne dla przodów i tyłów w przypadku zastosowania końcówki mocy. Sam tego doświadczyłem słuchając amplitunera Hk avr 4450 ze wzmacniaczem HK 670. Rzeczywiście momentami wyraźnie spójność dostaje po dupie. Ale mnie to nie raziło, raczej cieszyłem się z przyjemności słuchania frontów, zamiast martwić się że tyły nie są już tak rewelacyjne. Wogóle o różnicy pomiędzy tyłem a przodem można tak naprawdę mówić, dopiero gdy pod sprzęt, podpięte są identyczne głośniki (a ty tak Xajas nie masz, a z tego co widziałem to fronty są u Ciebie dużo lepsze- moim zdaniem ma to duże znaczenie na efekt końcowy). Kolejnym (być może jednym z najważniejszych) minusem jest chwilami denerwujący brak spójności przedniej sceny, głośnik centralny mimo wszystko gra inaczej niż przody. Za to dzięki takiemu rozwiązaniu, zyskujemy masę szczegółów większą przestrzeń, lepszy bas............ zupełnie inna liga. . Ale jak jest na dłuższą metę, szczerze nie wiem, słuchałem takiego zestawienia tylko kilka godzin.

 

Nie wolno także zapominać że nie tylko kino zyskuje, ale przy okazji stereo którego większość słucha mimo wszystko częściej

 

Jeżeli chodzi o twoje argumenty to w przypadku przetworników, nie wielka zmiana na lepsze. Płyt nagranych w dts 96-24, jest bardzo mało, a jak juz jest to najczęściej w stereo( a tu 1400 wypada dużo gorzej niż końcówka mocy).

. Direct stereo też nie ma porównania ze wzmacniaczem. Wydaje mi się że 2000zł to zbyt dużo jak na tak mały przeskok (mówię oczywiście o 1400).

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zyskujemy masę szczegółów większą przestrzeń, lepszy bas............ zupełnie inna liga.

 

znasz to powiedzenie "shit in, shit out..."

 

Skad ta masa tych szczegolow miala by sie wziac? Z tego prymitywniejszego procesora? Gdyby potraktowac wszystkie wasze antyargumenty powaznie, to w zasadzie jedyne co potrzeba to stary Matrix Dolby Surround (96/24, 192/24 sa przeciez zbedne) + VHS (wystarczajaco rozpowszechniony wszystko inne to w porownaniu rzadkosc) + estradowa koncowka 2x3000W.

 

BTW - taka ogolna uwaga

Czasami odnosze wrazenie ze nikt nie ma odwagi skrytykowac wlasnego rozwiazania. Czy sa tutaj na to przyklady, by ktos powiedzial ze mam to i to ale jest do du..szy i nie powtarzaj mego bledu. Raz wybrana strategia jest broniona do upadlego bez mozliwosci rewizji. Jedyne co slyszysz to mam to i to i jest super.

A dlaczego, czyzby wszyscy byli tacy nieomylni? Czy odpowiedz przypadkiem nie brzmi "BO JA TAK MAM" :-(((

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xajas,

 

trochę nie rozumiem twojego podejscia. To ty negujesz takie rozwiązanie, ja mówie o wadach i zaletach i wcale nie uważam że jest najlepsze (choć ciekawe). A poprawa bierze się z powodu lepszego wzmaka. Nie da się ukryć, że poprawia się brzmienie tylko kolumn, które są pod niego podpięte, ale jest to różnica naprawdę spora. Yamaha 1400 nie jest jakąś tam znowu rewolucją w porównaniu z 740, i na pewno nie jest to jedyne słuszne rozwiązanie. Proszę Cię nie stawiaj kropki nad i !!!

 

ps. widzę że tobie też się udziela czerstwa atmosfera forum :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xsajas:

 

piszesz, że nikt nie chce skrytykować swojego rozwiązania ... a co ja innego zrobiłem ? napisałem że moja Yamaha 1300 grająca w systemie moich rodziców grała gorzej niż 640 + końcówka mocy.

 

IMO forum jest po to aby dzielić sie WŁASNYMI doświadczeniami w tej materii. Jeżeli ktoś eksperymentował z róznymi ustawieniami to czemu sie tym nie podzielić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Center EQ (no i moze YPAO) - moja b. krodka uwaga na temat tego patentu.

Generalnie jestem na nie do tego typu wynalazkow ale......

Otoz w moim pomieszczeniu od zawsze borykam sie z problemem niskich tonow. Otoz w punkcie gdzie siedze i slucham muzyki czy KD niestety tak sie ksztaltuje pole dziwekowe iz kompletnie brakuje basu (w kazdym innym miejscu go slychac) . Owszem wedrowalem z subem po pokoju, ale tak naprawde zeby bas sie pojawil i byl sensowny (tzn. byl i nie buczal) to sub musi stac na srodu pokoju. Niestety wzgledy czysto urzytkowe (czytaj malzenskie) nie pozwalaja na to. I tutaj Center EQ spisal sie IDALNIE. Nie wiem jak (od strony technicznej) ale system tak zoptymalizowal parametry dziwieku iz bas wreszcie sie pojawil i jest OK.

Podsumowujac czasami takie "bajery" do czegos sie przydaja.

 

Pozdrawiam

Konar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że się przydają,nie po to dzwiekowcy wysilają się w laboratoriach żeby ich efekty pracy były nie potrzebne albo uznawane za bajery,przecież to nie są jacyś głusi ludzie,i taka yamaha nie daje takich tandetnych bajerów jak kolorowe wieże w MM,więc słowo bajer lekko powiedziawszy jest przesadzone.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesko, Elberoth,

 

uwazam za nieodpowiedzialne wmawiac ludziom ze kupno miernego amplitunera + wzmak stereo jako tuning to lepsze rozwiazanie niz jeden porzadny amplituner i ignorowanie ciekawych/waznych funkcji tego drugiego tylko dlatego by potwierdzic ta teorie.

 

poddaje sie bez bicia.

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xajas,

 

on 740 już ma, chce tylko wymienić na 1400 albo kupić wzmacniacz. Mówie oczywiscie o pytaniu darka. Ja się wcale nie upieram, bardziej Ty to robisz. ale ok Niech pytający sam sprawdzi. Tylko zastanawia mnie, że 740 to badziew a 1400 to już wypas?

 

Pozdraiwam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfan,

 

Ale konkretnie. Bo takie klepanie się po dupci jest trochę śmieszne. Czy Yamaha 1400, to rzeczywiście taki skok do przodu w porównaniu z 740? Ja w to szczerze mówiąc wątpie, choć nie słuchałem, (niech się wypowie ktoś kto obydwa modele zna). A cena jaką trzeba zapłacić za taką wymianę, wydaje mi się kompletnie nie adekwatna do zaistniałych zmian. Bo tak na chłopski rozum zmiana na lepszy amplituner, daje THX, dodatkowy kanał, większą moc, nowy dekoder (dts 96-24), lepsze przetworniki i procesory, oraz bajery.

i teraz po kolei:

-THX - czy potrzebny? zdania są podzielone, jasne że nie zaszkodzi, ale gdy jest to jedyny klocek w zestawie sygnowany tym certyfikatem, to może być jedynie miły dodatek.

-dodatkowy kanał- zbedna rzecz w niedużych pomieszczeniach

-większa moc- dzięki wzmacniaczowi też zyskamy sapas mocy

-dts 96-24- dekoder który umiera śmiercią naturalną, a do tego odtwarza stereo(wzmacniacz go w tym względzie porobi)

-lepsze przetworniki i procesory- zgoda tutaj nastąpi największa zmiana, rzecz jasna żeby wykorzystać przetwornik 192-24 trzeba mieć dvd z takimi przetwornikami i utwór który jest tak nagrany. Ale procesor może naprawdę wiele wnieść.

- do tego trzeba dodać wszelkiego rodzaju "bajery" typu: YAPO więcej dsp itd. - zbędne.

 

Czy takie zmiany są warte 2 tyś. zł? poważnie bym się nad tym zastanowił. Ale nie neguje takiego rozwiązania.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że jest warte,choć te końcówki mocy to też niezłe rozwiązanie,poprostu jedno i drugie ma swoje wady i zalety,a co do bajerw to jeśli chodzi o THX-a jest to bardzo przereklamowanie,a z tego powodu tak uważam jak zobaczyłem głośniczki z THX za 1500zł do kompa,w plastiku!!! i takim biednym subem,więc pan George nieżle poleciał na kase,ale wracając do tematu to według mnie YAPO jest przydatne tak samo lepszej jakości dekodery,ale tak jak wczesniej napisałem to i końcówka mocy też ma swoje zalety,co jak co ale końcówka mocy w porównaniu do yamahy nawet 1400 wysiada,ale jeśli chodzi o kino to raczej wolał bym żeby wszystkie kanały obsługiwały te same końcówki mocy,ale co jak kto woli,stereo będzie napewno lepsze na końcówce rotela to oczywiste.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"co jak co ale końcówka mocy w porównaniu do yamahy nawet 1400 wysiada"

 

sory za pewien błąd,chodziło mo o to że yamaha 1400 nie ma szns w stereo z końcówką mocy.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.