Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie głośniki 2.0 czy 2.1


sdorian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam zakup głośników do komputera, budżet jaki planuje wydać to max 300zł. Nie wiem zbytnio jaki zestaw wybrać... myślę o microlab solo1c lub microlab x16. O ile o tych pierwszych już wiele przeczytałem na temat 2 nie mogę nic znaleźć. Głośniki miałyby służyć wyłącznie do muzyki, pokój ok. 8m2. Obawiam się ze solo1 mogą mieć za słaby bas, na którym mi trochę zależy. Obecnie posiadam Creative 5.1 P5800 ale dźwięk z nich jest nijaki, średnich mało a sub dudni. Który zestaw z w/w byście polecili? a może jakieś inne propozycje w tej cenie. Z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz podjąć decyzję czy chcesz mieć 2.1, czy 2.0. Zwykle do muzyki polecane są 2.0. Chyba że ktoś lubi słuchać pomruki suba. Tanie 2.0 moim zdaniem zawsze będą miały bardziej wyrównane pasmo niż tanie 2.1. (Oczywiście nie każdemu na tym zależy)Co do x16, sądzę, że konstrukcyjnie podobne do są do fc530. Te ostatnie miałem. Nie odpowiadały mi, ale wielu je chwaliło. Przeszedłem na 2.0. Na Twoim miejscu dołożyłbym do solo6c.Niczego Ci nie wtedy nie braknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz podjąć decyzję czy chcesz mieć 2.1, czy 2.0. Zwykle do muzyki polecane są 2.0. Chyba że ktoś lubi słuchać pomruki suba. Tanie 2.0 moim zdaniem zawsze będą miały bardziej wyrównane pasmo niż tanie 2.1. (Oczywiście nie każdemu na tym zależy)Co do x16, sądzę, że konstrukcyjnie podobne do są do fc530. Te ostatnie miałem. Nie odpowiadały mi, ale wielu je chwaliło. Przeszedłem na 2.0. Na Twoim miejscu dołożyłbym do solo6c.Niczego Ci nie wtedy nie braknie.

 

Braknie mi miejsca w pokoju :), wolałbym jednak niewielkie głośniki, a swoją drogą miał ktoś kiedyś styczność z zestawem Edifier S330D, warte to swoich pieniędzy??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Creative 5800, to rzeczywiście masakra. Miałem możliwość obcować z 5800 i jakość dźwięku okrutnie się obniżyła na przykład względem wcześniejszego 5300 (wcześniej były lepsze głośniki w satelitach i inny sub, być może i elektronika była inna).

Coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i będzie bardzo dobrze (kiedyś kosztowało majątek :), a nie powinno w aukcji przekroczyć 350, choć i to możliwe). Naprawdę fajna rzecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edifier R1600T:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Powinieneś być zadowolony, ja jestem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te które pokazałeś to zestaw 2+1,a do słuchania muzyki fajnie sprawdza się 2.0 tym bardziej że masz już suba. No ale jeżeli upieramy się przy 2+1 to zobacz jeszcze Logitecha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jak do muzyki na 8m2 to polecam Creative T20. Głośno nie będzie, ale za to przynajmniej ładnie.

Chyba, że znajdziesz jeszcze 100zł to wystarczy na T40, a te poza tym, że ładnie grają, to potrafią jeszcze tupnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 300zl nawet zmieścisz się spokojnie by w miare dobre głosniki 5.1 creative kupić m, może w muzyce nie będzie to jakaś wielce super jakość , lecz przy oglądaniu filmów to już co innego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 300zl nawet zmieścisz się spokojnie by w miare dobre głosniki 5.1 creative kupić m, może w muzyce nie będzie to jakaś wielce super jakość , lecz przy oglądaniu filmów to już co innego :)

Przy oglądaniu filmów też będzie nienaturalnie :) - miałem, słyszałem, sprawdziłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam testowane na portalu AktiMate Mini lub Maxi. Lepszego dzwieku na biurku nie uslyszycie;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

na Audioshow ludzie nie wierzyli, ze taki dzwiek moze sie wydobywac z aktywnych zestawow glosnikowych!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oglądaniu filmów też będzie nienaturalnie :) - miałem, słyszałem, sprawdziłem

 

 

Powiem ci że moje troche już mają , przecierpiały troche upadków , ale po dołożeniu jesszcze swoich dodatkowych głośników od wierzy dają rade , poważnie :) To już tylko kwestia gustu i chęci wyłożenia dużej kasy :) bo tak na prawde jakiś super głośników , które na prawde dobrze dają cieżko kupic za to nawet 300zł , ale nie które takie mało znanae firmy , mają małe ceny , a na prawdę dają rade , trzeba tylko dobrze poszukać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego budzetu nie zauwazylem hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, z racji tego że nie mam za wiele miejsca na dobre głośniki 2.0, zakupiłem głośniki 2.1 Altec Lansing Mx5021Thx (w dobrej cenie)... Mam nadzieje ze jakoś to zagra :).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagra, zagra, w tej cenie to dobry zakup. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.