Skocz do zawartości
IGNORED

Magnat MA 800


Propheta

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może słuchał Magnat MA 800? Czy warto kupić? Co oznacza, iż ten sprzęt to: "...hybryda z lampowym stopniem wstępnym i tranzystorową końcówką. Urządzenie może pochwalić się niezależnymi wejściami gramofonowymi dla wkładek MM i MC. Lampy to dwie rosyjskie triody ECC82, końcówka dostarcza 2 x 75 W przy 8 omach rosnące do 2 x 110 W przy 4 omach". Czy to lampowiec czy taka "ściema" Magnata?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może słuchał Magnat MA 800? Czy warto kupić? Co oznacza, iż ten sprzęt to: "...hybryda z lampowym stopniem wstępnym i tranzystorową końcówką. Urządzenie może pochwalić się niezależnymi wejściami gramofonowymi dla wkładek MM i MC. Lampy to dwie rosyjskie triody ECC82, końcówka dostarcza 2 x 75 W przy 8 omach rosnące do 2 x 110 W przy 4 omach". Czy to lampowiec czy taka "ściema" Magnata?

 

Ja gram na MC 1 Magnata i nie uważam żeby to była jakaś ściema i niewiem czy ktoś mógł ten sprzęt tak określić. Magnaty to są naprawde dobre klocki choć u nas Jeszcze nie doceniane. Proponuje posłuchać. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czas mija a już nie gram na MC 1 tylko własnie na MA 800.Napsze tylko tyle że inwestycja opłaciła się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

stachukubik,

 

a może trochę więcej się podzielić swoimi wrażeniami nt. MA800? W jakim zestawieniu u Ciebie gra? Czym się charakteryzuje brzmienie Twojego zestawu etc.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Żyj chwilą! Przyszłość i tak jest nieznana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W przyszłym tygodniu będę miał źródło i będzie to najprawdopodobniej Magnat MCD 850. Ale istnieje również możliwość że może to być YAQIN SD32A. Zobaczymy. Tak czy siak będę mógł coś napisać na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło doszło i jest nim w chwili obecnej Yaqin SD2 32A. Jeszcze się wygrzewa, ale już słychać różnicę w stosunku do Magnata MC1, scena zyskała na głębokości i szerokości, choć wokale cofnęły się na linię kolumn. Bas stał się głębszy ale dobrze kontrolowany (teraz dopiero Celany 701 xt pokazały na co je stać)lepsza identyfikacja instrumentów. Góra jest nie jest może krystaliczna ale przejrzysta i wystarczająco detaliczna. Choć może się to lekko zmienić dlatego że Yaqin SD 32 A ma dwa wyjścia audio, jedno przez lampy a drugie przez wzmacniacze operacyjne. Jak na razie korzystałem tylko z wyjścia lampowego. Na razie to tyle jak się wygrzeje CD to pobawię się w zmiany wyjścia i napisze coś więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło doszło i jest nim w chwili obecnej Yaqin SD2 32A. Jeszcze się wygrzewa, ale już słychać różnicę w stosunku do Magnata MC1, scena zyskała na głębokości i szerokości, choć wokale cofnęły się na linię kolumn. Bas stał się głębszy ale dobrze kontrolowany (teraz dopiero Celany 701 xt pokazały na co je stać)lepsza identyfikacja instrumentów. Góra jest nie jest może krystaliczna ale przejrzysta i wystarczająco detaliczna. Choć może się to lekko zmienić dlatego że Yaqin SD 32 A ma dwa wyjścia audio, jedno przez lampy a drugie przez wzmacniacze operacyjne. Jak na razie korzystałem tylko z wyjścia lampowego. Na razie to tyle jak się wygrzeje CD to pobawię się w zmiany wyjścia i napisze coś więcej.

 

Witam,

 

Poniewaz takze rozwazam zakup Yaqina sd-32a prosze o podzielenie sie opinia , jak sprawuje sie Yanek po wygrzaniu.

Niestety opinie na roznych forach, takze zagranicznych sa bardzo zdawkowe, poza sugestia zamiany lampek na radzieckie NOS-y.

Obecnie uzytkuje Rotela rcd-06 podpietego pod Yaqina ms-2a3.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do powyższej mojej wypowiedzi mogę dodać że w moim zestawieniu klocki znakomicie pokazują akustykę studia w którym była nagrywana płyta dobrze słychać to np. na "trójkowych koncertach". Na pewno "wąskim gardłem" są u mnie przewody które są następne w kolejce do kupienia. Myślę że w styczniu połączę klocki sonus olivą i wtedy napiszę coś więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem ciekawy jakby zgrał się Yaqin SD-32A z Yaqinem MC-10L?

 

@stachukubik - bardzo proszę o więcej opinii na temat Yaqina SD-32A.

 

Pozdrawiam

 

Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Koledzy

Trudno będzie mi się wypowiedzieć tylko o CD ponieważ gra cały system, póki co klocki mam spięte Resonem,

Od strony estetycznej Yaqin prezentuje się znakomicie. Tak jak pisałem zestaw gra bardzo muzykalnie, płyt słuch się z przyjemnością żadnych sybilantów. Gładko ale przejrzyście. I brakuje mi tylko blasku który mam nadzieje rozjaśni mi Sonus Oliwa na srebrnych Bullet Plugs. Nie wiem tylko czym zastąpić Resona w bi-wire który odpowiada za bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Cisza w temacie, więc dalej ja.

Mam już IC , jest to Argentum SCG 6/4E Gold i powiem tak wiedziałem że IC może coś niecoś poprawić ale nie miałem pojęcia że aż tyle. Do tej pory tylko wydawało mi się że mam wszystko i brakuje mi tylko blasku , a tu po zamianie z IC Resona na Argentum dźwięki zyskały na barwie, bas na lepszej kontroli scena teraz to dopiero jest 3D że tak to ujmę. I nikt już nie śpiewa za firanki. Teraz się zastanawiam co mógłby u mnie zdziałać taki głośnikowy np XLO Ultra 12.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Yaqin sd-32a doczekał się NOS-ów ze stajni Sylvania są to 6SN7 GT JAN 231. Dzięki nim polepszyła identyfikacja instrumentów w przestrzeni lepiej można je zlokalizować. A gitary dostały "pazura". Dźwięk zadowala mnie w każdym aspekcie ale na pewno może być lepiej.

A skoro tak to trzepa próbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.