Jump to content
IGNORED

Subwoofer wytłumienie


Veylor

Recommended Posts

użyłem magicznego przycisku "wyszukaj" ale nic znalazłem odpowiedzi :(

przechodze do czytałęm wiele "feedback'ów" na temat wygłuszania mojego subwoofera i wg ludzi to da odczuwalny efekt.

oto link:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tutaj zastosowano jakiś poliester raczej nie wełne i Pytanie czy nie lepiej by było narpiew zacząć od mat bitumicznych a dopiero potem dodać np. wełne owczą (wie ktoś może gdzie ją dostane w Gdańsku ?)

Z góry dzieki za pomoc

Link to comment
Share on other sites

A jeśli już koniecznie, to dla lepszego samopoczucia, ten poliester całkowicie wystarczy. To jest jakaś wata poliestrowa. Mozna ją kupić w sklepach i hurtowniach chandlujących materiałami i dodatkami krawieckimi. bedzie kosztowała kilka złotych.

Link to comment
Share on other sites

najlepsza do tego celu jest gąbka. Ale uwaga! Subwooferów BR, nie ma sensu wogóle wygłuszać, poniewaz przy tak niskich częstotliwościach ajkie wytważają wygłuszenie staje się zbędne.

Inaczej jest natomiast w subach w obudowie zamknięte - tam mocne wytłumienie to konieczność, najalepiej jest wtedy zastosować gąbkę (grubą, niekoniecznie czopkową) oraz watę.

Dodam także że w przypadku suba zamknietego nalezy także pamietać o dobrej szczelności obudowy - w przeciwnym wypadku przy większej doprowadzonej do niego mocy będzie słychać świsty i szmery uciekającego powietrza.

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

nie bijcie ;(

czyli maty out ew. gąbke ? tą czopkowaną zna ktoś może sklep internetowy gdzie coś takiego można nabyć ?

wiem że napewno macie racje że to profanacja ale jakos mnei korci coby to za eksperymentować ...

dzięki za szybką odp.

Link to comment
Share on other sites

Maty bitumiczne w subwooferze jak najbardziej.

 

 

Wytłumienie tylko skrzynki zamknięte. Można zwolnić powietrze, a tym samym obniżyć Qtc, a tym samym obniżyć bas, albo osiągnąc taki sam w mniejszej objętości.

Link to comment
Share on other sites

Sony SA-WM40

do 100Hz ? hehe no fajnie że schodzi do 100Hz zwłąszcza jak odcięcie mam od 90Hz ;)

odcięcie można ustawić od 170Hz do 50Hz

wg danych technicznchy to ma 120W (DIN) i zakres przenoszenia od 20Hz do 170Hz

no ale to tylko liczby ....

Link to comment
Share on other sites

Veylor, nie zna tego wynalazku jakim jest sony, o którym mówisz. Natomiast dla mnie sub ma sens jedynie przy wykorzystaniu do góra 80 Hz. Większe pasmo dobre jest do zabawy z miniaturkami kolumienek w mini wieżach.

Link to comment
Share on other sites

dlatego mam od 90Hz odcięcie, nie lubie kiedy mi sub buczy jak głupi :| pozatym słucham raczej cięższych brzmień NIE techno NIE hh, raczej rock metal a sub służy do muzyki filmowaj gdzie często gesto są wstawki elektroniczne i wtedy bas się można poczuć ...

Link to comment
Share on other sites

Dobry efekt daje jedynie maksymalne usztywnienie - kratownica. Likwiduje to pulsowanie obudowy, bo rezonanse w zakresie pasma suba przy standartowych wymiarach obudowy nie występują. Maty nic nie dają. Aby zwiększyć masę warto natomiast dać dodatkowe komory wypełnione piaskiem lub jeszcze lepiej śrutem ołowianym, aczkolwiek ze względu na koszty ja używałem jedynie piasku.

W pełnopasmowych kolumnach tłumienie zapewnia znacznie lepiej od maty warstwa 1-2 mm folii ołowianej. Ale jest to bardzo drogie.

Link to comment
Share on other sites

Panowie!

Ołów drogi??? Nie rozśmieszajcie! Pójdź człeku na skup metali kolorowych i kup sobie za grosze przetopiony w kawałkach. Taki ołów stosuje każdy żeglarz do dociążania jachtu. Nikt z tego powodu sie nie rujnuje, chyba, że kupi u cwaniaka typu Troks, który w zeszłym roku próbował mnie przekonać do swego ołowiu. Odnośnie wogle dociązania, to stosuje się je wtedy, gdy bas się rozłazi. Jeśli z kontrolą jest O.K. to po co to robić? Wytłumienie? Trzeba eksperymentować, by "znaleźć" wypadkową jego nasycenia, kontroli i barwy!!!

Link to comment
Share on other sites

Zydelku, obciążenie, o którym ja mówię to nie są skradzione osłonki ołowiane od kabli /pocięte na kawałki/ wstawione do skupu złomu, lecz lecz śrut, który ma odpowiednią strukturę dodatkowo wygaszającą drgania. Natomiast zamiast kupować lewy złom pójdź do sklepu z metalami kolorowymi i zobacz ile kosztuje folia ołowiana.

A tak apropos, czy skończyłeś już z podkupowaniem kolegom kabli głośnikowych i wykonywaniem innych operacji "handlowych".

Link to comment
Share on other sites

Maciekw:) Po pierwsze najpierw sprawdź, a potem pisz. Żaden w Polsce skup złomu nie kupi ciętego kradzionego kabla czy czegoś trefnego (wyjątek stanowią paserzy). Nawet gdyby było coś ołowianego kradzione, to musi być przetopione. Często złodzieje na potrzeby "frajerów" topią ołów przelewając przez "siatki" otrzymując śrucinę ołowianą. Skupowany ołów na skupach trafia do fabryk, gdzie jest dalej wykorzystywany. "Uczciwy" człowieku wiesz więc co kupujesz? Brak Ci argumentów to podajesz nr. wątków?! Nikomu nic nie podkupiłem. Zanim dokonałem wpisu, już było po transakcji, czyli najpierw kupiłem, a potem przeczytałem, ze ktoś inny miał chrapkę. Przyznam, że było to uszczypliwie celowe. Wracając do aktualnego wątku. Zamiast pisać rzeczowo robisz wodę w mózgu pytającego. Gdzieś Ty widział kratownicę w subie? Chyba, że jako swoje konstrukcje. Słyszysz różnice pomiędzy dociążeniami śruciną a płytami ołowianymi. Pewnie słuchając nieznanej płyty słyszysz również czy śpiewa blondynka czy brunetka i jakiego jest wyznania.

Na koniec by rozwiać Twoje zapędy pod moim adresem polecam Ci pójść choć raz w życiu na jaką aukcję, giełgę papierów, na wyścigi koni. Tam przekonasz się co to jest podkupywanie, ostra walka (podobnie jak w sejmie), a po walce wszyscy razem idą na kolację, piwo itd. Tak się robi w środowiskach vipów. Twój "szał" natomiast przypomina mi zachowanie się kibica przeciwnej nielubianej drużyny. Zanim cos napiszesz przeczytaj 10 razy i zrozum podtekst mojego wpisu.

Pozdr....

Link to comment
Share on other sites

Ludzie litosci :( już mnie ... trafia chyba wszystkie sklepy w trójmieście przeleciałem i nigdzie ani śladu wełny naturalnej czy syntetycznej (nie mineralnej) mat też nie ma :( eh po raz ostatni prosze o odp. co walnąć ?matę twardą 2mm i np na to wełne czy ... gąbke znalazłem ten sklepik internetowy...

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) może ktoś doradzi ew. coś z tego asortymentu ? czy szukać tej wełny owczej ....

Link to comment
Share on other sites

Veylor!

U nas w Białymstoku tego jest do oporu. Jeśli natomiast chciałbyś gąbkę w cenie jej prawdziwej wartości, a nie cenie dla idiotów, to proszę dzwoń: 0.602.346988- to podam Ci namiary na swego kolegę prowadzącego największą w regionie hurtownię tapicerską. Gąbkę prześle bez problemu. Ogromny arkusz kosztuje 20-30 zł. Cena dla idiotów 10 razy wyższa. Pozdrawiam. Nie daj sie otumanić. Głowa do góry. Co niektórzy co posiadają po kilka zestawów z "kiblowymi" włacznie dostali zasmrodzenia mózgu, co jest powodem bredni.

Frank- przyznasz, że nie trzeba oglądać komedii. chi chi chi.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.