Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw do komputera do 500zł. Głośniki 2.1 czy wzmacniacz + 2.0


m.stank2

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed poważnym dylematem. Mam do wydania 500zł na głośniki do komputera. Będą służyć tylko i wyłącznie do odsłuchu muzyki, żadne gry ani nic w tym stylu.

Zastanawiam się czy kupować standardowy zestaw do komputera 2.1 czy kupić niedrogi wzmacniacz i do tego jakieś 2 monitorki. Nie wiem jednak czy za 500zł złoże coś co zagra przynajmniej zadowalająco. Co polecacie?

Z góry dziękuje za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T20 słyszałem i powiem Ci, że jak na takie małe pierdziawki to fajnie to grało :) T40 podejrzewać jedynie mogę, że zagrają lepiej lecz już 2 razy drożej, może lepiej kupić póki co T20 + skarbonkę i uzbierać troszkę i wtedy się skusić na jakieś większe stereo :)

 

miałem na myśli Creative T20, wybacz z rozpędu zgubiłem nazwę firmy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zastanawiasz się nad wyborem między wzmacniaczem i kolumnami, a 2,1, to pewnie chodzi Ci o coś, co zagra dość głośno i z mocnym basem. T20 są owszem godne polecenia, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają miejsca na biurku. Zdecydowanie odradzam 2,1, bo w tej cenie trudno znaleźć coś, co będzie grało równym pasmem. Proponuję przejrzeć wątek "głośniki komputerowe". Tam padło mnóstwo ciekawych propozycji. Nie chciałbym polecać coś, czego nie słyszałem, dlatego polecam moje Behringery MS40.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Creative T20 oraz Logitech Z-10 i oba zestawy grają co najmniej zadowalająco :)

Moim zdaniem w tej cenie (do 500 zł) nie warto pchać się w osobny wzmacniacz i kolumny z dwóch powodów:

po pierwsze ergonomia użytkowania. Biurko (a właściwie stół), mam dość duży a i tak nie widzę na nim miejsca na wzmacniacz ani kolumienki większe niż Z-10. Po drugie, za 500 zł musiałby to być sprzęt używany, aby była szansa, że zagra lepiej od wspomnianych głośniczków komputerowych. Czyli pozostaje Allegro i komisy, a to już loteria. Można trafić super rzecz w świetnej cenie, ale równie dobrze (a w praktyce częściej) możesz trafić bubla, rzecz "zjechaną", z mniejszą lub większą usterką, lub taką, która wkrótce po zakupie się popsuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem wiele dobrego o głośniczkach MICROLAB SOLO6C. Czy naprawdę są aż tak dobre w swojej cenie?

Tak, wymienione powyżej zmiatają w pył :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m.stank2: kup wzmak + stare kolumny bez bass refleksu. IMHO bedziesz bardziej zadowolony z dzwieku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.